پیروزی مقتدرانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات شمشیربازی مالزی

تصویر مطلب پیروزی مقتدرانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات شمشیربازی مالزی
  • دوشنبه 21 اسفند 1396
  • 344
دانشجویان ایرانی شرکت کننده در دومین مسابقات شمشیربازی دانشجویان آسه آن 2018 در مالزی با کسب 17 مدال رنگارنگ موفق شدند با قدرت تمام بر سکوی قهرمانی این دور از رقابت ها بایستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، این رقابت ها که در شهر نیلای مالزی برگزار شد، با قهرمانی مقتدرانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و کسب 17 مدال رنگارنگ به کار خود پایان داد.

در دومین دوره مسابقات شمشیر بازی دانشجویان آسه آن 2018 دانشجویان، کشور های مختلف ایران،تایلند، اندونزی، مالزی، سنگاپور، هند، چین ، برونئی و کامبوج شرکت کردند. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در دو گروه زنان و مردان در 6 تیم چهارنفره در این دوره از مسابقات با سه اسلحه اپه، فلوره و سابر شرکت کردند .

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پس از کسب نتایج بسیار خوب در دو روز گذشته رقابت ها، روز پایانی مسابقات را نیز به نام خود ثبت کردند.
دختران و پسران شمشیر زن ایرانی در نخستین روز از رقابت ها موفق به کسب یک مدال طلا، یک نشان نقره و سه گردن آویز برنز شدند. این گروه 24 نفره درپایان دومین روز از دومین مسابقات هم با کسب 9 مدال رنگارنگ شامل 3 طلا ، 3 نقره و 3 برنز در صدر جدول قرار گرفتند.

ورزشکاران ایرانی سرانجام در سومین و آخرین روز این مسابقات بازهم خوش درخشیدند. در رقابتهای اسلحه سابر مردان، فرزاد باهر ارسباران با شکست دادن حریف خود موفق به کسب مدال طلا شد و نیما زاهدی و جواد میرحسینی به ترتیب به عنوان نفرات دوم و سوم معرفی شدند.

در رقابتهای اسلحه فلوره زنان هم مطهره محسنی توانست با کنار زدن حریف خود مقام اول این رقابت را به خود اختصاص دهد و نگین کافی و سروناز مرتضوی به ترتیب نفرات دوم وسوم این جایگاه بودند.

در مجموع شمشیربازان دانشگاه آزاداسلامی در سه روز رقابت های این مسابقات با کسب 5 مدال طلا، 6 مدال نقره و 6 مدال برنز و درمجموع 17 مدال، بر سکوی نخست دومین دوره رقابتهای شمشیربازی دانشجویان آسیا ایستادند.

این دوره از مسابقات 6 مدال طلا ، 6 نقره و 12 برنز داشت که در مجموع 17 مدال از کل 24 مدال این رقابت ها، به دانشجویان ایرانی تعلق گرفت.
پس از ایران، تایلند با یک طلا و ۳برنز و سنگاپور با 4 مدال برنز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم این دور از مسابقات قرار گرفتند.

انتهای پیام /