با حضور در استان خراسان شمالی

دکتر طهرانچی از مزرعه آموزشی تحقیقاتی دانشگاه آزاد شیروان بازدید کرد

تصویر مطلب دکتر طهرانچی از مزرعه آموزشی تحقیقاتی دانشگاه آزاد شیروان بازدید کرد
  • پنج شنبه 20 تیر 1398
  • 591
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مزرعه ۲۵ هکتاری آموزشی تحقیقاتی واحد شیروان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جریان سفر به استان خراسان شمالی، صبح امروز با دکتر عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس دیدار و گفت‌وگو و از مزرعه ۲۵ هکتاری واحد شیروان بازدید کرد.

مزرعه آموزشی تحقیقاتی واحد شیروان از سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار در کیلومتر ۱۳ جاده مشهد شیروان احداث شده است.‌ این مزرعه دارای سیستم آبیاری تحت فشار، استخر ذخیره آب با ظرفیت ۷۰ هزار لیتر، دو دستگاه تراکتور و ادوات کشت و کار است که ۱۰ هکتار از آن به کشت گندم و بخشی از آن به کشت پژوهشی محصولات زراعی پسته، زعفران، کنجد، سیر و محصولات باغی ازجمله سیب و گلابی اختصاص یافته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جریان این سفر از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی واحد بجنورد و محصولات دانش بنیان مرکز رشد و توسعه نوآوری باقرالعلوم بازدید کرد.

کوره القایی zvs، دستگاه سرعت سنجش مولینر، تکنیک کشت بافت، ترازوی هوشمند طیور، سقف سبک مرکب، تن پوش هوشمند دمای بدن، ایمپلنت های تروما، پورد گرانول، دستگاه ازن زنی، دستگاه برداشت پنبه، پکیج های سرمایشی و گرمایشی با قابلیت ذخیره سازی انرژی، دستگاه تراش شیشه با ابعاد آنتروپومتریکی از جمله محصولات و فناوری های ارائه شده در این نمایشگاه بود.

دکتر طهرانچی همچنین از زمین کشاورزی واحد بجنورد در منطقه ینگه قلعه بجنورد و زمین 38 هکتاری این واحد در گلستانشهر بازدید و پیشنهاد و توصیه های برای نوع کاربری و بهره برداری از این زمین ها ارائه کرد.

گفتنی است دکتر سعید آزادیان دستیار ویژه رئیس دانشگاه، مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه و دکتر رجبعلی وثوقی مطلق سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی و واحد بجنورد، دکتر طهرانچی را در این بازدید همراهی کردند.

انتهای پیام/