مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان البرز:

هدف و پیام شهدای دانشجو استقلال کشور است

تصویر مطلب هدف و پیام شهدای دانشجو استقلال کشور است
  • سه شنبه 14 آذر 1396
  • 132
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان البرز گفت: روز دانشجو، روز استقلال طلبی قشر دانشجو و ملت ایران است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد کرج، آیت الله صادق رزاقی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان البرز ضمن تبریک روز دانشجو، اساس و پایه این روز را شهادت سه دانشجو یعنی شهید مصطفی بزرگ‌نیا، شهید احمد قندچی و شهید مهدی شریعت‌رضوی بیان کرد و گفت: این سه شهید بزرگوار با حرکتی انقلابی و شجاعانه اقدام به قطع ارتباط عزت شکنی کردند که آمریکا سعی در برقراری و ایجاد آن میان کشور ما و استکبار جهانی داشت.

وی با گرامیداشت یاد این سه شهید گرانقدر، همچنین یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای گمنامی که میهمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج هستند، گفت: روز دانشجو روز استقلال طلبی قشر دانشجو و ملت ایران است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان البرز با قرائت آیاتی از قرآن کریم، جامعه اسلامی را جامعه استقلال‌طلب دانست و گفت: در این جامعه که رسول خدا (ص) واسطه فیض الهی است و نه ابزار، دو مشخصه همزمان وجود دارد و آن اشداء علی الکفار و رحماء بینهم است.

وی در تشریح این دو مشخصه گفت: شدید و محکم بودن علیه دشمنان تنها به معنی جنگ با آنها نیست بلکه این استحکام به تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری این است که عزم و اراده ما بر عزم و اراده دشمن غالب باشد و قطعا دانشگاه و دانشجویان در این استحکام بسیار تاثیرگذار هستند.

آیت الله رزاقی با بیان خاطراتی از شکنجه ها و دستگیری دانشجویان در دوران انقلاب اسلامی و رژیم پهلوی تاکید کرد: امروز دانشجویان نباید فراموش کنند که روزگاری در این سرزمین خواندن کتابی مانند نهج البلاغه جرم بود و دانشجویان در مسیر مبارزه، بر ضد این ظلم و جور و وابستگی قیام کردند.

وی هدف و پیام شهدای دانشجو را استقلال کشور دانست و تاکید کرد: این استقلال تنها در گرو توانمندی علمی و عملی کشور است و دانشگاهیان سهم به سزایی در آن دارند. چرا که دشمن هنگامی شما را تهدید و تحریم می کند که از لحاظ علمی و تکنولوژیکی وابسته باشیم و ابزار علمی و پیشرفته برای دفاع از خود نداشته باشیم.

مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور دکتر میرزا رئیس و جمعی از مسئولین دانشگاه آزاد کرج، دکتر حسین نصیرزاده مدیر کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر خیرالله ترخانی مدیرکل دفتر امور سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استاندار البرز، دکتر ابراهیم طاهرنژاد مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار شد.

در این مراسم محمدرضا عیوضی خواننده متعهد کشور به اجرای چند سرود زیبا پرداخت و در پایان با حضور مسئولین حاضر از 15 نفر دانشجوی معلول و نخبه و 65 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در مقاطع کارشناسی تا دکتری تجلیل شدند.

انتهای پیام/