در رویداد استارت آپی انجمن ملی خرما هرمزگان

تیم دانش‌آموزی کودک رایان دانشگاه آزاد بندرعباس موفق به کسب رتبه نخست شد

تصویر مطلب تیم دانش‌آموزی کودک رایان دانشگاه آزاد بندرعباس موفق به کسب رتبه نخست شد
  • شنبه 3 اسفند 1398
  • 309
در رویداد استارت آپی انجمن ملی خرما هرمزگان تیم دانش‌آموزی کودک رایان دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس  موفق به کسب رتبه نخست شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، تیم دانش آموزی تحت آموزش طرح ملی کودک رایان مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی توانست با ارائه ایده‌ کوادکوپتر گرده افشان (TC Palm Quad) رتبه نخست رویداد استارت آپی(انجمن ملی خرما) استان هرمزگان را کسب کند.

تورج اسدی رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، گفت: رویداد شتاب (استارت‌آپی) محصولات خرما به همت انجمن ملی خرما و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان با حضور سرمایه‌گذاران، تسهیل‌کنندگان و فعالان حوزه خرما به مدت یک هفته در جهاد دانشگاهی بندرعباس برگزار شد که در آن تیم هایی با ارائه ایده های مختلف در آن شرکت کردند.

وی افزود: در این رویداد، ایده‌پردازان سطح کشور با ارایه‌ ایده‌ها و محصولات خود به رقابت پرداختند و داوران این رویداد از بیش از 30 ایده‌، در ابتدا ده ایده را برگزیدند و با برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدیدهای علمی و تعامل مستمر با مربیان، سرمایه‌گذاران و فعالان کسب و کار، سه ایده به عنوان ایده‌های برتر و قابل سرمایه‌گذاری انتخاب شدند.

اسدی اظهار داشت: رتبه نخست این رویداد را گروهی از دانش‌آموزان تیم کودک رایان مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با نام تجاری «تکنو تیم» که سرپرستی آن را نیز دکتر محمدحسن محمدپور از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و بنیان‌گذار طرح ملی کودک رایان برعهده داشت، کسب کردند.

وی با بیان اینکه طرح کودک رایان با پیشینه‌ آموزشی 15 ساله، اکنون در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت است، تصریح کرد: این طرح رویکرد نوینی را در آموزش ایران اسلامی دارد که سبب ترغیب، تشویق و افزایش سطح توانمندی دانش‌آموزان در جهت بروز خلاقیت، ایده‌پردازی و کشف استعدادها و توانایی آن‌ها با بهره‌گیری از روش‌های نوین آموزشی شده است.

اسدی در خصوص این ایده منتخب افزود: گروه «تکنوتیم» دارای چهار ایده بود که هر چهار ایده توانست نظر داوران و صاحب‌نظران را در انتخاب اولیه جلب کند. در نهایت ایده‌ کوادکوپتر گرده افشان (TC Palm Quad) از میان آن‌ها رتبه‌ نخست را کسب کرد. لازم به ذکر است که اعضای این گروه‌کاری علاوه بر دریافت جایزه نقدی و لوح سپاس، مجوز عضویت در انجمن خرمای ایران را نیز دریافت کردند.

انتهای پیام/