دکتر لشگری خبر داد

برنامه‌ریزی برای حضور تیم دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ دو و میدانی کشور

تصویر مطلب برنامه‌ریزی برای حضور تیم دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ دو و میدانی کشور
  • دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 291
رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ریزی این مرکز برای حضور تیم های آقایان و بانوان این دانشگاه در لیگ دو و میدانی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهدی مبینی سرپرست فدراسیون دو و میدانی کشور و هیأت همراه با دکتر امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی امروز دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست، دکتر لشگری با بیان اینکه ارتقای اداره کل ورزش و دانشگاه آزاد اسلامی به مرکز، نشان دهنده تمایل دانشگاه به گسترش مقوله ورزش در دانشگاه است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی همواره در ورزش دانشگاهی و حرفه ای، از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و امسال نیز تیم های این دانشگاه در رشته‌های مختلف، نتایج درخشانی به دست آوردند.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر محمد مهدی طهرانچی و دبیری دکتر مهدی علی نژاد، نگاه مثبتی به تیمداری در رشته دو و میدانی به عنوان ورزش پایه دارد، اظهار داشت: با توجه به حضور دانشجویان باانگیزه و مستعد، برنامه ریزی برای حضور تیم های آقایان و بانوان این دانشگاه در لیگ دو و میدانی کشور صورت گرفته است.

دکتر لشگری ادامه داد: یکی از برنامه های مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش سطح کیفی مکان های ورزشی خود با توجه به اهداف کلان دانشگاه است. در این موضوع، هم بحث ارائه خدمات به دانشجویان و هم درآمدزایی مدنظر قرار دارد. امضای تفاهم‌نامه با فدراسیون های مختلف کشور نیز برای استفاده بهینه تر از مکان های ورزشی دانشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، همچنین استعدادیابی ورزشی در واحدهای دانشگاهی و مدرسه های سما، راه اندازی آکادمی در رشته های مختلف ورزشی و راه اندازی کلینیک های تخصصی پزشکی، ورزشی را از دیگر برنامه های آتی این مرکز برشمرد.

مهدی مبینی سرپرست فدراسیون دو و میدانی کشور نیز گفت: ارتقای اداره کل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به مرکز و حضور دکتر لشگری که پیشینه خیلی خوبی در ورزش کشور دارد، نوید دهنده این است دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش کشور، نقش پررنگ تر و پربارتری نسبت به گذشته خواهد داشت.

مهدی مبینی افزود: مهم ترین شاخصه دکتر لشگری به عنوان رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی این است که از بدنه دانشگاه است و هم ساختار تشکیلاتی دانشگاه و هم ساختار ورزش را می شناسد.

وی، حضور تیم های دختران و پسران دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ های دو و میدانی جوانان و بزرگسالان کشور را حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی پیشینه بسیار درخشانی در ورزش کشور دارد و به حتم حضور تیم های دختران و پسران این دانشگاه در لیگ دو و میدانی کشور، سطح کیفی مسابقه ها را ارتقا خواهد داد.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی کشور همچنین ابراز امیدواری کرد به زودی تفاهم نامه ای با دانشگاه آزاد اسلامی به امضا برسد و اردوهای تدارکاتی این فدراسیون در مکان های ورزشی دانشگاه که از کیفیت بالایی برخوردار هستند، برگزار شود.

انتهای پیام/