اسکان هزار نفر از زلزله‌زدگان در موکب دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

تصویر مطلب اسکان هزار نفر از زلزله‌زدگان در موکب دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
  • دوشنبه 29 آبان 1396
  • 1001
موکب دانشجویان جهان اسلام وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات که امسال و به مدت 10 روز در مسیر نجف به کربلا میزبان زائران امام‌حسین(ع) بود، برای کمک به حادثه‌دیدگان زلزله در منطقه مستقر شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدرضا آبدار مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات درخصوص برپایی موکب در مناطق زلزله‌زده گفت: قرارگاه جهادی شهدای گمنام بسیج این دانشگاه با برپایی موکب دانشجویان جهان اسلام در منطقه سرپل ذهاب به ارائه کارهای ستادی و همچنین اسکان مردم می‌پردازد.

وی افزود: 40 نفر از دانشجویان با حضور در جمع زلزله‌زدگان غرب کشور در منطقه سرپل ذهاب، به امدادرسانی به مردم این منطقه می‌پردازند، البته ما با برپایی دو خیمه کارهای ستادی و همچنین اسکان مردم را تفکیک کرده‌ایم، در حقیقت در یکی از خیمه‌ها کارهای ستادی و در دیگری اسکان مردم انجام می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: در طول شبانه‌روز هزار نفر از مردم سرپل ذهاب را اسکان می‌دهیم و همچنین با مدیریت گروه‌های جهادی دانشجویی که به منطقه اعزام می‌شوند، به ارائه بهتر خدمات و امدادرسانی می‌پردازیم.

صادق مفرد مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی نیز در گفت‌وگویی درباره برپایی این موکب در منطقه سرپل ذهاب گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با راه‌اندازی دو خیمه تحت‌عنوان موکب دانشجویان جهان اسلام برای اسکان تکمیلی مردم استفاده می‌کند. البته دانشجویان مستقر در این دو خیمه با ارائه برنامه‌های فرهنگی مختلف، به روحیه‌دهی به مردم منطقه به‌ویژه کودکان و نوجوانانی که بدون سرپرست مانده‌اند، می‌پردازند که اقدام بسیار تاثیرگذاری به شمار می‌رود.