دکتر فرهاد رهبر تاکید کرد

لزوم حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان / اسلام با مظاهر پیشرفت و تمدن مخالف نیست

تصویر مطلب لزوم حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان / اسلام با مظاهر پیشرفت و تمدن مخالف نیست
  • چهارشنبه 18 بهمن 1396
  • 898
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر صبح امروز در حاشیه مراسم غبارروبی مزار دو شهید گمنام واحد علوم و تحقیقات، با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: 22 بهمن یک تحول و انقلاب بزرگ در ایران بود که منجر به شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم آغاز این نهضت را بررسی کنیم، شکل‌گیری انقلاب اسلامی به 15 خرداد 1342 برمی‌گردد که در آن روز حضرت امام (ره) فرمودند «سربازان من در گهواره‌ها هستند» و در 22 بهمن 1357 سربازانی که آن سال در گهواره ها بودند، به میدان آمدند و به یاری امام (ره) شتافتند و توانستند با رهبری ایشان، این انقلاب بزرگ را به ثمر بنشانند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در سایه وحدت، همدلی و هماهنگی همه اقشار جامعه و به رهبری و زعامت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید، گفت: امام راحل در بدو ورود به کشور در سخنرانی خود در بهشت‌زهرا (س) ابتدا از وحدت مردم برای تحقق انقلاب و تقدیم خون فرزندان خود در راه پیروزی انقلاب تشکر و دلجویی کردند.

وی افزود: امام خمینی (ره) در فراز دوم فرمایشات خود با غیرقانونی دانستن رژیم پهلوی، مجلس موسسان و مجلس شورای ملی را زیر سوال بردند و حکومت جمهوری اسلامی ایران را در آن روز پایه‌گذاری کردند.

دکتر فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: امام راحل در 12 بهمن 1357 فرمودند که برخی می گویند اسلام با تمدن و مظاهر تمدن مخالف است، در صورتی که ما با سینما، تئاتر و تلویزیون مخالف نیستیم و تاکید کردند که اسلام با مظاهر فساد و فحشا مخالف است و اگر سینما مظهر فساد است، ما با آن فساد مخالف هستیم نه با سینما.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اکنون هم این موضوع مبتلابه کشور است و همان حرف هایی که روزهای اول انقلاب گفته می شد که اسلام با مظاهر تمدن مخالف است، امروز هم برخی افراد اینگونه می گویند که اسلام با مظاهر تمدن مانند اینترنت و فضای مجازی مخالف است. این موضوعات در حالی مطرح است که مقام معظم رهبری به درستی به این موضوع اشاره کردند که ما نه تنها با اینترنت و فضای مجازی مخالف نیستیم، بلکه می خواهیم از این فضا برای پیشرفت استفاده کنیم. اگر این فضا مظهر فساد و فحشا شود، باید با مظاهر و عوامل آن فساد مقابله کرد.

دکتر فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: یکی از درس هایی که از انقلاب اسلامی گرفتیم، این است که مردم با پذیرش رهبری امام خمینی (ره) و حرکت زیر سایه زعامت ایشان با وحدت و همدلی توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند. امروز هم یکی از موارد جدی که باید به آن توجه داشته باشیم، وحدت و همدلی بین همه اقشار مردم و مسئولان کشور است که در کنار رهبری و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، این وظیفه شرعی را بپذیریم تا بتوانیم این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عج) پیوند دهیم.

انتهای پیام/