همزمان با ایام مبارک دهه فجر صورت گرفت

امضای مشترک آیین نامه طرح های تحقیقاتی و شیوه نامه کمیته تحقیقات دانشجویی

تصویر مطلب امضای مشترک آیین نامه طرح های تحقیقاتی و شیوه نامه کمیته تحقیقات دانشجویی
  • چهارشنبه 18 بهمن 1396
  • 577
آیین نامه طرح های تحقیقاتی و شیوه نامه کمیته تحقیقات دانشجویی به همراه اساسنامه مشترک مراکز رشد واحدهای فناور به امضای معاونان پژوهش و فناوری و علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم بر ضرورت هدایت طرح های تحقیقاتی به سمت پژوهش های کاربردی و مساله محور در کشور تاکید کرد و گفت: آیین نامه جدید این طرح ها به صورت متمم آیین نامه های موجود در این زمینه تدوین شده و جایگزین آئین نامه های قبلی در این خصوص در حوزه پزشکی خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت های جدیدی که قرار است از تشکیل مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان صورت گیرد، افزود: واحدهای دانشگاهی می توانند نسبت به تاسیس این مراکز اقدام کنند و اعضای هیات علمی و دانشجویان را به سمت طرح های فناورانه و درآمدزا در حوزه های پزشکی و غیر پزشکی سوق دهند.

دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه گفت: با تدوین و ابلاغ شیوه نامه کمیته تحقیقات دانشجویی، دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مجری علوم پزشکی می توانند همگام با قوانین متناظر این موضوع در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مزایای متنوع این طرح در ارتقای پژوهشی خود بهره مند شوند و با کسب امتیاز مطلوب در این بخش، از مزایای آموزشی آن در پذیرش آزمون های علوم پزشکی وزارت بهداشت استفاده کنند.

در این مراسم بر ضرورت همکاری هرچه بیشتر حوزه های پزشکی و غیر پزشکی در تهیه و تدوین بخشنامه ها و آئین نامه های پژوهشی در جهت ارتقای پژوهش دانشگاه تاکید و مقرر شد واحدهای دانشگاهی نسبت به اجرای کامل مفاد این آئین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی با هدف افزایش توانمندی های اعضای هیات علمی و دانشجویان اهتمام ورزند.

انتهای پیام /