انعقاد 5 قرارداد کاری مشترک بین صنعت و دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان

تصویر مطلب انعقاد 5 قرارداد کاری مشترک بین صنعت و دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان
  • شنبه 3 اسفند 1398
  • 99
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان از شروع فاز عملیاتی اقدامات دانش بنیان این دانشگاه و انعقاد قراردادهای مشترک همکاری با صنعت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اصفهان، دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان از شروع فاز عملیاتی اقدامات دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و انعقاد قراردادهای مشترک همکاری بین صنعت و دانشگاه آزاد اسلامی استان در جریان برگزاری اولین چالش فناوری با عنوان فابام در حوزه های فنی و مهندسی خبر داد.

وی هدف از این اقدام را رفع نیاز های فناورانه صنعت از سوی دانشگاه اعلام کرد و گفت: سعی شده که در این چالش راه حل های مناسب و کارآمد از طرف اعضای هیأت علمی دانشگاه به صنعت پیشنهاد شده و با معرفی طرح های برگزیده در جهت رفع برخی مشکلات صنعت استان و تسریع روند پیشرفت آنان گام برداریم.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد: در گام نخست، برای برگزاری این چالش، 300 عنوان نیاز فناورانه به واحدهای دانشگاهی اعلام شده که 42 راه حل اولیه از طرف اعضای هیأت علمی پیشنهاد و پس از آن در گام دوم و در مرحله پیش رویداد با ارزیابی اولیه ای که توسط صنایع و شرکت های مورد تعامل صورت گرفت، 22 عنوان نیاز فناورانه که دارای طرح توجیهی مناسبی بودند برای ارایه در رویداد انتخاب شدند.

وی افزود: از میان طرح های مطرح شده راه حل 5 عنوان نیاز فناورانه با عناوین ((طراحی و ساخت دستگاهCMM، ساخت بازوی مکانیکی رباتیکی جهت ماشین کاری CNC به صورت پرتابل، ساخت سیستم صوت دو طرفه با کاربرد بیمارستانی، پنل های نوری ( گیاهی، حیوانی، آفت کش)، کاربرد اینترنت اشیاء IOTدر مدیریت روشنایی معابر و بهینه سازی مصرف)) از سوی صنعت مورد استقبال قرار گرفت و تفاهم اولیه جهت قرارداد منعقد شد.

دکتر نجفی همچنین از حضور قدرتمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و استقبال خوب صنایع منطقه، اتاق بازرگانی اصفهان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان واحد ابراز خرسندی کرد و گفت: نقاط قوت و ضعف و پیشنهادات صنایع در خصوص نخستین چالش فناوری مورد توجه و بررسی قرار گرفته و واحد اصفهان درصدد آن است تا این رویداد را سال آتی در سطح ملی و با حداکثر توان برگزار کرده و از و ظرفیت ها و توانمندی بالقوه سایر اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در استان های دیگر نیز استفاده کند.

انتهای پیام/