معاون آموزشی واحد علوم و تحقیقات:

اساتید به دلیل تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی نتوانسته‌اند در تاریخ معین اعلام نمره کنند

تصویر مطلب اساتید به دلیل تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی نتوانسته‌اند در تاریخ معین اعلام نمره کنند
  • چهارشنبه 11 بهمن 1396
  • 699
سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد علوم و تحقیقات گفت: به دلیل تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی اساتید نتوانسته‌اند در تاریخ معین اعلام نمره کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از روزنامه فرهیختگان، پس از پایان امتحانات معمولا استرس اینکه دانشجویان نمرات قابل‌قبولی دریافت کرده‌اند یا خیر، کمی آنها را اذیت می‌کند. به همین منظور محمدرضا آبدار، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به ماده ۴۲ آیین‌نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی برای اعلام نمرات امتحانات دانشجویان، تاخیر در اعلام نمرات را غیرقانونی برشمرده و عنوان کرده بود: باتوجه به برگزاری آخرین امتحان در 28 دی‌ماه اساتید باید تا امروز نمرات را ثبت و گزارش نهایی را ارائه می‌کردند.

در همین رابطه کرم‌ا... دانش‌فرد، سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با فرهیختگان خاطرنشان کرد: نمرات به‌تدریج در حال اعلام شدن است و این تاخیری که افتاده، به دلیل تعطیلی دانشگاه در روزهای گذشته بوده و اساتید نتوانسته‌اند به اداره آموزش دانشکده‌ها مراجعه و اعلام وضعیت کنند.

وی ضمن تاکید بر ماده 42 آیین‌نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: نتایج امتحانات هر درس باید حداکثر تا یک هفته پس از تاریخ برگزاری امتحان آن درس به آموزش دانشکده یا واحد دانشگاهی اعلام شود. البته گاهی ممکن است به دلیل مشکل سیستمی یا اینکه تعطیلی دانشگاه، اساتید نتوانند نمرات را در تاریخ معین اعلام کنند یا اینکه برگه‌های امتحانی را تحویل دهند.

دانش‌فرد ضمن تقدیر از بسیج دانشجویی برای پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان افزود: ما هر زمان که متوجه شویم اساتید در ارائه نمرات تاخیر داشته‌اند، از طریق ادارات آموزش دانشکده وضعیت را جویا می‌شویم تا دانشجویان نگرانی را احساس نکنند. البته پیگیری بسیج دانشجویی در مطالب صنفی دانشگاه جای تقدیر و تشکر دارد.

گفتنی است طبق تبصره 1ماده 42 آیین‌نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی پس از اعلام نتایج، دانشجو می‌تواند حداکثر تا یک هفته درخواست تجدیدنظر در نمره امتحانات خود را به گروه آموزشی مربوط تسلیم کرده و استاد مربوط باید حداکثر ظرف مدت یک هفته اعلام نظر کند و طبق تبصره2 همان آیین‌نامه، نمره امتحانی پس از اعلام نهایی به اداره آموزش واحد دانشگاهی، مطلقا قابل‌تغییر نیست.

در تبصره3 همان آیین‌نامه نیز عنوان شده است که نتایج کلی امتحانات هر نیمسال باید قبل از نام‌نویسی نیمسال بعد اعلام شده باشد.

انتهای پیام /