در جلسه آنلاین معاونان آموزشی و پژوهشی مطرح شد

راه اندازی شبکه اجتماعی در دانشگاه آزاد برای آموزش مجازی/ ارائه خدمات رایگان است

تصویر مطلب راه اندازی شبکه اجتماعی در دانشگاه آزاد برای آموزش مجازی/ ارائه خدمات رایگان است
  • چهارشنبه 14 اسفند 1398
  • 2776
جلسه معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مراکز استان ها به صورت آنلاین به ریاست دکتر علمایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مراکز استان ها به ریاست دکتر جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و با حضور مدیران کل این معاونت ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مهندس همتی دبیر ستاد مرکزی آموزش غیرحضوری دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد پرداخت و گفت: واحد مجازی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت شبانه روز در تلاش است تا سرویس مناسبی به دانشجویان و اساتید ارائه کند. تمامی زیرساخت ها، ابزارها، نرم‌افزارها و... برای این منظور فراهم شده است.

دبیر ستاد مرکزی آموزش غیرحضوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی دارای بیشترین تعداد دانشجوی همزمان در خاورمیانه است، گفت: شرایط سرویس‌دهی به بیش از ۶۵ هزار دانشجو به صورت همزمان برای حضور در کلاس های مجازی فراهم شده است.

وی با تأکید بر اینکه تمامی سرویس های ارائه شده توسط واحد مجازی کاملاً رایگان است، تصریح کرد: استفاده از این سرویس ها نیازمند لپ‌تاپ نیست و روی گوشی های هوشمند نیز قابل اجراست. علاوه بر این، شرایط مورد نیاز برای اساتیدی که تمایل دارند فایل، فیلم آموزشی و... را در اختیار دانشجویان خود قرار دهند، فراهم شده است.

مهندس همتی با اشاره به ابلاغ بخشنامه «شیوه‌نامه آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی» توسط دکتر طهرانچی، اظهار داشت: همانطور که در این بخشنامه تأکید شده، هر استان موظف است یک تیم پشتیبانی فنی تشکیل دهد تا به مشکلات دانشجویان یا اساتید رسیدگی کند.

دبیر ستاد مرکزی آموزش غیرحضوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های این ستاد بر برگزاری کلاس‌های آنلاین و حضوری متمرکز است تا دانشجویان و اساتید تعامل همزمان و دوطرفه داشته باشند. علاوه بر این شبکه اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نیز طی یک تا دو هفته آینده راه اندازی خواهد شد که از قابلیت های زیادی برخوردار است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه آرامش دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در اولویت قرار دارد و از این رو تلاش داریم بهترین و متفاوت ترین سرویس را در زمینه آموزش مجازی ارائه کنیم، از واحدهای دانشگاهی خواست از سرویس واحد مجازی ایده بگیرند و برای ارائه خدمات بهتر، با این واحد همکاری داشته باشند.

در ادامه، دکتر شمس قائم‌مقام و سرپرست اداره کل آموزش معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تقدیر و تشکر از زحمات شبانه‌روزی ستاد آموزش غیرحضوری دانشگاه، گفت: برگزاری جلسات آموزشی غیرحضوری، حاصل یک کار تیمی است که با همکاری معاونت های مختلف دانشگاه انجام شده است.

دکتر شمس خاطرنشان کرد: همانطور که کیفیت همیشه مدنظر فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی بوده و هست، هدف ما این است که این شرایط را به بهترین شکل مدیریت کرده و آموزش مجازی را نیز با بالاترین کیفیت به دانشجویان خود ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه با روش های مختلف تلاش داریم ارتباط آموزشی دانشجویان با دانشگاه را به صورت مستمر برقرار نگه داریم، از معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مراکز استان خواست با واحدهای متبوع خود در ارتباط بوده و پاسخگوی مسائل آموزشی و پژوهشی آنها باشند.

انتهای پیام/