به ریاست دکتر طهرانچی

جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

تصویر مطلب جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد
  • سه شنبه 13 خرداد 1399
  • 533
جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر طهرانچی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی، دکتر مهدی علی‌نژاد دبیر شورای عالی ورزش و سایر اعضا امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر کلانتری با اشاره به دستور جلسه شورای عالی ورزش، گفت: ارائه گزارشی از برنامه های سال گذشته و برنامه و بودجه سال جاری در این جلسه بررسی می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با حضور دکتر لشگری در مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه، حضور ورزش دانشگاه آزاد اسلامی روز به روز رشد و پیشرفت کند.

در ادامه، دکتر لشگری با بیان اینکه نگاه دکتر طهرانچی به حوزه ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی یک نگاه تخصصی و دقیق است، گفت: این موضوع یک دلگرمی بزرگ برای حوزه ورزش دانشگاه خواهد بود.

دکتر لشگری با ارائه گزارشی از اقدامات حوزه ورزش در سال 98، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 227 رویداد در حوزه فعالیت های ورزشی همگانی، 32 رویداد در حوزه فعالیت های ورزشی قهرمانی، 6 رویداد در حوزه فعالیت های ورزشی قهرمانی در قسمت کارکنان و اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. همچنین لیگ فرهیختگان فقط مخصوص دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی است که با موفقیت برگزار شد.

وی همچنین به ارائه گزارشی از عملکرد تیم های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ های کشور در سال گذشته پرداخت.

همچنین در ادامه جلسه، دکتر علی‌نژاد دبیر شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ارائه گزارشی از اقدامات شورای عالی ورزش دانشگاه، بر لزوم کار پژوهشی در حوزه ورزش در دنیای پساکرونا تأکید کرد و گفت: این مسأله بسیار مهمی است که جهان ورزش در دنیای پساکرونا به چه شکل خواهد بود. اگر این موضوع به صورت یک کار پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک مدل مطرح شود، می تواند به سازمان های دیگر پیشنهاد شود که کار بسیار مهمی است.

در این جلسه درخصوص برنامه ریزی برای ارائه دروس تربیت بدنی جامانده از ترم دوم سال تحصیلی 99-98، برنامه ریزی برای بررسی ارائه دروس تربیت بدنی در ترم اول سال تحصیلی آینده، بررسی فعالیت های ورزشی واحدهای دانشگاه در تابستان در بستر مجوزها و پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت، بررسی مشکلات رشته های تخصصی تربیت بدنی در دوران کرونا و ارائه راه حل های ممکن و نحوه ورزش در دوران پساکرونا بحث و بررسی شد.

انتهای پیام/