مهدی زاده  خبر داد

صدور مجوزکد اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

تصویر مطلب صدور مجوزکد اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس
  • دوشنبه 21 بهمن 1398
  • 263
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از دریافت مجوز کد اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه آزاد بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رحمان مهدی زاده معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از صدور مجوز کد اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه آزاد بندرعباس خبر داد و گفت: این معاونت می تواند در راستای اهمیت حفظ و ارتقای سلامت، رعایت حقوق و حفظ ارزش‌های اخلاقی در هنگام انجام پژوهش و تأکید بر رعایت موازین شرعی، حقوقی و اخلاقی در پژوهش‌ها، مجوز زیست پزشکی صادر کند.

مهدی زاده در نشست خود با اعضای دانشکده علوم پزشکی و پرستاری واحد بندرعباس، کسب این مجوز را برگ زرینی دیگری بر افتخارات این دانشگاه دانست که با تلاش و پیگیری اعضا این معاونت به ثمر نشسته است.

وی با بیان اینکه این معاونت می تواند از این پس در طرح های زیست پزشکی با حفظ اصول و مقررات اخلاقی دارای آزمودنی انسانی ورود و مجوز کد دار صادر کند، اظهار داشت: پژوهشگران برای رسیدن به نتایج دانش پزشکی باید با رعایت حداکثری اخلاق این پژوهش ها را بر روی انسان آزمایش کنند که برای این مهم نیاز است، راهنمای کامل این اصول که بر اساس ارکان اخلاقی و حفظ کرامت انسانی و ارزشهای اسلامی و ملی تدوین یافته مطالعه و عملیاتی شود.

مهدی زاده یادآوری کرد که پیش از این برای اخذ مجوز برگزاری کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی، صدور کدهای مورد نیاز توسط دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان انجام می شد که به دلیل حجم بالای درخواست ها؛ صدور کد اخلاق نیازمند سیکل زمان طولانی است که خوشبختانه با تشکیل این کمیته در معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، موانع و مشکلات در فرایند صدور کد مرتفع شد.

انتهای پیام/