سرپرست دانشگاه آزاد اصفهان مطرح کرد

چابک‌سازی تشکیلات و روش‌ها در طرح ناحیه‌بندی دانشگاه آزاد اسلامی

تصویر مطلب چابک‌سازی تشکیلات و روش‌ها در طرح ناحیه‌بندی دانشگاه آزاد اسلامی
  • یکشنبه 24 دی 1396
  • 861
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان چابک‌سازی تشکیلات و روش‌ها را هدف اجرای طرح ناحیه‌بندی واحدهای استانی دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری آنا، دکتر احمد آذین اظهار کرد: پیرو دستور دکتر فرهاد رهبر مطالعات ما بر روی طرح ناحیه‌بندی آغاز شده است؛ این طرح در مسیر چابک‌سازی واحدهای دانشگاهی قرار دارد و به دنبال چابک‌سازی تشکیلات و روش‌هاست؛ در این طرح هیچ واحد دانشگاهی تعطیل نخواهد شد اما چابک سازی می‌تواند باعث نزدیکی و هم‌افزایی بیشتر واحدها، صرفه‌جویی و مدیریت بهتر آنها شود و هم‌افزایی و هم‌پوشانی بین آنها برقرار کند.

به گفته سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان، طرح ناحیه‌بندی در زمینه سرویس‌دهی آموزشی، نقل و انتقال دانشجو و اعضای هیأت علمی و تکمیل کردن ساعات موظفی اعضای هیأت علمی نیز اثرات مثبتی خواهد داشت.

دکتر آذین گفت: طرح ناحیه‌بندی در مراحل اولیه بررسی و تدوین ملاحظات اجرایی قرار دارد و مانند هر طرح دیگری نیازمند مطالعات عمیق و کارشناسی است. دبیرخانه هیأت امنای استان مشغول مطالعه و بررسی این طرح است و تلاش می‌کنیم تا بهترین روش را برای اجرای آن برگزینیم.

وی افزود: ممکن است شیوه اجرای این طرح از یک استان به استان دیگر تفاوت داشته باشد، امکان دارد در یک استان فواصل جغرافیایی متفاوت، سبب ارائه طرح متفاوت با یک استان دیگر شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: در مجموع 22 واحد و 6 مرکز در استان اصفهان وجود دارد که 2 واحد نجف‌آباد و اصفهان(خوراسگان) جزو واحدهای با درجه جامع هستند، بقیه واحدها با درجه بسیار بزرگ، متوسط و کوچک هستند. واحد نائین نیز تنها واحد با درجه بزرگ محسوب می‌شود.

این مسئول در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات مطالعات صورت گرفته درباره اجرای طرح ناحیه‌‌بندی گفت: در مطالعات اولیه 4 ناحیه به لحاظ موقعیت جغرافیایی به شمال، جنوب، شرق و غرب تقسیم شده‌اند؛ به طور کلی تقسیم بندی نواحی ما بر اساس مجاورت‌‌های جغرافیایی است. در طرح ناحیه‌بندی استان، بُعد مسافت، ویژگی‌های جغرافیایی و اقلیمی، ویژگی‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی، تجهیزات و امکانات واحدها، تعداد اعضای هیأت علمی، کیفیت خدمات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی و شاخص‌های مالی همچون درآمد و هزینه در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از طرح‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی طرح تعاون است که در استان اصفهان در حال اجراست؛ تیم‌های بررسی ما در دبیرخانه استان تشکیل شده و اعضای هیأت علمی که ساعات کسری موظفی دارند را در قالب طرح تعاون پوشش داده می‌شوند؛ به طور کلی اعتقاد داریم این طرح‌ها در مراحل آغازین اجرایی قرار دارند که قطعاً ایراداتی بر آنها وارد است و باید در اجرا مشکلات آن رفع شود.

انتهای پیام /