با حضور دکتر طهرانچی صورت گرفت

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد و شورای شهر برای ساخت بیمارستان واحد رودهن

تصویر مطلب امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد و شورای شهر برای ساخت بیمارستان واحد رودهن
  • شنبه 4 خرداد 1398
  • 508
تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و شورای شهر و شهرداری رودهن برای ساخت بیمارستان واحد رودهن به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با شورای شهر و شهرداری رودهن عصر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیأت رئیسه این دانشگاه در واحد رودهن به امضا رسید.

این جلسه که در حاشیه برگزاری جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، شورای شهر رودهن و شهرداری رودهن به امضا رسید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فتاح دماوندی امام جمعه دماوند، حجت الاسلام والمسلمین مدیح امام جمعه رودهن، مجید صفری فرماندار دماوند، منوچهر همت بخشی رئیس شورای شهر رودهن، حمیدرضا ذوالفقاری بخشدار رودهن و مهدی کچوئی شهردار رودهن حضور داشتند.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک شبکه اجتماعی مردمی است که مردم در هر منطقه آن را ایجاد و کمک کرده‌اند تا این دانشگاه بتواند موتور توسعه مناطق باشد.

دکتر طهرانچی ادامه داد: واحد رودهن هم به دلیل همجواری با تهران، توانست سرمایه‌هایی از تهران جذب کند و کانون جذب سرمایه در جوار تهران باشد. این کانون در مقایسه با سایر کانون‌های جذب سرمایه، مدل بسیار موفقی بوده است. ظرفیت رودهن به این میزان نبود که بتواند دانشجویان را برای تحصیل به این منطقه جذب کند، اما هوشمندی که وجود داشت، منجر به جذب دانشجو در این دانشگاه شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: واحد رودهن از واحدهایی است که باید با یک رویکرد جدید فعالیت‌های خود را پیش بگیرد و برای 10 سال آینده با این رویکرد حرکت کند.

دکتر طهرانچی افزود: توسعه حوزه علوم پزشکی یکی از برنامه‌هایی است که برای واحد رودهن در نظر گرفته‌ایم و امیدواریم این واحد بتواند در این مسیر به خوبی حرکت کند.

در ادامه مهدی کچویی شهردار رودهن نیز در ادامه، اظهار داشت: مردم رودهن از وجود دانشگاه آزاد اسلامی در این شهر رضایت دارند اما اینکه 13 سال است بیمارستان این دانشگاه هنوز ساخته نشده، به مطالبه عمومی تبدیل شده است. در این رابطه صحبت‌هایی با شورای اسلامی رودهن داشتیم تا بتوانیم در ساخت بیمارستان 64 تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن مشارکت کنیم. امیدواریم به زودی این بیمارستان تکمیل شود تا مردم بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در تحقق شعار سال، گفت: دانشگاه می‌تواند علم و عمل را به یکدیگر پیوند زده و در راستای تحقق شعار سال قدم بردارد. نقش دانشگاه در توسه صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی و... حائز اهمیت است.

همچنین دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: واحد رودهن برای توسعه فعالیت‌های آموزش پزشکی خود، به بیمارستان نیاز دارد که بیمارستان این واحد دانشگاهی با گذشت 13 سال از زمان کلنگ‌زنی آن، نیمه‌کاره مانده است.

وی ادامه داد: براساس هماهنگی‌های انجام شده با شورای اسلامی و شهرداری رودهن، قرار شد مراحل ساخت بیمارستان 64 تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن را با مبلغ اولیه 50 میلیارد تومانی آغاز و با جلب کمک خیرین و مشارکت عمومی، این بیمارستان را تکمیل کنیم.

در ادامه این نشست، مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان دماوند و وجود دو واحد دانشگاهی قوی در منطقه، سیاست ما سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش، پرورش و آموزش عالی است و برای تحقق این اهداف حاضریم از همه اختیاراتمان برای توسعه فعالیت‌های دانشگاهی و ایجاد بیمارستان استفاده کنیم تا بتوانیم همچون گذشته دانشجویان را به دماوند جذب کرده و این شهرستان را به قطب علمی آموزشی کشور تبدیل کنیم.

فرماندار دماوند ادامه داد: یکی از درخواست‌های مردم این منطقه، راه‌اندازی بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن است که متأسفانه در جلسات دوره‌های قبل، تکمیل این بیمارستان به جایی نرسید، اما اکنون شاهد عزم ساخت این بیمارستان در بین مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

صفری با بیان اینکه اگر دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان متولی این بیمارستان وارد عمل شود، مطمنا مردم روددهن که در مشارکت‌های اجتماعی فعال هستند، در ساخت این بیمارستان کمک می‌کنند، گفت: ما هم در فرمانداری کمک خواهیم کرد تا بتوانیم به تکمیل این بیمارستان سرعت ببخشیم. امیدواریم بتوانیم واحد رودهن را به قطب علمی کشور تبدیل کرده و با ایجاد پردیس دانشکده علوم پزشکی و ارائه رشته‌های پرستاری و رشته‌های خاص، شرایط پذیرش دانشجویان در این دانشگاه فراهم شود.

وی با قدردانی از فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان دماوند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در این شهرستان به خوبی وارد عمل شد و حضور پیدا کرد اما دانشگاه‌های دیگر علیرغم آنکه امکانات خوبی از شهرستان دریافت کردند، اما عملکرد قابل توجهی نداشتند.

براساس این تفاهم نامه مقرر شد بیمارستان 64 تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با مبلغ اولیه 50 میلیارد تومان و جلب مشارکت های عمومی و کمک های خیران احداث شود.

گفتنی است این بیمارستان از سال 1365 کلنگ زنی شد و به علت نبود اعتبارات کافی فعالیت های عمرانی آن نیمه تمام ماند و تا کنون هیچ گونه پیشرفتی نداشت. 6 ماه پیش جلسه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، واحد رودهن، رئیس شورای شهر و شهرداری رودهن برگزار شد و با توجه به اهمیت احداث این بیمارستان که در منطقه رودهن مذاکرات اولیه برای انعقاد این تفاهم نامه انجام شد.

انتهای پیام/