رییس هیات عالی نظارت منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی، در میان دانشمندان یک درصد برتر جهان

تصویر مطلب رییس هیات عالی نظارت منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی، در میان دانشمندان یک درصد برتر جهان
  • چهارشنبه 29 آذر 1396
  • 434
بر اساس اعلام پایگاه شاخص‌های اساسی علم، رییس هیات عالی نظارت منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی در میان دانشمندان پراستناد جهان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI)، گرایش‌های مختلف علوم را به ۲۲شاخه اصلی تقسیم کرده و هر دو ماه یک بار افراد و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس میزان ارجاع به مقالات چاپ‌شده آن‌ها در بازه زمانی ۱۰ سال گذشته، رتبه‌بندی کرده و اسامی یک درصد برتر هر گروه را اعلام می‌کند.
علی‌محمد رنجبر، استاد ایرانی مهندسی برق و اولین رییس دانشگاه صنعتی شریف پس از انقلاب اسلامی ایران است، وی فوق‌لیسانس و دکتری خود را در سال‌های ۱۳۴۷ و ۱۳۵۴ از دانشگاه‌های تهران و امپریال کالج لندن گرفت.
رنجبر از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۵ ریاست پژوهشگاه نیرو را بر عهده داشت. علایق پژوهشی او حوزه سیستم‌های قدرت و حفاظت سیستم‌های قدرت، ماشین‌های الکتریکی و شبکه‌های هوشمند است و در سال ۱۳۸۳ به‌عنوان چهره ماندگار برگزیده‌ شده است.
علی‌محمد رنجبر رییس منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در استان‌های همدان، لرستان، مرکزی، عضو شورای عالی راهبردی دبیرخانه هیات مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، مشاور علمی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و در حال حاضر رییس هیات عالی نظارت منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی است.