با حضور دکتر ولایتی و دکتر رهبر

آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد

تصویر مطلب آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد
  • سه شنبه 12 دی 1396
  • 390
آیین تکریم رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و واحد رشت با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علیرضا امیرتیموری رئیس سابق استان گیلان و واحد رشت در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت خود طی 4 سال گذشته، گفت: در حوزه پژوهش از مهر 92 تا مهر 96 تعداد مراکز رشد از صفر به 2، تعداد هسته‌های فناور از صفر به 16، شرکت‌های دانش‌بنیان از صفر به 8 ارتقاء یافتند و اکنون خوشبختانه یکی از آزمایشگاه‌های استان در کشور رتبه 18 و در بین واحدهای دانشگاه آزاد رتبه اول را داراست.

فعالیت 51 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه آزاد استان گیلان

وی ادامه داد: تعداد مجلات علمی پژوهشی این استان از دو به 6 رسیده و اکنون 51 انجمن علمی دانشجویی هم داریم. اساتید ما در حوزه تولید مقالات بین‌المللی بسیار تلاش کردند و تعداد مقالات ISI از هزار و 43 مورد در مهر 96 اکنون به هزار و 980 مقاله ISI رسیده است.

امیر تیموری با بیان اینکه رشته‌های دکترای این دانشگاه که فقط 4 رشته بوده، اکنون به 64 رشته در دوره دکتری ارتقاء یافته، اضافه کرد: همچنین در مقطع کارشناسی ارشد توانستیم از 67 رشته به 246 مورد و در مقطع کارشناسی از 293 مورد به 373 رشته محل برسیم.

به گفته رئیس سابق واحد رشت اکنون در استان 887 استاد مشغول به تدریس هستند و نسبت استادیار به دانشجوی تحصیلات تکمیلی 1 به 31 و نسبت استاد به دانشجو 1 به 44 است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دوره رکود دانشجو ما توانستیم جذب مناسبی داشته باشیم. ما همچنین توانستیم 6 مدرسه ورزشی و 3 مدرسه سبز راه‌اندازی کنیم که اکنون سمای استان از رتبه 92 به رتبه 5 ارتقاء یافته است.

وی در پایان برای سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و واحد رشت آرزوی موفقیت کرد.

دانشگاه آزاد گیلان جزو اولین‌های دانشگاه آزاد در کشور است

در ادامه این مراسم دکتر ابراهیم چیرانی سرپرست جدید اظهار داشت: ما در استان با ویژگی‌های خاص زندگی می‌کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی گیلان جزو اولین‌های دانشگاه آزاد در کشور است و خوشبختانه خوش‌ نامی خاصی در استان دارد و باید از عملکرد گذشته و منابع موجود استفاده کنیم و به خوبی پیش برویم.

وی با تاکید بر اینکه باید مدیریت درآمد داشته باشیم، گفت: سعی می‌کنیم درآمدهای غیر شهریه‌ای را افزایش دهیم و براساس نیازهای بخش خصوصی به جلو حرکت کنیم.

چیرانی خاطرنشان کرد: براساس مطالعات اولیه‌ای که طی دو ماه گذشته انجام شده، می‌توانیم از صنایع استان شروع کنیم که بسیار می‌تواند امیدوار کننده باشد. من تمام تلاشم این است تا مدیریت ریسک را انجام دهم و این کار را هم خواهم کرد. در دو ماه گذشته بحث‌هایی درباره سرمایه‌گذاری بر دارایی‌های موجود انجام شده که امیدواریم این اتفاق بیفتد و در سال 97 دانشگاه رو به رشدی داشته باشیم.

همچنین در ادامه این مراسم از پدر اولین شهید مدافع حرم استان گیلان و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی امیر رضا علیزاده تقدیر شد.

انتهای پیام/