محکومیت اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا از سوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

تصویر مطلب محکومیت اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا از سوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی
  • سه شنبه 21 آذر 1396
  • 313
واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه و برگزاری تجمعات اعتراض آمیز، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن بیانیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

واحد علوم و تحقیقات

بیانیه بسیج اساتید در محکومیت اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا

بسم الله القاصم الجبارین

ادعای پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی نشانه عجز است. (امام خامنه ای (مد ظله العالی)

مظلومان جهان، امت اسلام و مردم شریف ایران؛ اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل، در دوره پسا داعش، موجب چرخش دوباره اذهان مسلمانان جهان به سوی هدف اصلی استکبار (یعنی حفظ صهیونیست در منطقه) شد. این اقدام بار دیگر انتفاضه ای جدید را رقم خواهد زد که حقانیت راه مقاومت و سازش ناپذیری را به اثبات می رساند.

استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات ضمن محکوم نمودن این اقدام نسنجیده رئیس جمهور آمریکا، حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام نموده و بر باقی ماندن قدس شریف به عنوان مسجد مقدس تمام ادیان توحیدی و قبله اول مسلمین جهان تاکید می نمایند.

اطمینان داریم موج حق خواهی و حق طلبی مظلومان ومستضعفان جهان طومار زورگویی و قلدر مابی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را در هم خواهد پیچید. ان شاء الله

واحد رشت

در اعتراض به سخنان نابخردانه ترامپ دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در محوطه این واحد دانشگاهی تجمع کردند.

در این تجمع اعتراضی حاضرین مسیر حسینیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تا مزار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی را با مشت های گره کرده و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل طی کرده و در کنار یادمان دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تجمع کردند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمحمدحسین صفوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاداسلامی استان گیلان با محکوم کردن سخنان بی خردانه رئیس جمهور آمریکا، گفت: خدای متعال را سپاسگزاریم که به تعبیر ابی عبدالله(ع)در دعای عرفه ما را در زمان حاکمیت اسلام و رهبری دینی قرار داد.

وی ادامه داد: شعار ما منشاء گرفته از شعور دینی ما و فهم الهی ما و آنچه که از تعالیم دینی ما در قرآن کریم و تفسیر اهل بیت(ع) برای ما به یادگار مانده است، می باشد.

حجت الاسلام صفوی تاکید کرد: امروز این تجمع به بهانه ی اعتراض به یک رفتار ظالمانه است که از سوی رئیس دولت آمریکا آقای ترامپ اتخاذ شده مبنی بر دستور وی به صورت یک دستور ابلاغی که سوی امریکا به اسراییل و تلاویو که شما باید پایتخت را از تلاویو به بیت المقدس منتقل کنید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاداسلامی استان گیلان، تصریح کرد: شاید مبنای این تصمیم بنابرآنچه که رهبر حزب الله سید حسن نصراله گفت یک زمانیست و در این شلوغی پس از فتنه جنگهای نیابتی که کشورهای مسلمان درگیر گرفتاری های خودشان هستندو شعبی از داعش و دیگران در حال توطئه هستند که این زمان، زمانی مناسب جهت انجام کارها بود.

وی با اشاره به بیانات امام سجاد(ع) که فرمودند " خدارو باید شکر کنیم که خدای متعال دشمنان مارا از جمله نادانان و احمقان قرار داده است "، بیان داشت: هدف از جنگ نیابتی در نهایت یورش و تجاوز به ایران بوده است و دشمنان بیان کرده بودند که اگر ما سال 88 در ایران موفق میشدیم در ایران نیازی به جنگ نیابتی نداشتیم چون همان کارکرد را داشت.

دکتر صفوی خاطر نشان کرد: این وحدت بین جریان فتنه داخل کشور با فتنه منطقه ای در مسائل سیاسی امروز روشن است چرا که بعضی ها در حال قلم زدن با محتوی اینکه ما دیگر در یمن نه حرمی داریم و نه چیز دیگری پس چرا سردار جعفری اعلام کرده است که ما آنجا به عنوان مستشاری می خواهیم ورود کنیم کسی نیست به اینها بگوید که ما اگر آنجا حرم نداریم لااقل انسان هستیم.

در پایان شرکت کنندگان در این تجمع با قرائت فاتحه ای بر سر مزار شهدای گمنام ضمن تجدید میثاق با این شهدا، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

واحد بوشهر

بیانیه تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاهیان بوشهر در محکومیت تصمیم سخیف ترامپ

در این بیانیه آمده است: تصمیم تحریک آمیز و سخیف رئیس جمهور آمریکا در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی، فتنه ای بزرگ علیه امت اسلامی و پایمال کردن حقوق مردم فلسطین به شمار رفته که نه تنها به صلح و ثبات این منطقه کمک نخواهد کرد بلکه باعث رسواسازی نیّات شوم دولت آمریکا و بی اعتبار کردن بیشتر این کشور نزد آن دسته از طرف هایی که هنوز به بیطرفی این کشور در روند سراب گونه مذاکرات صلح باور دارند (به خصوص نظام ها و دولت های متمول و مدعی به ظاهر اسلامی) شده که لازم است جهان اسلام و دیگر جوامع آزاده و حق طلب با اتخاذ مواضع قاطعانه و هوشمندانه این توطئه شوم و شیطانی را خنثی سازند.

بدون شک این تعبیر مقام معظم رهبری که در پاسخ به یاوه های ترامپ فرمودند: اینکه آنها ادعا می کنند می خواهند قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کنند از عجز و ناتوانی آنهاست. بهترین تفسیر و چراغ راه امت اسلام است تا با اتحاد و یکپارچگی که به تعبیر ایشان تنها علاج دردهای دنیای اسلام است، مساله قدس و فلسطین را چون عزت و شرف دنیای اسلام و راس مسائل سیاسی دنیای اسلام و امت واحده محمدی (ص) قرار داده و تمام تلاش و مجاهدت خود در راستای آزاد سازی و نجات فلسطین از چنگال این غده سرطانی معطوف نمایند.

دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام همبستگی کامل خود با مردم فلسطین، بار دیگر مسئولیت مهم جامعه بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد در پایان دادن به اشغال فلسطین و قدس شریف و کمک به مردم این سرزمین جهت دستیابی به حقوق مسلم اساسی شان را مورد تاکید قرار می دهد و تاکید می کند که انتفاضه فلسطین در مرحله جدید، پرشتاب تر از گذشته با حمایت همه جانبه امّت اسلامی و استکبار ستیزان و آزادیخواهان جهان ادامه خواهد یافت و با رسوا ساختن راهبردها و سیاست های نوین شیطان بزرگ در منطقه به فضل الهی پایان رژیم جلاد و کودک کش صهیونیستی و نابودی این غده سرطانی از پیکره جهان اسلام را به زودی رقم خواهد زد.

واحد شهرکرد

هیأت رییسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد در حمایت از قدس شریف و اعتراض به استکبار جهانی در مقابل مسجد النبی (ص) دانشگاه تجمع کردند.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، انجمن اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی و بسیج دانشجویی به دنبال اقدام اخیر ترامپ بیانیه‌ای صادر کردند که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَأُخْرَى تُحِبُّونَهَا نَصْرٌ مِنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ. الصف۱۳

و [رحمتى] دیگر که آن را دوست دارید یارى و پیروزى نزدیکى از جانب خداست و مؤمنان را [بدان] بشارت ده.

اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و فلسطین قطعا آزاد خواهد شد. امام خامنه ای (مدظله العالی)

اقدامات خلاف و تحریک آمیز دولت آمریکا در پی حمایت از انتقال پایتخت رژیم جعلی اسراییل به قدس شریف و نادیده گرفتن تاریخ و حقوق ملت فلسطین سخن و حرکت تازه ای نیست بلکه این کشور و کشورهای حامی رژیم کودک کش اسراییل سال هاست که چشم خود بر انسانیت و حقوق بشر بسته اند و ملت فلسطین را از حق مسلم خود محروم کرده اند.

بااتفاقات چند سال اخیر منطقه و ظهور جریان تکفیری و فتنه داعش در خاورمیانه توسط استکبار جهانی و در راس آن دولت آمریکا و اسرائیل که به فرموده مقام معظم رهبری هدف از آن فراموشی مسئله فلسطین بود به خوبی شاهد آن بودیم که با راه انداختن جنگ مذهبی در داخل جهان اسلام و مشغول کردن مسلمانان به یکدیگر چه اهداف شومی را دنبال می کردند که به حول قوه الهی با نابودی حکومت خودخوانده داعش در منطقه تیرشان به سنگ خورد و جبهه مقاومت پیروزی بزرگی را کسب نمود.

ترامپ در این اقدام جاهلانه، ناخوداگاه کمکی بزرگ به مردم فلسطین کرد که با ایجاد موج عظیم نارضایتی در سراسر جهان بار دیگر مردم فلسطین اشغالی بتوانند با انتفاضه ای جدید به پاخیزند.

دولت آمریکا مظهر تمام عیار استکبار است. از ایجاد رابطه به دنبال غارت وچپاول است و هیچ خیری از آن ساطع نمی‌شود برای کشور هایی که می‌خواهند استقلال داشته باشند و اساسا استقلال دیگران را به رسمیت نمی‌شناسد، در سیره‌ی امام رابطه‌ی ما و دولت آمریکا رابطه‌ی گرگ ومیش است وخوشوقتی ملت زمانی است که ارتباطش با دولت آمریکا قطع شود، چون این قطع رابطه در حقیقت قطع چپاول گریست.

آن چیزی که امروز برای مردم جهان به وضوح بیش از قبل مشخص شده، آن خوی استکباری دولت آمریکا است. رئیس جمهور ایالات متحده با تصمیم اخیر اش درباره انتقال سفارت این کشور به قدس شریف، بیشتر از قبل چهره و ماهیت استکباری کشور خود را برای دنیا فاش کرد و جدای از اینکه این اقدام اسرائیل را به نابودی نزدیکتر خواهد کرد، موجب نگرانی هم پیمانان خود نیز شده است.

ترامپ در این اقدام جاهلانه که نتیجه عدم درک صحیح و اطلاعات لازم درباره سیاست خارجی دولت امریکا است، ناخوداگاه کمکی بزرگ به مردم فلسطین کرد که با ایجاد موج عظیم نارضایتی در سراسر جهان بار دیگر مردم فلسطین اشغالی بتوانند با انتفاضه ای جدید به پاخیزند و برای نابودی رژیم اشغالگر صهیونستی قیام همه جانبه ای را به پا کنند.

امروز ما دانشجویان انقلابی دانشگاه ازاداسلامی شهرکرد به عنوان بخش کوچکی از جهان اسلام حمایت کامل خود را از ملت فلسطین اعلام می کنیم و به دولت آمریکا و ایادی آن در منطقه می گوییم که اگر دانشجویان ما زمانی برای نابودی استکبار در کشور قربانی داده است، امروز این دانشجو رویاهای برتری در ذهن دارد وپرنده آرمان خواهیش در افق فلسطین اشغالی پرواز می کند.

فلسطین پاره تن اسلام است وما جوانان ودانشجویان امت اسلام برای حفاظت از پاره ی تنمان از هیچ چیز مضایقه نمیکنیم حتی جانمان، و آخرین قطره خون خود در راه آرمان بلند آزادی قدس تلاش می کنیم و لحظه ای از پای نمی نشینیم و از دولت محترم و وزارت امور خارجه میخواهیم که با هماهنگ ومتحدکردن کشورهای اسلامی و حاکمان جهان اسلام در مورد این مسئله اقدامی حقوقی در سطح بین المللی علیه اقدامات دولت آمریکا و اسرائیل انجام دهند.

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

والسلام علی من تبع الهدی

در پایان دانشجویان با به آتش کشیدن پرچم اسرائیل و آمریکا خشم و انزجار خود را یکبار دیگر اعلام کردند.

انتهای پیام /