دکتر خسروپناه در دیدار با اساتید دانشگاه آزاد مازندران:

اساتید باید جسارت تحقیق و تفکر داشته و برای تعالی علم خود تلاش کنند

تصویر مطلب اساتید باید جسارت تحقیق و تفکر داشته و برای تعالی علم خود تلاش کنند
  • یکشنبه 2 تیر 1398
  • 135
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به دانشگاهیان گفت: جسارت تحقیق و تفکر داشته و برای تعالی علم خود تلاش کنید، چراکه تمدن توحیدی موجب پیشرفت بشریت است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد ساری، کارگاه علم و دین ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد ساری برگزار شد.

دکتر خسروپناه در این کارگاه گفت: زبان شناسی قرآن، زبان شناسی علوم تجربی نیست، بلکه زبان کلان طبیعت شناسی است. قرآن درباره آفرینش جهان، کلی صحبت می‌کند. این در حالی است که علم جزئی صحبت می‌کند. در واقع قرآن (دین) نگاه توحیدی دارد.

وی با تاکید بر اینکه علوم مهندسی در راستای آسایش انسان و علوم انسانی در راستای آرامش انسانی است، تصریح کرد: علوم انسانی با انسان سروکار دارد و لازم است در معرفت دین به سراغ عالمان دینی برویم.

وی خطاب به دانشگاهیان خاطرنشان کرد: باید از آخرین دیدگاه علوم دنیا به ویژه علم توحیدی آگاهی و فقط به ترجمه‌ها توجه نکنید. جسارت تحقیق و تفکر داشته و برای تعالی علم خود تلاش کنید، چرا که تمدن توحیدی موجب پیشرفت بشریت است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: شرط لازم برای رسیدن به تمدن نوین این است که میراث گذشتگان خود و دوران تمدن گذشته را به یاد بیاوریم و از خود بپرسیم که ابن‌سیناها و ابوریحان‌ها چه شدند؟ البته فکر کردن به گذشته اگر باعث شود به سوی آینده حرکت کنیم، مطلوب است.

انتهای پیام/