دکتر عزیزآبادی مطرح کرد

جذب دانشمندان و نخبگان ایرانی خارج از کشور در واحد علوم و تحقیقات

تصویر مطلب جذب دانشمندان و نخبگان ایرانی خارج از کشور در واحد علوم و تحقیقات
  • شنبه 10 آذر 1397
  • 509
معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات گفت: دانشمندان و نخبگان ایرانی خارج از کشور به منظور بهره‌گیری از تجربیات و توانمندی‌های پژوهشی آنان جذب این واحد می شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فاطمه عزیزآبادی فراهانی معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات با اشاره به برنامه های هفته پژوهش در این واحد گفت: نمایشگاهی با عنوان «جدیدترین دستاوردهای پژوهش و فناوری» با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برپا می‌شود که غرفه دستاوردهای پژوهشی و فناوری واحد علوم و تحقیقات نیز هماهنگ با این نمایشگاه افتتاح خواهد شد.

وی افزود: رویدادی استارت‌آپی در عرصه بازی و اپلیکیشن‌های موبایلی با مشارکت شرکت پردیس همراه اول کیش، به مناسبت هفته پژوهش در واحد علوم و تحقیقات اجرا می‌شود. در این رویداد علاوه بر کار گروهی و آموزشی، کارگاه‌هایی با موضوعات آشنایی با بوم مدل کسب و کار، تیم‌سازی، اعتبارسنجی مسئله و کمیته محصول پذیرفتنی و نحوه ارائه به سرمایه گذار برگزار خواهد شد.

دکتر عزیزآبادی با بیان اینکه مأموریت‌گرا کردن و ساماندهی فعالیت‌های پژوهشی و درآمدزایی مراکز تحقیقاتی از مهمترین برنامه‌های معاونت پژوهشی واحد علوم و تحقیقات است، افزود: گفت: سعی می کنیم با حمایت و توسعه فعالیت‌های مراکز تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات، شرایطی فراهم شود تا این مراکز بتوانند در جذب و اجرای پروژه‌های برون دانشگاهی با بهره‌گیری از توان علمی و تجربیات اعضای مرکز بصورت انفرادی و یا گروهی با رویکرد مسئله محوری تلاش کرده و در جهت حل مسائل و مشکلات کشور کارنامه قابل قبولی از خود ارائه دهند.

معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: جذب دانشمندان و نخبگان ایرانی خارج از کشور در قالب قرارداد میان واحد علوم و تحقیقات و بنیاد ملی نخبگان و بهره‌گیری از تجربیات و توانمندی‌های پژوهشی این نخبگان و همکاری آنان با مراکز تحقیقاتی این واحد مورد پیگیری ویژه قرار دارد.

به گفته دکتر عزیزآبادی، بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی و خدماتی کشور درگیر مشکلات و نقایصی در فرآیند تولید محصولات و ارائه خدمات هستند که با شناسایی و مرتفع کردن آنها از طریق پژوهش‌های کاربردی در قالب پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی و یا پروژه‌های تحقیقاتی، می‌توان گام بزرگی در جهت حمایت از تولید کالای ایرانی برداشت.

انتهای پیام/