تقدیر از 83 پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی در پنجمین جشنواره فرهیختگان

تصویر مطلب تقدیر از 83 پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی در پنجمین جشنواره فرهیختگان
  • سه شنبه 2 خرداد 1396
  • 1205
در پنجمین جشنواره فرهیختگان که صبح امروز همزمان با سی و پنجمین سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر نوریان سرپرست این دانشگاه برگزار شد، از 83 پژوهشگر برتر در حوزه های مختلف تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پژوهشگران در 27 زمینه نشان ویژه امام خمینی(ره)، پژوهشگر برتر، معاون پژوهش و فناوری برتر، تداوم برتری واحدهای دانشگاهی، مقاله برتر، رساله دکتری، پایان نامه کارشناسی ارشد، مرکز تحقیقات برتر، واحد فناور برتر، طرح فناور برتر، آزمایشگاه برتر، مجله برتر، مدیر پژوهشی برتر، محصول تجاری‌شده برتر، اختراع برتر، کتاب برتر، کارشناس آزمایشگاه برتر، مرکز رشد برتر، انجمن علمی ـ دانشجویی برتر، واحد دانشگاهی برتر، آموزشگاه سمای برتر، مدرسه سما برتر، دانش‌آموز برتر، طرح ساهای برتر، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، مدال آوران جهانی در رشته رباتیک سال 1395 و کارآفرین برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.

اسامی، واحدهای دانشگاهی و محورهای پژوهشی برگزیدگان به شرح زیر است:

نشان ویژه جایزه امام خمینی (ره)

ردیف

محور های پژوهشی

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

1

نشان طلا جایزه امام خمینی (ره)

------

--------

نشان نقره جایزه امام خمینی (ره)

توفیق الهویرنلو

علوم و تحقیقات

نشان برنز جایزه امام خمینی (ره)

جمشید خان چمنی

مشهد

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

گروه آموزشی

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

1

پژوهشگر برتر

گروه علوم انسانی

کیوان کاکابرایی

کرمانشاه

گروه علوم پایه

ابوالقاسم داود نیا

مشهد

گروه فنی و مهندسی

رضا ابراهیمی کهریز سنگی

نجف آباد

گروه هنر و معماری

کیانوش ذاکر حقیقی

همدان

گروه کشاورزی

مجید طغیانی خوراسگانی

اصفهان ( خوراسگان)

گروه دامپزشکی

مهدی رئیسی

شهرکرد

2

معاون پژوهش و فناوری برتر

معاون پژوهش و فناوری واحد نجف آّباد

رضا ابراهیمی کهریز سنگی

نجف آباد

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

گروه آموزشی

عنوان

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

3

کتاب

تالیف- گروه علوم انسانی

دگرگونی رنگ، طرح و تزئین پوشاک ایرانیان

طاهر ه عظیم زاده طهرانی و فرزانه سعادتی فر

مشهد

تالیف – گروه علوم پزشکی

خون شناسی پزشکی جلد اول – گلبول های قرمز و آنمی ها

آرش ستاری و فرزانه مشیری

گرگان

تالیف - گروه علوم پایه

شیمی آلی 1

محمد صادقی

اراک

تالیف – گروه هنر و معماری

هویت کالبدی شهر، مفاهیم و نظرات

طاهره نصر

شیراز

تالیف- گروه کشاورزی و منابع طبیعی

اکو بیولوژی گیاهان زراعی و علف های هرز

بهرام میر شکاری

تبریز

تالیف - گروه فنی مهندسی

مبانی پردازش گفتار و کاربردهای بازشناسی

منصور شیخان

تهران جنوب

کتاب ترجمه

نماد در فرش های شرقی

سید علی مجابی و مهرناز بزرگی زاده

نجف آّباد

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

4

تداوم برتری واحدهای دانشگاهی

واحد علوم و تحقیقات

علی عباسپور

علوم و تحقیقات

واحد شهرضا

علی شریف زاده

شهرضا

واحد قزوین

مرتضی موسی خانی

قزوین

5

واحد دانشگاهی برتر در حوزه پژوهش و فناوری

واحدهای جامع نجف آباد

مهران مجلسی

نجف آّباد

واحدهای بسیار بزرگ و بزرگ کاشان

مهدی اخباری

کاشان

واحدهای کوچک و متوسط تفت

محمد رضا جواهری تفتی

تفت

6

مقاله

گروه علوم پایه

A Machanistic Investigation of the Gold (III)-Catalyzed Hydrofurylation of C-C Multiple Bonds

علیرضا آریافرد

تهران مرکزی

گروه هنر و معماری

The Spatial Structure of Tabriz in Safavid Era in Comparison with Itineraries and Pictorial Documents

لیدا بلیلان اصل

تبریز

گروه فنی مهندسی

Study of Physical and Mechanical Properties of Polypropylene Nanocomposites for Food Packaging Application: Nano-Clay Modified with Iron Nanoparticles

غلامرضا خلج

ساوه

گروه علوم انسانی

Scheduling Trucks in Cross Docking Systems with Temporary Storage and Repetitive Pattern for Shipping Trucks

علی محتشمی

قزوین

گروه کشاورزی

Performance of Holstein Calves Fed Whole Milk with or Without Kefir

امیر داور فروزنده

اصفهان

گروه پزشکی

Interaction of Single andMultiwall Carbon Nanotubes with the Biological Systems: Tau Protein and PC12Cells as Targets

مجتبی فلاحتی

علوم دارویی

گروه دامپزشکی

Occurrence of Virulence Factors and Antimicrobial Resistance in PasteurellaMultocidastrains Isolated from Slaughter Cattle in Iran

حسن ممتاز

شهرکرد

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

گروه آموزشی

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

7

مجله برتر

فارسی

آسیب شناسی درمانگاهی دامپزشکی

ودود رضویلر

تبریز

آنگلیسی

Journal of Mathematical Extension

جواد بهبودیان

شیراز

8

مجله های نمایه شده درپایگاه Thomson Reuters, Scopus, Pub med در سال 1395

Journal of Nanoanalysis

سید مهدی رضایت

علوم دارویی

Journal of Nanostructure in Chemistry

امید مرادی

شهر قدس

Journal of Mathematical Extension

جواد بهبودیان

شیراز

Majlesi Journal of Electrical Engineering

محسن عشوریان

شهر مجلسی

Iranian journal of Applied Animal Science

علیرضا صیداوی

رشت

Iranian journal of Earth sciences

حبیب ملایی

مشهد

Journal of Theoretical and Applied Physics

محمود قرآن نویس

علوم و تحقیقات

Iranian Journal of Catalysis

راضیه فضایلی

شهرضا

Progress in Biomaterials

حمید میرزاده

تهران مرکزی

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

گروه آموزشی

عنوان

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

9

طرح پژوهشی برون دانشگاهی برتر

گروه فنی و مهندسی

تغییر شبکه ارتباطی بین سیستم های کنترل و مانیتورینگ کوره های پیش گرم و خط نورد گرم

سید علی هاشمی

شهر مجلسی

گروه کشاورزی و منابع طبیعی

تولید بسته ها و نامه های آموزشی با هدف ارتقای آگاهی محیط زیستی مخاطبان در زمینه های محیط زیست

مهرداد چراغی

همدان

گروه علوم انسانی

طراحی مدل مدیریت کارفرمایی و ممیزی آن در شهرداری تهران

مرتضی موسی خانی

قزوین

10

اختراع برتر

هیات علمی

ویلچر مکانیکی با قابلیت قرارگیری در سه وضعیت

حامد معیری کاشانی و مسعود دیلمی

تهران غرب

دانشجوئی

دستگاه بوخور سرد و گرم نبولایزر نانو

حامد نوری

تهران مرکزی

دانشجویی

روش تولید پنتاکلسیم هیدروکسی تری فسفات خوراکی

عرفان پاکتچیان و شهریار علامی

شهرکرد

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

گروه آموزشی

عنوان

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

11

رساله دکتری

گروه علوم پایه

بررسی خواص الکترونیکی و اسپکتروسکوپی سلول های خورشید حساس شده به رنگ تهیه شده از نانو مواد آلی

لیلا شاه حسینی

کرمان

گروه علوم انسانی

بررسی نظریه ابزار گرایی در حقوق کیفری ایران

فهیم مصطفی زاده

تهران مرکزی

گروه فنی و مهندسی

بررسی خواص سایشی و خوردگی پوشش نانو کامپوزیتی SIC بر روی آلیاژ منیزیوم AZ31 ایجاد شده به روش اکسیداسیون پلاسمایی الکترولیتی(PEO)

هادی نصیری وطن

نجف آّباد

12

پایان نامه کارشناسی ارشد

گروه علوم انسانی

برنامه ریزی محله محور با رویکرد نوشهرگرایی
(مطالعه موردی : محلات محمودآباد سفلی و سالم آباد شهر یاسوج(

اسلام نجاتیان

یاسوج

گروه فنی و مهندسی

بررسی اثر نانو ذرات TIO2بر زیست فعالی و خواص مکانیکی ذرات کامپوزیرنی نانو بیو گلاس پلی هیروگسی بوتیرات به منظور مهندسی بافت استخوان

ساناز سلیمانی

نجف آّباد

گروه علوم انسانی

Effectiveness of Cognate-Based Instruction Strategy on Vocabulary Learning Among Iranian EFL Learners

مهدی امینی

نجف آّباد

گروه فنی و مهندسی

شخیص نفوذ و تعیین نوع حملات در اینترنت اشیاء(IOT) با استفاده از روش های ترکیبی یادگیری ماشین

حمید بستانی

تهران جنوب

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

شرح

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

13

مرکز تحقیقات برتر

مرکز تحقیقات علوم زیست محیطی آب های آزاد چابهار

محمود سینایی

چابهار

14

انجمن علمی ، ادبی و هنری برتر

انجمن علمی دانشجویی مکانیک

محمد رحیمی

نجف آباد

15

مرکز رشد برتر

مرکز رشد فناوری های نوین در علوم طبیعی و مواد پیشرفته

محمد الیاس مسلم پور

زاهدان

مرکز رشد گیاهان دارویی

کامران صفوی

اصفهان (خوراسگان)

مرکز رشد واحد دزفول

حسن براتی

دزفول

مرکز فناوری و نوآوری سینتک (شتاب دهنده)

امید امیر غیاثوند

قزوین

16

واحد فناور برتر

آریا ایده پژوه

سید علیرضا لشگری

قزوین

شرکت ترانه های شفابخش طبیعت

علی مازوچی

پارک علم و فناوری

سپهر عطارد

کامبیز رهبر

تهران جنوب

آریسان صنعت آّب

علی اصغر عجمی

یادگار امام

17

محصول تجاری شده

سامانه الکترواپتیک

میثم رحیمی

قزوین

تولید صنعتی سولفات سدیم

صاحبعلی منافی

امیر سامان قصابیان

شاهرود

قرص زینک کلوکونات 30 میلی گرم

مهناز قمی ( نماینده واحد)

علوم دارویی

دستگاه جدا کننده نفت از آب

حسین امینی

پارک علم و فناوری

فهرست برگزیدگان پنجمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

ردیف

محور های پژوهشی

شرح

نام و نام خانوادگی برگزیده

واحد دانشگاهی

18

آموزشکده سما برتر

آموزشکده فنی حرفه ای سما لاهیجان

مرتضی آقا محمدی

لاهیجان

19

مدرسه سازمان سما برتر

مدرسه ابتدایی پسرانه سما 1 تهران

مسعود رشیدی

تهران

20

مجتمع آزمایشگاهی برتر

مجتمع آزمایشگاهی واحد کرمان

امید طیاری

کرمان

21

آزمایشگاه برتر

آزمایشگاه پیشرفته سنجش و ارزیابی مواد

حسین فلاح باقر شیدایی

رشت

22

کارشناس برتر آزمایشگاه

وا حد نجف آباد

اکبر چمی

نجف آباد

23

طرح ساهای برتر

ساهای دانشگاه آزاد واحد کرمان

محمد جواد سلطانی

کرمان

24

کار آفرین برتر

شرکت تعاونی اطلاع رسانی گیلانت جوان

اسد وقار فرحناک

قزوین

مدرن صنعت کارآفرین

محمد مسلمی

اراک

ماهان رفاه پارسیان

بابک مولایی

زنجان

25

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

واحد جامع

امید خواجه

خوراسگان

واحد جامع

سعیده حاجی قاسمی

رودهن

واحد جامع

محمد رضا احمد زاده

یزد

26

مدال آوران جهانی در رشته رباتیک

واحد قزوین

ارس ادهمی میر حسینی

قزوین

واحد ایلخچی

مرتضی عباس زاده

ایلخچی