دوره‌ آموزشی دانشجویان پزشکی عراقی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

تصویر مطلب دوره‌ آموزشی دانشجویان پزشکی عراقی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد
  • چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • 533
سومین دوره‌‌ کوتاه‌مدت آموزشی و تخصصی دانشجویان خارجی رشته‌های علوم پزشکی در بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد تبریز، دکتر عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با دانشگاه کرکوک عراق، دوره‌های آموزشی تخصصی برای دانشجویان رشته‌های دندانپزشکی، پرستاری، مامایی دانشگاه کرکوک در محل بیمارستان امام سجاد(ع) و دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مدت زمان برگزاری هریک از این دوره‌های آموزشی و تخصصی سه هفته است، افزود: سعی می کنیم حداقل هر ماه یک دوره آموزشی برگزار شود. در مرحله نخست توانسته‌ایم سه دوره را با موفقیت اجرا و دو دوره نیز در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: بعد از پایان این پنج دوره با حضور رئیس دانشگاه کرکوک، ارزیابی دوره‌ها انجام و برای برگزاری مرحله دوم دوره‌های آموزشی و توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی تصمیم‌گیری می‌شود.

دکتر جوانپور، ظرفیت هر دوره آموزشی را ۳۰ نفر عنوان کرد و افزود: دوره‌های آموزشی تخصصی برای دانشجویان خارجی توسط استادان دانشگاه آزاد اسلامی به زبان انگلیسی و فارسی با حضور مترجم به‌صورت نظری و عملی تدریس می‌شود و در پایان به شرکت‌کنندگان گواهی معتبر از طرف دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: به گونه ای برنامه‌ریزی شده که دانشجویان دانشگاه کرکوک در مدت زمان حضور در تبریز علاوه بر حضور در دوره‌ها از امکان تاریخی و تفریحی استان آذربایجان‌شرقی نیز بهره‌مند شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: برگزاری سمینارهای مشترک علمی و پژوهشی، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان، حضور در مراکز تحقیقاتی دو دانشگاه و استفاده از یافته‌های این مراکز و ... از دیگر موضوعات تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه کرکوک است.

دکتر جوانپور گفت: با توجه به اشتراکات مذهبی و فرهنگی دو کشور امیدوارم تبادلات علمی و پژوهشی زمینه توسعه و پیشرفت روزافزون دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و کرکوک را فراهم و موجب تحکیم روابط همه‌جانبه دو کشور شود.

انتهای پیام/