دکتر موسی خانی:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین به یکی از قطب‌های رباتیک منطقه تبدیل شده‌ است

تصویر مطلب دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین به یکی از قطب‌های رباتیک منطقه تبدیل شده‌ است
  • شنبه 2 دی 1396
  • 954
رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه 2017 تایلند با حضور ۱۶۰ تیم از ۲۵ کشور در شهر بانکوک برگزار شد که تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در بخش دانشجویی با مجموع 13 مقام، همچون ادوار گذشته عنوان بهترین تیم ایرانی مسابقات را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز، دکتر مرتضی موسی خانی رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین درباره موفقیت ها و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: دانشجویان ما پیشرفت های قابل توجهی داشتند و از جمله این موفقیت ها جوایزی بود که در بازی های گروهی رایانه‌ای در منطقه و آفریقا کسب کردیم که این جایزه از سوی دولت فرانسه اهدا شد و با عنوان جایزه اول خاورمیانه و منطقه شناخته شد و امیدواریم در سطح جهان هم در این حوزه مقام اول را کسب کنیم.

وی افزود: ساخت ربات در صنعت کاربرد بسیاری دارد و در حال حاضر نمونه ای در رقابت صنعتی است که راه‌اندازی و مورد ارزیابی از سوی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.

دکتر موسی خانی اظهار داشت: در حال حاضر ساخت تجاری سازی خودروی برقی دانشگاه‌ها را همزمان با دهه فجر در دست داریم و همچنین ساخت گیت‌های پیشرفته دو طرف باز شو که توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان انجام می‌شود.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران گفت: ربا‌ت‌های پیشرفته ای داریم در حوزه دریا که اخیراً در مسابقات ملی دریا که برگزار شد رتبه اول را دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات قزوین کسب کردند و ربات اجسام در مسابقات شرکت داده شد و مقام اول را دانشگاه آزاد کسب کرد و در این مسابقات دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه امیرکبیر حضور داشتند و امیدواریم بتوانیم با کاربردی کردن این محصولات، به زودی تولید این محصولات را در صنعت داشته باشیم.

دکتر مرتضی موسی خانی در پایان تصریح کرد: مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه 2017 تایلند با حضور ۱۶۰ تیم از ۲۵ کشور در شهر بانکوک برگزار شد که تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در بخش دانشجویی با مجموع 13 مقام، همچون ادوار گذشته عنوان بهترین تیم ایرانی مسابقات را به خود اختصاص داد و با توجه به موفقیت‌های بسیاری که تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات رباتیک به‌دست آوردند این دانشگاه به یکی ار قطب‌های رباتیک منطقه تبدیل شده‌است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین به عنوان پیشرو در برگزاری مسابقات ربوکاپ در ایران طرحی را تنظیم و برای فدراسیون جهانی ربوکاپ ارسال کرد و این طرح توسط فدراسیون جهانی ربوکاپ پذیرفته شد و مسابقات ربوکاپ آزاد ایران از ۱۳۸۵ (هر سال) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین توسط کمیته ملی ربوکاپ ایران برگزار می‌شود.