رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی:

دانشگاه آزاد اسلامی باید انتخاب اول جوانان ایرانی باشد

تصویر مطلب دانشگاه آزاد اسلامی باید انتخاب اول جوانان ایرانی باشد
  • چهارشنبه 6 دی 1396
  • 289
رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید دانشگاه آزاد اسلامی را به درجه ای از کیفیت و کمیت برسانیم که انتخاب اول هر جوان ایرانی برای ادامه تحصیل و انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اهواز، دکتر اقبال شاکری رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای تخصصی عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با ترسیم سیاست های حوزه عمرانی، املاک و مستغلات در مدیریت جدید، گفت: علیرغم تمام کاستی ها، دانشگاه آزاد اسلامی یک دستاورد بزرگ و ویژه در نظام آموزش عالی در بخش غیردولتی است.

دکتر شاکری از ایجاد ظرفیت بالقوه دانشگاه آزاد اسلامی در کشور به عنوان یک ویژگی انحصاری نام برد و افزود: در دنیا نمونه دیگری از مدل دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد و حتی بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا از یک حوزه شهری فراتر نرفته و توسعه نداشته اند و این شبکه عظیم، توانمند و گسترده علم، دانش و فناوری که دانشگاه آزاد اسلامی در اقصی نقاط کشور و حتی در بین الملل ایجاد کرده است، دستاوردی بسیار بزرگ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همه باید تلاش کنیم تا دانشگاه آزاد اسلامی را به درجه ای از کیفیت و کمیت برسانیم که انتخاب اول هر جوان ایرانی برای ادامه تحصیل و انجام فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی باشد.

وی با اشاره به هزینه های تحصیل در کشور خاطرنشان کرد: با کمی بررسی در هزینه های خانوارهای ایرانی متوجه می شویم تحصیل در مقاطع پیش دبستانی و دبستان بعضاً بیش از 20 میلیون تومان در سال است و ما باید در دانشگاه آزاد اسلامی بهره وری از امکانات و ظرفیت های علمی و فناوری را چنان افزایش دهیم که جوانان و خانواده ها مانند آموزش های عمومی، برای آموزش عالی نیز هزینه کنند.

دکتر شاکری با تاکید بر اجرای مواضع جدید سازمان مرکزی دانشگاه برای استفاده از تمام ظرفیت های واحدها افزود: این ظرفیت عظیم به همت همه شما باید از بالفعل به بالقوه تبدیل شود و دیدگاه کلی مدیریت جدید دانشگاه مدیریت و ساماندهی این ظرفیت ها است.

رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی مدیریت این منابع را در دانشگاه در این برهه زمانی مهم دانست و گفت: همکاران در حوزه عمرانی واحدهای دانشگاهی باید با اهتمام بیشتر و همزمان، ضمن حفظ املاک و مستغلات دانشگاه، بهره وری از آنها را هم مورد توجه جدی قرار داده و از ظرفیت های موجود و بالقوه املاک بهره برداری و ساماندهی را نیز مدنظر قرار دهند.

شاکری تهیه بانک اطلاعات دقیق، کامل و به روز از املاک و مستغلات دانشگاه و شناسایی میزان دارایی ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: بزودی از سامانه ای جامع به منظور کنترل پروژه، املاک و مستغلات، شناسنامه آخرین وضعیت تعمیر و نگهداری ابنیه واحدها رونمایی خواهد شد تا بتوان با مدیریت جامع به دستاوردهای خوب و دقیق از آخرین وضعیت حوزه عمرانی دانشگاه دست یافته و برنامه ریزی دقیقی ارائه کنیم.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت های فعلی دانشگاه برای ایجاد ظرفیت های تازه و جدید را، یکی دیگر از سیاست های این حوزه برشمرد و گفت: باید خدمات جدید دانشگاه بر همین اساس ارائه شود، یعنی دانشگاه از ارائه کننده خدمات صرف آموزشی به سمت ارائه خدمات جدید، کارآفرین و دانش بنیان که می تواند سهم بسزایی در اشتغال زایی جامعه و جوانان نیز داشته باشد، حرکت کرده و ضمن افزایش بهره وری از املاک، سبب افزایش ارزش افزوده بیشتر آنها برای دانشگاه شود.

شاکری به پنج ماموریت جدید حوزه عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه اشاره کرد و گفت: حوزه های سلامت، کشاورزی، فناوری، گردشگری و تبدیل به احسن ظرفیت های دانشگاه، از برنامه های آتی این مرکز است و قصد داریم با استفاده از افراد باهوش و کارآفرین راه را برای برون رفت از وضعیت فعلی و استفاده از ظرفیت های بالقوه دانشگاه باز کنیم تا ضمن توسعه دانشگاه، موجب پیشرفت ایران اسلامی باشیم و این مهم به یقین امکانپذیر خواهد بود.

انتهای پیام /