دکتر طهرانچی خبر داد

تبدیل واحد نجف آباد به دانشگاه بین المللی/ راه اندازی موزه شهید حججی در دانشگاه آزاد

تصویر مطلب تبدیل واحد نجف آباد به دانشگاه بین المللی/ راه اندازی موزه شهید حججی در دانشگاه آزاد
  • چهارشنبه 18 مهر 1397
  • 710
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شهید حججی ها بر ما دانشگاهیان حجت هستند، پیشنهاد داد در مجموعه فرهنگی «شهید محسن حججی» موزه ای از این شهید بزرگوار ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح مجموعه فرهنگی «شهید محسن حججی» که عصر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برگزار شد، با بیان اینکه خداوند باورهای انسان را در برخی آیات به چالش کشیده است، اظهار داشت: خداوند یک باور درباره انسان هایی که در راه خدا شهید می شوند را اینگونه به چالش می کشد که نپندارید شهدا مرده اند، بلکه زنده هستند و نزد خدا روزی می خورند.

دکتر طهرانچی ادامه داد: در مقابل کسانی هستند که می پندارند کافران در زمین مبسوط الید هستند، اما چنین نیست، چون عاشقانی همچون محسن حججی ها در مقابل آنان قرار دارند.

وی با بیان اینکه شیطان بزرگ آمریکا دشمن چهل ساله ملت ایران در ظن خود می پندارد که می خواهد ما را به بن بست بکشاند، گفت: طبق وعده الهی، پیروزی با ماست، چرا که بزرگانی هستند که وقتی خنجر کین به گلوی آنان ساییده می شود، شجاعانه می خندند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه می خواهد مسیری را فراهم کند که راه جوانان ختم به سعادت شود، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) درباره سلوک شهدا فرمودند که شهدا ره صد ساله را یک شبه پیمودند و شهید حججی در رسیدن به معشوق و سعادت، راه میانبر را انتخاب کرد. ما هم می خواهیم دانشگاه آزاد اسلامی انسان هایی به جامعه تحویل دهد که شهدا الگوی آنان باشند.

واحد نجف آباد به دانشگاه بین المللی تبدیل می شود

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه امثال شهید حججی بر ما دانشگاهیان حجت هستند، گفت: در آموزش عالی چالش یکسان نگری داریم، در صورتی که دانشگاه باید هوشمندانه اداره شود و برنامه ما این است که واحد نجف آباد که یکی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی است، به یک دانشگاه بین المللی تبدیل شود و سالانه چند کنفرانس بین المللی در این مجموعه که به نام شهید حججی است، برگزار شود تا ویژگی های این شهید بزرگوار به دانشجویان خارجی هم معرفی شود.

وی پیشنهاد راه اندازی موزه شهید حججی در واحد نجف آباد را مطرح کرد و گفت: پیشنهادم این است که موزه ای همچون موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران که به معرفی شهید آوینی می پردازد، در واحد نجف آباد راه اندازی شود و صوت ضبط شده و فیلم های شهید حججی در کلاس های درس و در کنفرانس ها پخش شود. این موزه می تواند ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار را به علاقمندان معرفی کند. مسئولان واحد نجف آباد همت کنند و با بهره گیری از فناوری های مدرن تا سال آینده این موزه را در مجموعه فرهنگی شهید حججی ایجاد کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: زمانی که ما از تحول در دانشگاه آزاد اسلامی سخن می گوییم، مهمترین تحول این است که هنگامی که در زمین مکنت یافتیم، اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر کنیم و به اشاعه دین بپردازیم.

انتهای پیام/