رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه:

آموزش آمادگی در برابر زلزله به دانشجویان کرمانشاه /ساخت ساختمان جدید دانشگاه پس از زلزله

تصویر مطلب آموزش آمادگی در برابر زلزله به دانشجویان کرمانشاه /ساخت ساختمان جدید دانشگاه پس از زلزله
  • سه شنبه 5 دی 1396
  • 511
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: در هفته آینده یک مانورآموزشی زلزله خواهیم داشت و در نظر داریم مستنداتی که از زلزله سر پل ذهاب داشتیم درقالب عکس در اختیار مردم قرار دهیم و تنها چیزی که مهم و موثر است آموزش شیوه های رفتارصحیح حین زلزله است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز، نوذر قنبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه درباره آخرین وضعیت دانشگاهها در کرمانشاه پس از زلزله و آموزش های لازم رفتار صحیح در زمان زلزله اظهار کرد: برای پناه گیری در زمان زلزله دانشجویان در کرمانشاه مشکلی نداریم، اگر زلزله بیاید چند فضای مناسب برای پناهگاه داریم و در قسمت خوابگاهها دو سالن مستحکم داریم.

قنبری تاکید کرد: در هفته آینده یک مانور آموزشی زلزله خواهیم داشت و در نظر داریم مستنداتی که از زلزله سر پل ذهاب داشتیم درقالب عکس در اختیار مردم قرار دهیم و تنها چیزی که مهم و موثر است آموزش شیوه های رفتار صحیح حین زلزله است که این آموزش با استفاده ار مستندات عکسهایی است که در مناطق زلزله زده مثل سر پل ذهاب گرفته ایم و در این عکسها نکات خوبی نهفته است. توصیه های مدیریتی و ایمنی در زمان زلزله را در قالب عکس در اختیار دانشجویان قرار می دهیم .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر کلاسهای قصر شیرین و سر پل ذهاب در کانکس برگزار می شود، خاطرنشان کرد: ساختمان دانشگاه در سرپل ذهاب استیجاری بود و در حال حاضر دنبال زمین هستیم که بتوانیم ساختمان مناسبی را بسازیم و در حال پیگیری هستیم که به نتایج خوبی رسیدیم. در قصر شیرین هم ساختمان از آنِ دانشکده رازی بود که در آنجا هم به دنبال زمین مناسب برای ساخت یک بنای مقاوم هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه ساخت و ساز جدید در دانشگاه محدودیت دارد، بنده طی نامه ای به دکتر فرهاد رهبر نامه شراط ویژه را توضیح دادم و اگر اجازه صادر شود، ما آمادگی ساخت را داریم و مشکل ما در حال حاضر زمین است که در حال پیگیری هستیم .

قنبری تاکید کرد: هر دانشجوی سر پل ذهابی که آسیب دیده است، با ارائه مستندات می تواند از تخفیف بهره مند شود. بدین معنی که اگر متولد و ساکن سرپل ذهاب باشد و خود و خانواده اش در زلزله آسیب دیده باشند، می تواند با ارائه مستندات در هر کدام از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، از تخفیف 10 درصدی بهره مند شود.

وی ادامه داد: هم در واحد سرپل ذهاب و هم قصرشیرین، از مسئولان خواسته ایم که فعلا از دانشجویان شهریه نگیرند.