مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

تصویر مطلب مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار شد
  • سه شنبه 21 آذر 1396
  • 484
با حضور دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر، مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیین تکریم دکتر سید جواد انگجی و معارفه دکتر عزیز جوانپور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی صبح امروز با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی محمد نوریان دبیر کل هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علیرضا منادی معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی، استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، فرمانده سپاه عاشورا تبریز، جانشینی فرمانده نیروی انتظامی استان، رئیس دانشگاه تبریز، رئیس آموزش و پرورش تبریز و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تبریز برگزار شد.

دکتر عزیز جوانپور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در این مراسم با تبریک پیروزی جبهه مقاومت در عراق و سوریه و گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم گفت: امیدوارم در مسیری که حرکت می کنیم، از شهدا الگو بگیریم.

باید به دانشگاه کارآفرین تبدیل شویم

وی ادامه داد: همانطور که دکتر فرهاد رهبر بر استفاده از ظرفیت منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید دارد، باید بگویم که بنده در دوره چهار ساله ای که پیش از این ریاست واحد تبریز را بر عهده داشتم و 20 ماهی که دبیر منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامی بودم، از ظرفیت کارکنان و استادان نهایت استفاده را بردم و ان شاءالله با کمک این عزیزان مشکلات و مسایل دانشگاه آزاد اسلامی حل خواهد شد.

دکتر جوانپور ادامه داد: کاهش دانشجو نه تنها برای دانشگاه آزاد اسلامی تهدید محسوب نمی شود، بلکه فرصتی است تا این دانشگاه از کمیت عبور کرده و به کیفیت افزایی و فعالیت های پژوهشی توجه کند.

سرپرست واحد تبریز با تأکید بر اینکه در حوزه پژوهش باید به تجاری سازی توجه بیشتری داشته باشیم، گفت: هر چند دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم با کسب رتبه 128 جایگاه خوبی دارد، اما با توجه به اینکه امسال به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی ـ تولید، اشتغال» نامگذاری شده است، باید به سمت کارآفرینی برویم و به دانشگاه کارآفرین تبدیل شویم.

دکتر جوانپور خاطر نشان کرد: زیرساختهای دانشگاه آزاد اسلامی آماده است و اگر بتوانیم با رهنمودهای دکتر ولایتی به موضوع فرهنگ توجه بیشتری داشته باشیم، می توانیم در این حوزه هم قدم های خوبی برداریم.

دکتر سید جواد انگجی در ابتدای این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم گفت: واحد تبریز افتخار دارد که چهار دانشجوی خود را به نام شهیدان حامد جوانی، عدالت اکبری، محمد علی پور و وحید فرهنگی در راه دفاع از حرم اهل بیت تقدیم کرده است.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی اکنون با مشکلاتی از قبیل کمبود دانشجو و مسایل مالی مواجه است که مطمئن هستم مسایل این دانشگاه با وجود دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر حل خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت واحد تبریز در سال 61 گفت: زمانی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به عنوان اولین واحد دانشگاهی استانی فعالیت خود را آغاز کرد، ما با دو دانشگاه در تبریز رقابت داشتیم، اما اکنون با بیش از 160 دانشگاه و مرکز علمی رقابت داریم.

دکتر انگجی خطاب به دکتر ولایتی ادامه داد: اینجاست که درایت شما و دکتر فرهاد رهبر باید به کار گرفته شود و یک بازمهندسی در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق بیفتد. که البته کارهایی در این زمینه در دست اقدام است که نوید بخش حل مسایل خواهد بود.

وی با قدردانی از تلاشهای آیت الله هاشمی رفسنجانی در ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: زمانی که کشور درگیر جنگ تحمیلی بود، با درایت امام امت و مقام معظم رهبری این بنا بنیان گذاری شد و اکنون دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است که بنا به ضرورت تأسیس شد.

دکتر انگجی تأکید کرد: اطمینان کامل دارم با توجه به تجربیات ارزنده ای که در دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر وجود دارد، مشکلات مالی دانشگاه حل خواهد شد. طبیعی است زمانی که تعداد رقبای ما از دو دانشگاه به 160 دانشگاه برسد، با کاهش دانشجو مواجه شویم.

رئیس سابق واحد تبریز ادامه داد: همانطور که برخی از کشورهای شرق آسیا اواخر دهه 70 شمسی دچار ورشکستگی شدند، اما با تدبیر توانستند مشکلاتشان را حل کنند، دانشگاه آزاد اسلامی هم می تواند با تدبیر و استفاده از ظرفیت استادان و کارکنان خود مشکلات مالی را برطرف کند.

وی با بیان اینکه دکتر جوانپور دانشگاه را خوب می شناسد، گفت: امیدوارم رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با کمک همکاران صدیق خود مشکلات این دانشگاه را حل کند.

دکتر انگجی در پایان با قدردانی از استادان، کارکنان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و بسیج این دانشگاه ابراز امیدواری کرد که شاهد اعتلای روز افزون دانشگاه آزاد اسلامی باشیم.

انتهای پیام /