مدیرکل دفتر توسعه پژوهش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد

مراکز تحقیقاتی با فعالیت مشترک ادغام می‌شوند/ حمایت از مراکز پویا

تصویر مطلب مراکز تحقیقاتی با فعالیت مشترک ادغام می‌شوند/ حمایت از مراکز پویا
  • سه شنبه 19 دی 1396
  • 756
مدیرکل دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از حمایت، توسعه و تجهیز مراکز تحقیقاتی فعال و پویا در واحدهای دانشگاهی علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر هنگامه بختیار در نشست شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با تشریح استراتژی و اهداف بلندمدت دفتر توسعه پژوهش و فناوری در زمینه فعال کردن و تجهیز مراکز تحقیقاتی گفت: یکی‌ از برنامه های در دست اقدام، نظارت بر تکمیل زیر ساخت های ضروری مراکز تحقیقاتی است. در این مسیر از فعالیت علمی و همکاری دانشجویان علاقه‌مند دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز تحقیقاتی استقبال می شود.

دکتر بختیار با تاکید بر اینکه مراکز تحقیقاتی دارای فعالیت مشترک با هدف بهینه سازی فعالیت های پژوهشی و افزایش بازده تحقیقات با یکدیگر ادغام می شوند، گفت: از گسترش بی رویه مراکز تحقیقاتی که فعالیت آنها کمتر از حد انتظار است جلوگیری می شود و در مقابل برای مراکز تحقیقاتی فعال که عملکرد پژوهشی آنها در سه دوره متوالی مورد تایید کارشناسی قرار گیرد و امتیاز مناسبی کسب کنند برای دریافت مجوز قطعی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اقدام خواهد شد.

وی درباره چگونگی حمایت و جذب نیروهای فعال اظهار کرد: در جهت اجرای قوانین اقتصاد مقاومتی دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شده است که از توانمندی و دانش علمی کارشناسان موجود در واحد دانشگاهی استفاده شود و در این خصوص بایستی اقدام عاجل توسط مسئولان انجام شود. مراکز تحقیقاتی که شرایط و امتیاز لازم را داشته باشند، پس از ابلاغ آیین نامه امکان استقرار هیات علمی پژوهشی را با هماهنگی و نظارت معاونت علوم پزشکی سازمان برای افرایش برونداد و عملکرد پژوهشی خواهند داشت.

مدیرکل توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درباره چگونگی حمایت مالی و نحوه توسعه مکان فیزیکی مراکز تحقیقاتی گفت: با هدف تبیین ضرورت ها و شرح وظایف مراکز تحقیقاتی تاکنون جلسات متعددی با روسای مراکز تحقیقاتی داشته و به این نتیجه رسیده ایم که مراکز تحقیقاتی که فعالیت پژوهشی مناسب نداشته باشند ادغام و یا لغو مجوز می شوند. مصوبات این جلسات لازم الاجراست و در این خصوص پیگیری مستمر صورت می گیرد.


دکتر بختیار افزود: بر اساس مصوبات این جلسات مقرر شده روسای مراکز تحقیقاتی در یک بازه زمانی کوتاه مدت برنامه های استراتژیک کوتاه مدت و بلندمدت مرکز تحقیقاتی خود را برای ارائه خدمات آزمایشگاهی، درآمدزایی، تولید علم و توانمندسازی علمی دانشجویان و اعضای هیات علمی پس از تایید معاونت پژوهشی به دفتر توسعه پژوهش و فناوری ارسال کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با ساماندهی و به روز کردن فعالیت پژوهشی مراکز تحقیقاتی از این پس شاهد رشد پژوهش های کاربردی در حیطه علوم پزشکی خواهیم بود.

گفتنی است این نشست با حضور دکتر سید علی ابطحی رئیس دانشگاه آزاد علوم پزشکی، دکتر فرشاد هاشمیان معاون پژوهش و فناوری و روسای 10 مر کز تحقیقاتی و روسای دانشکده ها در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد.

انتهای پیام/