دکتر زارعی خبر داد

توسعه همکاری دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا و سازمان تحقیقات کشاورزی استان تهران

تصویر مطلب توسعه همکاری دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا و سازمان تحقیقات کشاورزی استان تهران
  • چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • 168
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا و قرچک گفت: دانشگاه آزاد با بهره مندی از اعضای هیأت علمی توانمند و امکانات مناسب می تواند به دستگاه های اجرایی در مرتفع کردن مشکلات بخش کشاورزی کمک کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد ورامین – پیشوا، دکتر حامد زارعی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا و قرچک در دیدار با رئیس و معاونان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران بر کاربردی شدن پژوهش‌ها و بهره‌مندی از تخصص‌ها و توانمندی‌های طرفین در زمینه های مختلف کشاورزی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه این واحد دانشگاهی به عنوان واحد پیشرو در بخش کشاورزی و صنایع غذایی گام بر می دارد، گفت: واحد ورامین - پیشوا در راستای مأموریت محول شده برنامه علمی کشاورزی و امنیت غذایی با هدف تحقق رسالت اصلی دانشگاه ها که مواجهه علمی با مسائل و مشکلات جامعه است، برنامه ریزی می کند.

دکتر زارعی با بیان اینکه هدف از تعامل و هم‌افزایی با سازمان تحقیقات کشاورزی حل مشکلات حوزه اجراست، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با بهره مندی از استادان مجرب عضو هیأت علمی و امکانات و ظرفیت هایی همانند کارگاه ها و مراکز تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی خود می تواند، دستگاه های اجرایی را در مرتفع کردن مشکلات بخش کشاورزی کمک کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک اجرای دوره‌های آموزشی، پژوهشی کوتاه‌مدت و بلندمدت، حمایت از پژوهش‌های کاربردی در زمینه‌های کشاورزی، استفاده از امکانات آموزشی و پژوهشی دوطرف، بهره مندی از ظرفیت اعضاء هیأت علمی و سرمایه‌گذاری در زمینه طرح‌های درآمدزا را از جمله زمینه های همکاری دو طرف عنوان کرد.

دکتر زارعی با اشاره به مشارکت و حمایت از تحقیقات کاربردی در قالب انجام پروژه‌های مشترک با هدف پاسخگویی به مشکلات بخش کشاورزی، گفت: در همین راستا اولین رویداد استارت آپ با موضوع کشاورزی و امیت غذایی طی روزهای 14، 15 و 16 اسفند ماه با همکاری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران در دانشکده کشاورزی واحد ورامین-پیشوا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /