برگزاری مسابقات سراسری قرآن و  عترت در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

تصویر مطلب برگزاری مسابقات سراسری قرآن و  عترت در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی
  • چهارشنبه 22 آذر 1396
  • 2522
بخش کتبی بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به طور همزمان در واحدهای دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت(ع) در بخش کتبی ویژه اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

واحد شهرکرد

دکتر فرهاد خاکسار حقانی نماینده تام الاختیار برگزاری آزمون قرآن و عترت (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد گفت: تعداد 700 نفر دانشجوی خواهر، 300 نفر دانشجوی برادر و 80 نفر عضو هیأت علمی در 13 رشته مربوط به مفاهیم قرآن و سیره عملی عترت با هم به رقابت پرداختند.

وی اظهار داشت: این مسابقات در رشته های تفسیر قرآن کریم، زندگانی چهارده معصوم (علیه السلام)، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، احکام برادران، احکام خواهران، زندگانی پیامبر (صلی الله علیه و آله)، ترجمه قرآن کریم( فارسی) و آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه برگزار شد.

دکتر خاکسار حقانی با بیان اینکه براساس سهمیه بندی شورای هماهنگی فعالیت ها قرآنی دانشگاه ها 3 نفر اول هر رشته به جشنواره ملی دانشجویان معرفی خواهند شد، گفت: نتایج اولیه و امتیاز داوطلبان بیست و سومین دوره مسابقات در 21 دیماه اعلام می شود.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس آیین نامه جامع قرآن و عترت در واحدهای جامع و بسیار بزرگ به 5 نفر اول و در دیگر واحد ها به سه نفر اول علاوه بر امتیازات عمومی۲ نمره به دروس عمومی معارف و سفر مشهد مقدس، هدایایی نفیس اهدا خواهد شد.

اضافه می شود: مسابقات سراسری قرآن و عترت (ع) به طور همزمان در ۶ حوزه در دانشگاه های آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با حضور پرشور دانشجویان و اعضای هیأت علمی برگزار شد.

واحد جاسب

دکتر محمود ربانی بیدگلی معاون آموزشی دانشجویی و فرهنگی واحد جاسب با بیان اینکه مسابقات قرآن و عترت، مقدمه ای برای تدبر در قرآن است، تصریح کرد: پس از تدبر باید به مرحله عمل رسید و این کار تا جایی ادامه یابد که زندگی ما قرآنی شود.

وی داشتن زندگی قرآنی را از شاخصه های سبک زندگی اسلامی بر شمرد و گفت: مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید دارند. هدف از برگزاری مسابقات قرآن کریم آشنا شدن با قرآن بوده که پیروی از کلام ا... مجید و سیره ائمه معصومین (س) در مسیر زندگی بهترین رمز موفقیت انسان است.

در این مسابقه تعداد 3 نفر از استادان و 4 نفر دانشجو در رشته های احکام و نماز به رقابت با همدیگر پرداختند. به نفرات برگزیده این مسابقه جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

واحد مشهد

مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با حضور بیش از 2000 نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

رمضانعلی عدالتخواه، مسئول کانون قرآن و عترت واحد مشهد درحاشیه برگزاری این مسابقات گفت: دانشجویان در این دوره از مسابقات در 10 رشته شامل تفسیر قرآن کریم، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، ترجمه قرآن کریم به زبان فارسی، زندگانی چهارده معصوم(ع)، زندگانی پیامبر(ص)، نماز، احکام برادران، احکام خواهران، آشنایی با نهج البلاغه، زیارت عاشورا و جامعه کبیره با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: استادان و اعضای هیأت علمی نیز در سه رشته شامل احکام، نماز و زندگانی چهارده معصوم(ع) رقابت کردند.

عدالت خواه از برگزاری مسابقات شفاهی قرآن و عترت در بهمن ماه امسال خبر داد و اظهار کرد: مسابقات ویژه کارکنان نیز در سه رشته احکام، نماز و زندگانی چهارده معصوم(ع) در بهمن سالجاری برگزار خواهد شد.

ایوان غرب

بیست و سومین دوره مسابقات قرآت و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با رقابت 200 نفر از استادان و دانشجویان واحد ایوان غرب برگزار شد.

فریدون محمودی مسئول کانون قرآن و عترت واحد ایوان غرب گفت: این مسابقات با حضور دانشجویان در 10 رشته تفسیر قرآن کریم، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، ترجمه قرآن کریم به زبان فارسی، زندگانی چهارده معصوم(ع)، زندگانی پیامبر(ص)، نماز، احکام برادران، احکام خواهران، آشنایی با نهج البلاغه، زیارت عاشورا و جامعه کبیره برگزار شد.

همچنین استادان و اعضای هیأت علمی نیز در سه رشته شامل احکام، نماز و زندگانی چهارده معصوم(ع) با هم به رقابت پرداختند. وی افزود: به نفرات برتر جوائزی اهدا خواهد شد و کسانی که 70 درصد کسب نمایند در مرحله کشوری ارزشیابی می شوند.

دکتر آرش نادمی رئیس واحد ایوان غرب در حاشیه بازدید ازمحل برگزاری آزمون، توجه به آموزه های دینی و تلاش برای بهره مندی از احکام ناب قرآنی و اسلامی را به وسیله دانشجویان و استادان خواستار شد.

واحد میاندوآب

بیست و سومین دوره بخش کتبی مسابقات قرآن و عترت با رقابت بیش از 250 نفر از استادان و دانشجویان واحد میاندوآب به صورت همزمان با واحدهای دانشگاهی سراسر کشور با حضور ریاست، معاونین و مسئول کانون قرآن و عترت واحد برگزار شد.

این دوره از مسابقات با مشارکت بیش از 250 نفر از دانشجویان و اعضای هیأت علمی در زمینه مفاهیم قرآن و عترت و رشته‌های مختلف برگزار شد.

واحد نی ریز

بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در بخش کتبی با حضور بیش از 200 دانشجو و استاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز همزمان با سایر واحدهای دانشگاهی برگزارشد.

نسرین پهلوان کارشناس کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز گفت: مسابقات قرآن و عترت خود گواه محکمی است بر دلبستگی جوانان به قرآن و اهل بیت(ع) و شرکت گسترده دانشجویان در مسابقات قرآن، نشان از عمق علاقه مندی آنان به آموزه های اسلامی است.

کارشناس قرآن و عترت واحد نی ریز همچنین از برگزاری مرحله مقدماتی بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت در بخش شفاهی در واحد نی ریز در روز چهارشنبه 29 آذر ماه خبر داد و گفت: نتایج این مسابقات 21 دی ماه اعلام می شود و نفرات منتخب واحدها با اهداء جوایز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

واحد زابل

دکتر محمد مجوزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل گفت: آزمون کتبی بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی ویژه استادان، اعضای هیات علمی و دانشجویان به طور همزمان با حضور بیش از 600 نفر در واحد زابل برگزار شد.

مجوزی افزود: دانشجویان در این دوره از مسابقات در 10 رشته و اعضای هیات علمی نیز در سه رشته شامل احکام، نماز و زندگانی چهارده معصوم(ع) به رقابت پرداختند.

واحد شیراز

بیش از 3 هزار نفر از دانشجویان در بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد شیراز به رقابت پرداختند.

سیده فاطمه دستغیب، مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز اظهار کرد: بخش کتبی بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی ویژه استادان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان در واحد شیراز و همزمان با تمامی واحدهاهی دانشگاهی برگزار شد.

دستغیب گفت: دانشجویان در این دوره از مسابقات در 10 رشته شامل تفسیر قرآن کریم، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، ترجمه قرآن کریم به زبان فارسی، زندگانی چهارده معصوم(ع)، زندگانی پیامبر(ص)، نماز، احکام برادران، احکام خواهران، آشنایی با نهج البلاغه، زیارت عاشورا و جامعه کبیره با یکدیگر رقابت کردند.

واحد بروجرد

محبوبه جنانی مسئول کانون قرآن و عترت واحد بروجرد گفت: این مسابقات در دو بخش دانشجویان و اساتید با حضور 2 هزار داوطلب برگزار شد که از این تعداد حدود 1300 نفر زن و 700 نفر مرد هستند.

وی افزود: این دوره از مسابقات در 13 رشته مربوط به مفاهیم قرآن و سیره عملی عترت برگزار شد، که دانشجویان در 10 رشته و استادان در 3 رشته به یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی اظهار داشت: این مسابقات در رشته های تفسیر قرآن کریم ، زندگانی معصومین (علیه السلام)، حفظ و ترجمه ادعیه و زیارات، نماز، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، احکام برادران، احکام خواهران، زندگانی پیامبر (صلی الله علیه و آله)، ترجمه قرآن کریم( فارسی) و آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه برای دانشجویان برگزار شد و استادان در 3 رشته‌ی آشنایی با احکام، نماز و سیره معصومین (علیه السلام) با یکدیگر به رقابت پرداختند.

واحد شبستر

بیست و سومین دوره بخش کتبی مسابقات قرآن و عترت با رقابت بیش از 260 نفر از دانشگاهیان شبستر همزمان با واحدهای دانشگاهی سراسر کشور برگزار شد.

در این دوره از مسابقات دانشجویان و اعضای هیأت علمی واحد شبستر در 13 رشته مربوط به مفاهیم قرآن و سیره عملی عترت در رشته‌های تفسیر قرآن کریم، زندگانی چهارده معصوم(ع)، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، احکام برادران، احکام خواهران، زندگانی پیامبر(ص)، ترجمه قرآن کریم(فارسی) و آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه شرکت کرده بودند.

واحد آزادشهر

دکتر هادی کوهساری معاون فرهنگی و دانشجویی واحد آزادشهر گفت: آزمون سراسری بیست و سومین دوره مسابقات کتابخوانی قرآن و عترت ویژه استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به طور همزمان در واحدآزادشهر هم برگزار شد.

با توجه به اهمیت مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) افزود: آزمون کتبی بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی ویژه استادان، اعضای هیات علمی و دانشجویان همزمان با حضور بیش از 400 نفر در در دانشگاه آزاداسلامی واحد آزادشهر برگزار شد.

کوهساری تصریح کرد: دانشجویان در این دوره از مسابقات در 10 رشته شامل تفسیر قرآن کریم، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، ترجمه قرآن کریم به زبان فارسی، زندگانی چهارده معصوم(ع)، زندگانی پیامبر(ص)، نماز، احکام برادران، احکام خواهران، آشنایی با نهج‌البلاغه، زیارت عاشورا و جامعه کبیره با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: استادان و اعضای هیأت علمی نیز در سه رشته شامل احکام، نماز و زندگانی چهارده معصوم(ع) رقابت کردند.

واحد بوکان

دکتر سلمان حمیدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان با بیان اینکه بیش از 600 نفر دانشجو و استاد در این بخش از مسابقات ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: مرحله کتبی مسابقات به صورت یک مرحله‌‌‌‌ای و همزمان با سراسر کشور برگزار شد و بر اساس زمان‌‌بندی اعلام شده مسابقات کتبی بخش کارکنان نیز نیمه دوم بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

حمیدی با اشاره به اینکه مسابقات در دو بخش استادان و دانشجویان برگزار می‌شود، گفت: در بخش کتبی مسابقات ویژه دانشجویان 5 رشته از جمله آشنایی با تفسیر قرآن کریم، نماز، احکام برادران و خواهران و زندگی پیامبر (ص) در نظر گرفته شده و اساتید نیز در یک رشته نماز به رقابت می‌پردازند.

حمیدی افزود: در سال گذشته و در بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان، کمتر از 300 نفر شرکت کننده بود که امسال در مسابقات بیست و سومین مسابقات آمار ثبت نامی دانشجویان و اساتید به 600 نفر رسیده است.

واحد بروجن

بخش کتبی بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی بروجن ویژه استادان، اعضای هیات علمی و دانشجویان صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که همزمان با واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور انجام گرفت، تعداد 400 نفر از دانشجویان در 5 رشته تفسیر قرآن کریم، زندگانی پیامبر(ص)، نماز، احکام برادران و احکام خواهران به رقابت پرداختند که به نفرات اول تا سوم مرحله مقدماتی هر رشته هدایایی اهدا خواهد شد و نفرات اول به مرحله استانی راه خواهند یافت. 40 نفر از استادان و اعضای هیات علمی نیز در رشته نماز رقابت کردند.

واحد بیضا
بیست و سومین دوره از مسابقات قرآن و عترت (علیهم السلام) با استقبال گسترده و با حضور صد ها نفر از دانشجویان و اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی بیضا برگزار شد.
دکتر علیرضا ملایی سرپرست واحد بیضا در این مراسم گفت: برگزاری مسابقات قرآنی یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی در دانشگاه به شمار می آید که نهادینه کردن مسایل قرآنی و فرهنگی و دینی باید در دانشگاه ها با جدیت دنبال شود.
سرپرست واحد بیضا با اشاره به حضور گسترده استادان و دانشجویان واحد بیضا در این دوره از مسابقات گفت: توجه به مسایل قرآنی و فرهنگی لازمه هر دانشگاه اسلامی است و این مسابقات قرآنی باید با برنامه ریزی و هماهنگی ویژه ای به صورت گسترده و با تشویق و ترغیب دانشجویان به صورت باشکوه و گسترده انجام پذیرد.
ملایی تعداد شرکت کنندگان در بیست سومین دوره از مسابقات کتبی قرآن و عترت را بیش از 300 نفر عنوان کرد که دانشجویان در رشته‌های تفسیر قرآن کریم، زندگانی پیامبر اسلام، نماز ، احکام خواهران و برادران و همچنین اساتید در رشته نماز با هم به رقابت پرداختند.

واحد تهران شمال
بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت(ع) ویژه استادان و دانشجویان همزمان با واحد های استان تهران با حضور قریب به 500 نفر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد.
دکتر عباسعلی قیومی معاون دانشجویی و فرهنگی واحد تهران شمال گفت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته و تکمیل فرایند اطلاع رسانی و ثبت نام از دانشجویان و استادان علاقمند به شرکت در آزمون کتبی قرآن و عترت (ع) این مرحله از مسابقات در کلیه دانشکده های تابعه واحد تهران شمال و در سه رشته احکام، نماز و سیره معصوم (ع) برای گروه استادان و 10 رشته شامل احکام، نماز، سیره معصوم(ع)، تفسیر نهج البلاغه، زیارات و ادعیه، ترجمه فارسی و انگلیسی قرآن، زندگانی پیامبر اکرم (ص) ، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و زیارت عاشورا برگزار شد.
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد تهران شمال افزود: نتایج این آزمون متعاقباً در پایگاه اطلاع رسانی حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر و پذیرفته شدگان به مرحله کشوری راه خواهد یافت.

واحد ماکو

بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو برگزار شد.
بیست و سومین دوره بخش کتبی مسابقات قرآن و عترت با رقابت بیش از 350 نفر از استادان و دانشجویان واحد بین الملل ماکو به صورت همزمان با واحدهای دانشگاهی سراسر کشور با حضور ریاست، معاونین، در واحد بین الملل ماکو برگزار شد.
این دوره از مسابقات با مشارکت بیش از 350 نفر از دانشجویان و استادان در رشته های: آشنایی با تفسیر قرآن کریم، نماز، احکام برادران، احکام خواهران، زندگی پیامبر و نماز به رقابت پرداختند.

واحد رودهن

بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت با شرکت بیش از ۸۲۰ نفر از دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و مرکز آموزشی سما همزمان با سراسر کشور گشایش یافت.

دکتر محمد رحیم رسولی آزاد مدیرکل فرهنگی واحد رودهن با بیان اینکه بیش از 820 نفر دانشجو و استاد در این بخش از مسابقات شرکت کرده‌اند، افزود: مرحله کتبی مسابقات به صورت یک مرحله‌‌‌‌ای و همزمان با سراسر کشور امروز سه شنبه 21 آذر 96 برگزار شد و بر اساس زمان‌‌بندی اعلام شده مسابقات کتبی بخش کارکنان نیز نیمه دوم بهمن‌ سال جاری برگزار خواهد شد.

رسولی آزاد گفت: در بخش کتبی مسابقات ویژه دانشجویان در رشته های: زندگانی پیامبر(ص)، احکام، نماز، ترجمه فارسی قرآن، ترجمه انگلیسی قرآن و تفسیر سوره حمد و در سه رشته برای استادان دانشگاه شامل زندگانی پیامبر، سیره معصومین، نماز و احکام به رقابت پرداختند.

وی افزود: دارندگان رتبه برتر در این رقابت معنوی، به مراحل استانی و کشوری ارتقا داده می شوند.

واحد فیروزکوه
با حضور بیش از 140 نفراز اساتید و دانشجویان واحد فیروزکوه، مسابقات بخش کتبی مسابقات قرآن و عترت در 5 رشته نماز، زندگی معصومین، قرآن به زبان انگلیسی، زندگی پیامبر اعظم (ع) و قرآن کریم برگزار شد.

واحد هریس
بخش کتبی بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد هریس هم برگزار ‌شد
دانشجویان در این دوره از مسابقات در 10 رشته شامل تفسیر قرآن کریم، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، ترجمه قرآن کریم به زبان فارسی، زندگانی چهارده معصوم(ع)، زندگانی پیامبر(ص)، نماز، احکام برادران، احکام خواهران، آشنایی با نهج‌البلاغه، زیارت عاشورا و جامعه کبیره با یکدیگر به رقابت ‌پرداختند.

واحد رشت

بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، همزمان با سراسر کشور و با شرکت بیش از 600 نفر در واحد رشت برگزار شد.

در این مسابقات، تعداد بالغ بر 600 نفر از دانشجویان و استادان این واحد دانشگاهی شرکت کرده که در طی یک مرحله با هم به رقابت پرداختند .

در این دوره دانشجویان در 10 رشته تفسیر قرآن، زندگانی 14 معصوم(ع)، زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه قرآن به زبان انگلیسی، احکام برادران و خواهران، زندگانی پیامبر اسلام (ص)، ترجمه قرآن به فارسی وآشنایی با مفاهیم نهج البلاغه با هم به رقابت پرداختند.

در بخش اساتید، این دوره از مسابقات در 3 رشته آشنایی با احکام، نماز و زندگانی چهارده معصوم (ع) برگزار شد که اعضای هیأت علمی شرکت کننده به سوالات پاسخ گفتند.

واحد دزفول
بخش کتبی بیست و سومین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت ویژه اساتید و دانشجویان در رشته های تفسیر، ترجمه قرآن کریم به فارسی و انگلیسی، ادعیه و زیارات، نهج البلاغه، نماز، زندگانی پیامبر اکرم (ص)، زندگانی چهارده معصوم(س)، احکام ویژه خواهران و برادران با حضور 470 نفر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد.

واحد سنندج
بیست و سومین مرحله سراسری مسابقات بخش کتبی قرآن و عترت بخش دانشجویان و اساتید با حضور 100 نفر از دانشجویان و اساتید هیات علمی و حق التدریس در رشته های نماز ، زندگانی پیامبر (ص) ، احکام خواهران و برادران ، تفسیر قرآن کریم و زندگانی چهارده معصوم همزمان با واحدهای دانشگاهی سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد.

انتهای پیام /