رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهران:

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شرق استان تهران ادغام نمی‌شوند/ ناحیه‌بندی واحدهای غرب

تصویر مطلب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شرق استان تهران ادغام نمی‌شوند/ ناحیه‌بندی واحدهای غرب
  • چهارشنبه 6 دی 1396
  • 899
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: واحدهای دانشگاهی در استان تهران به ویژه در شرق استان تهران ادغام نخواهند شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری آنا، محمدمهدی طهرانچی اظهار کرد: نکاتی که درباره ادغام واحدهای دانشگاهی در استان تهران مطرح می‌شود، جایگاهی در برنامه‌ریزی‌های دانشگاه آزاد اسلامی ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اضافه کرد: در تصمیم‌گیری‌هایی که جدیداً اخذ شده، مباحث ناحیه بندی و اشتراک استانی از لحاظ استادان و دانشجویان مطرح هست که ما بتوانیم با ترکیب جمعیت دانشجوها و برای حفظ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، مدیریت خوبی را داشته باشیم.

طهرانچی بیان کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در غرب استان تهران بیش‌ از حد به هم نزدیک است و به‌ صورت ناحیه بندی واحد را اداره می‌کنیم اما در شرق استان تهران هیچ‌گونه برنامه برای ادغام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نداریم.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: متناسب با طرح تحولی که برای دانشگاه کارآمد داریم، برخی از رشته‌ها حذف و رشته‌هایی که بتواند در منطقه‌ها مؤثر باشد به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان نهران اضافه خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران درباره رشته پزشکی در دانشگاه‌های آزاد استان تهران تصریح کرد: بحث پزشکی منوط به مجوزهای لازم از وزارت بهداشت است و مرحله‌به‌مرحله و با توجه به ظرفیت‌ها باید پیگیری شود.

طهرانچی افزود: معاونت پزشکی وزارت بهداشت و همکاران ما در دانشگاه آزاد استان تهران بسیار پیگیر هستند تا مشکل رشته پزشکی حل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی درباره بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی رودهن که سال‌ها است به حال خود رها شده است، گفت: اگر همه منطقه رودهن و پردیس کشش یک بیمارستان را داشته باشد و حمایت مردمی را بتوانیم در کنار دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن داشته باشیم ازلحاظ مجوزها اقدام خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن نیاز به حمایت مردم و مسئولان منطقه دارد تا بتوان این بیمارستان را تکمیل کرد و خدمات خوبی را به مردم رودهن ارائه کند.