دکتر میرزاده در جشنواره لقمان حکیم مطرح کرد:

جذب 200 عضو هیأت علمی جدید در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی/ تجاری سازی تحقیقات در حوزه دارو رسانی

تصویر مطلب جذب 200 عضو هیأت علمی جدید در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی/ تجاری سازی تحقیقات در حوزه دارو رسانی
  • سه شنبه 3 شهریور 1394
  • 1556
دومین جشنواره لقمان حکیم صبح امروز با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر لاریجانی معاون وزیر بهداشت، دکتر ابطحی معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رضایت رئیس واحد علوم دارویی و جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در سالن همایش های بیمارستان فرهیختگان برگزار شد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این مراسم دکتر میرزاده ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) و همچنین فرار رسیدن هفته دولت، گفت: دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته با همکاری مردم و با تلاش مجدانه و دلسوزانه خود باعث تحولات بزرگی در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، بین المللی و... شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت روز پزشک، اظهار داشت: پزشکی شغل فاخر و با ارزشی است و پزشکان ما در مقطع زمانی بعد از انقلاب به دلیل مشکلات جنگ، تلاش ها و کوشش های زیادی داشته اند که باید از آنان قدردانی شود.

وی ا اشاره به آیه شریفه ای از سوره لقمان ، گفت: همانطور که در این سوره آمده است، میان عطای حکمت و شکر آن قرینه ای وجود دارد. به عبارت دیگر کسانی که در حوزه پزشکی کار می کنند، باید قدردان این نعمت باشند.

دکتر میرزاده درخصوص برگزاری جشنواره لقمان حکیم از سوی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: از اینکه برگزاری این جشنواره با ابتکار دکتر لاریجانی در دانشگاه آزاد اسلامی بنیان گذاشته شد، خشنودم و امیدوارم که به یک جشنواره بین المللی تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره هایی سبب آشنایی بیشتر ما با حوزه پزشکی می شود که قطعاً به نفع توسعه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروزه در دانشگاه آزاد اسلامی زمینه توسعه رشته های پزشکی فراهم شده است، گفت: با کوشش های فراوان دکتر لاریجانی، نقشه راه توسعه حوزه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی تهیه شد که مورد تقدیر و تشکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز قرار گرفت.

میرزاده به همکاری بسیار خوب وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه زمینه همکاری خوبی با این وزارتخانه فراهم شده است که این یکی دیگر از عوامل پیشرفت دانشگاه در حوزه های پزشکی خواهد بود.

وی افزود: در کل دولت تدبیر و امید همکاری خوبی با دانشگاه آزاد اسلامی دارد. همچنین دولت یازدهم دستاوردهای خوبی در کلیه زمینه ها ازجمله اجرای طرح سلامت و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای کشور داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقش موثر معاون و مسئولان حوزه پزشکی این دانشگاه اظهار داشت: خوشبختانه دکتر ابطحی با جدیت و تلاش به دنبال ارتقای رشته های پزشکی است. همچنین حضور افرادی چون دکتر طباطبایی و دیگر دوستان در این دانشگاه نیز باعث افتخار است.

میرزاده با بیان اینکه امروز در دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گیری فردی وجود ندارد و در مورد همه چیز مشورت می شود، خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی شوراهایی تشکیل شده است تا بتوانیم با کمک این شوراها تصمیمات درستی اتخاذ کنیم و در نتیجه زمینه گسترش حوزه های مختلف فراهم شود.

رئیس بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به تقویت هرم هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: اخیرا 200 نفر عضو هیأت علمی در حوزه پزشکی جذب شده و هزار نفر نیز ثبت نام کرده اند که در صورت تقویت هرم هیأت علمی و با توجه به استانداردها می توانیم رشته های بیشتری نیز داشته باشیم.

90 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری رشته های پزشکی هستند

وی با بیان اینکه نزدیک به 40درصد از بار آموزش پزشکی بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: 90 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری حوزه های پزشکی هستند و از 200هزار دانشجوی پزشکی که در کشور وجود دارد 73هزار نفر از آنان در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند که این آمار قابل توجه است. همچنین 37 درصد بار آموزش پزشکی کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است.

4 بیمارستان در حال تجهیز و 7 بیمارستان در دست ساخت در دانشگاه آزاد اسلامی

میرزاده با بیان اینکه بالا بردن کیفیت مجموعه، امانتی است که به ما سپرده شده است، ادامه داد: هم اکنون 4 بیمارستان در حال تجهیز و 7 بیمارستان در دست ساخت در دانشگاه آزاد اسلامی داریم و قرار است حدود هزار میلیارد تومان برای هزینه های عمرانی و جاری حوزه پزشکی هزینه کنیم.

ایجاد رشته های چند نظمی در حوزه علوم پزشکی

وی با تاکید بر همکاری های پژوهشی و ایجاد رشته های چند نظمی در حوزه علوم پزشکی، خواستار تجاری سازی تحقیقات در حوزه دارو رسانی در واحد علوم دارویی شد.

دکتر میرزاده در پایان یادآور شد: نباید بین تحقیقات و عملکرد فاصله زیادی ایجاد شود. امیدوارم جشنواره سوم با حضور دانشمندان و محققان با شکوه و عظمت بیشتری برگزار شود.

در ادامه این مراسم پژوهشگران، محققان، مخترعان و دانش آموختگان برتر در حوزه علوم پزشکی با اهدای لوح و هدایایی با حضور دکتر میرزاده، دکتر لاریجانی، دکتر واشقانی فراهانی، دکتر رضایت، دکتر ابطحی و دکتر طباطبایی تقدیر شدند.