آخرین جزئیات زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم به تفکیک استان‌ها

تصویر مطلب آخرین جزئیات زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم به تفکیک استان‌ها
  • جمعه 23 خرداد 1399
  • 23481
آخرین جزئیات زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای قرمز و شهرهایی که در وضعیت هشدار هستند، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و طبق بخشنامه شماره 152/77/ص/99 مورخ 99/3/15 سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، به اطلاع می رساند شهرهای با وضعیت قرمز مجوز برگزاری امتحانات حضوری را ندارند و شهرهایی که در وضعیت هشدار هستند نیز باید با هماهنگی استاندار نسبت به نحوه برگزاری امتحانات اقدام کنند.

آخرین وضعیت امتحانات پایان ترم نیمسال دوم سال تحصیلی 98-99 استان های دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

آذربایجان شرقی

امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی استان از روز شنبه مورخ ۳۱ اردیبهشت آغاز شده و در تمامی مقاطع به صورت غیرحضوری و تستی آنلاین برگزار خواهد شد.

امتحانات پایان ترم همه دانشجویان مقاطع کارشناسی ناپیوسته و پیوسته، به صورت تستی آنلاین از طریق سامانه آموزشی سیدا در زمان تعیین شده در کارت ورود به جلسه امتحانی انجام خواهد شد.

دانشجویانی که به امکانات لازم برای شرکت در آزمون آنلاین دسترسی نداشته باشند، می‌توانند به صورت حضوری و با رعایت دستورات بهداشتی امتحان دهند.

در مواردی که دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته و پیوسته تداخل امتحانی داشته باشند و همچنین متقاضیان استفاده از طرح تعاون آزمون، باید به صورت حضوری در حوزه امتحانی واحد تبریز، آزمون دهند و امکان شرکت در آزمون مجازی آنلاین برای آنها به هیچ عنوان مقدور نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه ازاد اسلامی استان به آدرس http://iaut.ac.ir مراجعه شود.

آذربایجان غربی

امتحانات مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد برابر تقویم آموزشی از طربق سامانه آموزش مجازی دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

تمامی امتحانات دروس عمومی (قرائت قرآن، وصایای امام(ره)، زبان خارجه، فارسی عمومی، زبان پیش دانشگاهی، فارسی پیش دانشگاهی، آشنایی با مبانی دفاع مقدس) از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

در ارتباط با دروس معارف اسلامی واحدهای دانشگاهی که دانشجویان 15 نمره را از طریق سامانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه گذرانده اند، امتحان به صورت غیرحضوری صرفا از 5 نمره و در واحدهای دانشگاهی که دروس معارف تماما به صورت غیرحضوری تشکیل شده، امتحان به صورت غیرحضوری از 20 نمره برابر زمان اعلامی برگزار خواهد شد

زمان بندی جدید برگزاری امتحانات دروس عمومی و گروه معارف اسلامی از مورخ 99/3/22 در سامانه آموزش و انتخاب رشته دانشگاه قابل مشاهده است و زمان و نحوه برگزاری تمامی امتحانات دروس تخصصی مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته متعاقبا اعلام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی به آدرس http://iaurmia.ac.ir مراجعه شود.

اردبیل

امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار خواهد شد.

همزمان با امتحان حضوری، امتحان مجازی و برخط در همان ساعت و روز از طریق سامانه سیدا به آدرس www.sida.iauardabil.ac.ir برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به آدرس http://iauardabil.ac.ir مراجعه شود.

اصفهان

دروس تخصصی دانشجویان به صورت غیرحضوری برگزار می شود. متناسب با وضعیت استان اصفهان، وضعیت برگزاری آزمون‌ها در تمامی شعب استان اصفهان به صورت غیرحضوری خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به آدرس http://www.khuisf.ac.ir مراجعه شود.

البرز

امتحانات مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز به صورت غیرحضوری از تاریخ ۹۹/۳/۳۱ لغایت ۹۹/۴/۲۵طبق ساعات مندرج در کارت ورود به جلسه برگزار می شود.

به منظور اطلاع از نحوه اجرای امتحانات دانشجویان به پروفایل خود در سامانه دانشجویی مراجعه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز به آدرس http://kiau.ac.ir مراجعه شود.

الکترونیکی

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه مجازی کشور، به دلیل ماهیت اصلی خود، به همت کارکنان متخصص و زیرساختهای منحصربفرد این واحد دانشگاهی، آمادگی لازم برای برگزاری امتحانات نیمسال دوم تحصیلی 99-98 را به صورت الکترونیکی با کیفیت و استانداردهای روز دنیا دارد.

دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و نحوه برگزاری امتحانات به سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی به نشانی http://iauec.ac.ir مراجعه کنند.

ایلام

تمامی امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در همه واحدها و مراکز غیرحضوری برگزار می شود. تاریخ شروع آزمون های مجازی با یک هفته تعویق و از روز شنبه مورخ ۹۹/۴/۷ خواهد بود.

تمامی تغییرات مربوط به تاریخ امتحانات در کارت ورود به جلسه دانشجویان در سیستم سیدا اعمال خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی ایلام به آدرسhttp://ilam-iau.ac.ir مراجعه شود.

بوشهر

تمام امتحانات دروس عمومی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به‌ صورت غیرحضوری در سامانه سیدا برگزار خواهد شد.

امتحانات دروس عمومی پایان نیمسال دوم در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۷ خرداد برگزار می‌ شود و ملاک برای ثبت نمره در سوابق تحصیلی دانشجویان، شرکت در آزمون غیرحضوری خواهد بود. ضمناً نمره اعلام ‌شده آن دسته از دانشجویان که دوره‌های مربوط به دروس معارف را از طریق ثبت‌نام در سایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سپری کرده‌اند، کافی نبوده و تنها بخشی از نمره را در بر می‌گیرد و برای قبولی باید در امتحان مربوطه مطابق با مطالبی که توسط استادان در کلاس(حضوری و یا غیرحضوری) تدریس کرده‌اند، شرکت کنند.

نحوه برگزاری امتحانات واحدها و مراکز دانشگاهی دارای کمتر از هزار دانشجو به شرح ذیل می باشد: امتحانات دروس تخصصی مطابق تاریخ‌های درج شده در کارت امتحانی دانشجویان در واحدهای تنگستان، خارگ، دیلم، گناوه، خورموج، دلوار، مرکز دیر، جم و سما به ‌صورت غیرحضوری خواهد بود. با توجه به وضعیت خاص اپیدمی کرونا در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان، فعلاً امکان برگزاری حضوری امتحانات دروس تخصصی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود ندارد و امتحانات تا اطلاع ثانوی به تعویق خواهد افتاد و چنانچه مجوزهای لازم برای برگزاری غیرحضوری امتحانات دروس تخصصی صادر و ابلاغ شود، مراتب از طریق سایت دانشگاه و کانال‌های ارتباطی دانشگاه به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

همچنین امتحانات دوره دکتری تخصصی نیز بر مبنای آزمون شفاهی به تشخیص استاد و با هماهنگی آموزش برگزار می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به آدرس http://iaubushehr.ac.ir مراجعه شود.

تهران

پیرو اعلام استاندار و ستاد مقابله با کرونا استان تهران، مبنی بر برگزاری امتحانات به صورت مجازی و غیرحضوری، واحدهای استان تهران با احتساب تعطیلی هفته اول و موکول نمودن آن به هفته پنجم، امتحانات تمامی مقاطع را از تاریخ ۳۱ خردادماه به مدت چهار هفته برگزار می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به آدرس http://iauctb.ac.ir مراجعه شود.

چهار محال و بختیاری

امتحانات کلیه رشته ها در دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشاسی ارشد در واحدهای (شهرکرد، فارسان، مرکز اردل و سما شهرکرد) به صورت مجازی (غیرحضوری) برگزار می شود.

دانشجویان غیربومی واحدهای شهرکرد، فارسان، مرکز اردل و سما شهرکرد که در طرح تعاون ثبت نام کرده اند، آزمون آنها مانند سایر دانشجویان از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد به صورت مجازی برگزار می شود.

امتحانات کلیه رشته ها در دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد در واحد بروجن و مرکز لردگان به صورت حضوری برگزار می شود و دانشجویان غیربومی واحد های فوق که در طرح تعاون ثبت نام کرده اند با همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر به واحد مربوطه مراجعه کنند.

اطلاعات مرتبط با چگونگی شرکت در آزمون های مجازی (غیرحضوری) و جزئیات مورد نیاز دانشجویان گرامی در سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد به نشانی www.iaushk.ac.ir بارگذاری شده است.

امتحانات کلیه رشته ها در دوره دکتری تخصصی کماکان به صورت مجازی و براساس دستورالعمل قبلی اعلام شده برگزار می شود.

زمان برگزاری امتحانات هفته اول خرداد(۲۴ خرداد لغایت ۲۹ خرداد) که به تعویق افتاده بود، به هفته آخر تیر (۲۱ تیر لغایت ۲۵ تیر) موکول شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری به آدرس http://iaushk.ac.ir مراجعه شود.

خراسان جنوبی

کلیه امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند و دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نهبندان و مابقی امتحانات واحدهای دانشگاه ازاد اسلامی قاینات، فردوس و طبس از تاریخ 31 خردادماه 99 بر اساس همان برنامه حضوری و در همان ساعات و روزها به صورت غیرحضوری برگزار شود.

ضمناً امتحانات حضوری تاریخ های 29 و 30 خرداد واحدهای فردوس، قاینات و طبس لغو و در انتهای بازه امتحانی به صورت برخط برگزار می شود.

همچنین امتحانات 24 لغایت 30 خرداد واحد بیرجند و مرکز نهبندان که قبلاً لغو شده بود در پایان بازه امتحانی فعلی از 22 لغایت 27 تیرماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس http://Iaubir.ac.ir مراجعه شود.

خراسان رضوی

کلیه آزمونهای تخصصی مقاطع کارشناسی و کاردانی که باید حضوری برگزار می شد، از شنبه ۳۱ خرداد مطابق برنامه امتحانی و در تاریخ های اعلام شده بصورت مجازی برگزار می شود.

کلیه آزمونهای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مطابق برنامه امتحانی اعلام شده به صورت مجازی برگزار می شود.

کلیه دروس عمومی و پیش دانشگاهی مقاطع کارشناسی و کاردانی مطابق برنامه امتحانی اعلام شده مجازی برگزار می شود.

امتحانات حضوری(دروس تخصصی مقاطع کارشناسی و کاردانی) که در فاصله ۳/۲۴ تا ۳/۳۰ برگزار نشده است، به انتهای تقویم امتحانات منتقل و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به آدرس http://mshdiau.ac.ir مراجعه شود.

خراسان شمالی

تمامی امتحانات واحدهای خراسان شمالی که در تاریخ های ۹۹/۰۳/۲۴ تا ۹۹/۰۳/۳۰ برنامه ریزی شده بودند، طبق روز و ساعت قبلی بدون تغییر عینا به هفته پس از پایان امتحانات آن واحد براساس کارت‌های ورود به جلسه منتقل می شوند.

آزمون های مقطع دکتری و کارشناسی ارشد تا(حداکثر) 10 نفر می‌توانند با ارزیابی غیرحضوری توسط اساتید برگزار گردند.

اصلاحات مربوط به تاریخ و ساعت جدید امتحان تا روز سه شنبه مورخ ۹۹/۳/۲۷ در سیستم انتخاب واحد دانشجویان وارد شده و دانشجویان می توانند از روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۷ با مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه، کارت اصلاح شده ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

برگزاری امتحانات تمامی دانشجویانی که از طریق طرح تعاون آزمون، دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب کرده‌اند، در زمان های اعلام شده توسط واحد محل تحصیل خود برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی به آدرس http://bojnourdiau.ac.ir مراجعه شود.

خوزستان

امتحانات پایان ترم نیمسال دوم ۹۹- ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از تاریخ 26 خرداد تا 19 تیرماه به صورت غیرحضوری با حضور ناظر آموزش و استاد در واحد دانشگاهی و بدون نیاز به حضور دانشجویان در محل واحد برگزار می شود.

امتحانات گروه معارف اسلامی، آشنایی با دفاع مقدس و عمومی(زبان فارسی و زبان انگلیسی) مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های پزشکی، غیرپزشکی و دکتری عمومی دامپزشکی از تاریخ 13 تا 19 تیرماه به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

امتحانات پایانی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 مقطع کاردانی و کارشناسی(به جز دروس گروه معارف اسلامی، آشنایی با دفاع مقدس و عمومی) از تاریخ 4 تا 28 مردادماه در روزهای شنبه تا سه شنبه(به جز روزهای تعطیلی رسمی) برگزار می شود.

در صورت صدور مجوز برگزاری حضوری امتحانات توسط مدیریت بیماری کرونا استان، تمام برنامه ریزی پیشنهادی بر آن اساس اصلاح خواهد شد.

دروس عملی و بخش عملی دروس عملی نظری در بازه زمانی 21 تا 31 تیرماه برگزار و ارزیابی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به آدرس http://iauahvaz.ac.ir/fa مراجعه شود.

زنجان

امتحانات پایان ترم نیمسال دوم ۹۹- ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان (همه واحدها و مراکز و آموزشکده های فنی و حرفه ای سما) تا 31 خرداد به تعویق افتاد.

با توجه به تقاضای مکرر دانشجویان و دغدغه والدین و همچنین با عنایت به وضعیت شیوع بیماری در استان و تصمیم ستاد استانی پیشگیری از شیوع کرونا، امتحانات واحدها و مراکز و آموزشکده های سما در استان زنجان با صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

امتحانات غیرحضوری دوره های کاردانی تا کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان از تاریخ دوم تیرماه 1399 لغایت 26 تیرماه و مطابق برنامه اعلام شده توسط واحدها و مراکز خواهد بود.

امتحانات مربوط به دوره دکتری تخصصی با محوریت اساتید به صورت ارزیابی مستمر و امتحان شفاهی به صورت مجازی در بازه زمانی 31 خرداد 1399 تا 6 تیرماه 1399 خواهد بود.

دانشجویان برای کسب اطلاعات و اخبار مربوط به دانشگاه به سامانه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان مراجعه کنند و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به سامانه این واحد دانشگاهی به آدرس http://iauz.ac.ir مراجعه کنند.

سمنان

تمامی امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در بستر مجازی از طریق پروفایل دانشجویی و به‌صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می‌شود.

با عنایت به مجازی شدن امتحانات واحدهای استان سمنان، دانشجویان غیر بومی نیازی به شرکت در طرح تعاون آزمون نداشته و میتوانند بدون مراجعه به واحدهای دانشگاهی محل سکونت خود در آزمون مجازی شرکت کنند.

اما چنانچه هر یک از دانشجویان مایل به شرکت در جلسه امتحان به صورت حضوری باشند طرح تعاون همچنان به قوت خود باقی است و دانشجویان غیر بومی می توانند در نزدیک ترین واحد محل سکونت خود به صورت حضوری امتحان دهند.

تمامی دانشجویان بومی که امکانات لازم برای شرکت در امتحانات غیرحضوری را در دسترس ندارند می توانند بصورت حضوری طبق برنامه امتحانی در واحد دانشگاهی محل تحصیل خود با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و مراقبتی امتحان دهند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی به سایت دانشگاه آزاد اسلامی سمنان به آدرس http://semnaniau.ac.ir/ مراجعه شود.

سیستان و بلوچستان

کلیه امتحانات حضوری از روز پنجشنبه ۹۹/۳/۲۹ لغو و به صورت همزمان از روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۴/۴ طبق برنامه امتحانی اعلام شده به صورت مجازی در تمام واحد های استان برگزار خواهد شد.

تلاش دانشگاه برای رفع مشکلات دانشجویانی که امکانات آزمون بر خط ندارند خواهد بود و در این خصوص تمهیداتی در نظر گرفته شده است که متعاقباً اعلام خواهد شد. توصیه می شود دانشجویان برای شرکت در امتحانات بر خط برنامه ریزی لازم داشته باشند تا در فرایند تحصیلی خللی ایجاد نشود.

آزمون های به تعویق افتاده در تاریخ های ۲۹-۳-۹۹ تا ۳-۴-۹۹ به پایان بازه امتحانات منتقل می شود.

برای کسب اطلاعات تکمیلی به سایت دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان به آدرس http://iauzah.ac.ir مراجعه شود.

فارس

امتحانات پایان ترم واحدهای دانشگاهی شیراز،سما شیراز، جهرم، فسا و لارستان برگزار نمی‌ شود. متعاقباً تاریخ امتحانات اطلاع رسانی می شود.

امتحانات بقیه واحدها،مراکز و سما استان برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز به آدرس https://iaushiraz.ac.ir مراجعه شود.

قزوین

امتحانات دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی از روز یکشنبه ۹۹/۴/۱ الی ۹۹/۴/۲۶ طبق برنامه ریزی انجام شده به صورت غیر حضوری در پرتال دانشجویان صورت خواهد گرفت.

برای کسب اطلاعات تکمیلی به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین به آدرس http://qiau.ac.ir مراجعه شود.

قم

تمامی امتحانات حضوری واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان قم از روز شنبه 1399/3/31 لغو و طبق برنامه امتحانی اعلام شده به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

تمامی امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در بستر مجازی از طریق پروفایل دانشجویی و به‌صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می‌شود.

اطلاعات مرتبط با شیوه نامه و راهنمایی امتحانات و جزئیات مورد نیاز دانشجویان و اساتید که به صورت غیر حضوری برگزار می شود، به زودی از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی قم به نشانی qom-iau.ac.ir بارگذاری می شود.

به اطلاع دانشجویان مقطع دکتری می رساند امتحانات پایان ترم مقطع دکتری تخصصی بر اساس بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه بصورت استاد محور و شفاهی برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی قم به آدرس http://qom-iau.ac.ir مراجعه شود.

کردستان

امتحانات تمامی واحدهای استان و شهرستانها دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از روز سه شنبه 27 خرداد 1399 به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان به آدرس http://www.iausdj.ac.ir/ مراجعه شود.

کرمان

به اطلاع کلیه دانشجویان واحدهای دانشگاه های آزاد اسلامی و آموزشکده های فنی و حرفه ای سما استان کرمان می‌رساند با توجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین دستورالعمل سازمان مرکزی جهت حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه کلیه امتحانات دروس عمومی و اختصاصی در تمام مقاطع از تاریخ ۲۴خرداد تا ۱۹ تیرماه به صورت غیرحضوری و بر اساس برنامه اعلامی قبلی برگزار خواهد شد.

در خصوص آن دسته از دانشجویان که نسبت به انتخاب واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در سامانه امن امتحانات برای امتحانات خود به عنوان حوزه امتحانی اقدام کرده اند، به استحضار می رساند تمام امتحانات آنها طبق برنامه مندرج در کارت ورود به جلسه، راس تاریخ و ساعت مقرر برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی کرمان به آدرس http://iauk.ac.ir مراجعه شود.

کرمانشاه

امتحانات مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با رعایت نسبی استانداردهای علمی از تاریخ 31 خرداد ماه لغایت 19 تیرماه سال جاری بصورت مجازی و آنلاین به شیوه تستی و بخشی هم به صورت خود ارزیابی توسط استاد ( کتبی، شفاهی آنلاین، پروژه، تحقیق و یا....) برگزار می شود.

آزمون آنلاین تستی از طریق پرتال آموزش( سیدا) قسمت امتحانات آنلاین برگزار می شود و در صورت نیاز به امتحان شفاهی آنلاین، این امر می تواند از طریق کلاسهای آنلاین پرتال آموزش(سیدا) در زمان برنامه ریزی کلاسهای ترم جاری با هماهنگی بین استاد و دانشجو انجام پذیرد.

لازم به ذکر است امتحانات هفته اول که لغو شده در بعد از ظهر هفته سوم به همان ترتیب زمانی (ساعت اول صبح در ساعت 16-14 و ساعت دوم صبح در ساعت 19-17) برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به نشانی http://iauksh.ac.ir مراجعه شود.

کهگیلویه و بویراحمد

امتحانات پایان نیمسال دوم 99-98 در استان، در فاصله یک ماه از تاریخ 24 خرداد تا 23 تیرماه با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج به آدرس http://iauyasooj.ac.ir مراجعه شود.

گلستان

امتحانات چهار شهر گنبد کاووس، بندرگز، بندر ترکمن و آق قلا از تاریخ ۹۹/۳/۳۱ الی ۹۹/۴/۴ لغو و با توجه به اطلاعیه های بعدی ستاد مدیریت کرونای استان گلستان در زمینه برگزاری امتحانات، بعد از تاریخ ۹۹/۴/۴ متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان به آدرسhttp://gorganiau.ac.ir مراجعه شود.

گیلان

برنامه امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، به دلیل سفید بودن وضعیت استان فعلاً تغییری ندارد و امتحانات به صورت حضوری برگزار می شود.

امتحانات دانشجویانی که از طریق طرح تعاون، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان را به عنوان حوزه امتحانی خود انتخاب کرده اند، در زمان های اعلام شده به قوت خود باقی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان به آدرس http://iaurasht.ac.ir مراجعه شود.

لرستان

کلیه امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی 98-99 دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان در بستر مجازی و به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان به آدرس http://edu.khoiau.ac.ir مراجعه شود.

مازندران

امتحانات شهرهای رامسر و تنکابن که قرار بود از 24 خردادماه برگزار شود با یک هفته تاخیر از 31 خردادماه آغاز می شود. در سایر شهرهای استان مازندران امتحانات بصورت حضوری و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می شود.

زمان بندی امتحانات از روز شنبه ۲۴ خرداد لغایت پنجشنبه ۱۹ تیر به مدت ۴ هفته است.

تاریخ امتحان دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی مربوط به دروس عمومی همراه با سایر دانشجویان بوده و مابقی دروس انتخابی براساس تقویم آموزشی از اول مرداد الی ۱۵ مردادماه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به آدرس http://iausari.ac.ir مراجعه شود.

مرکزی

تمامی امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی 99 - 98 استان مرکزی ازتاریخ ۹۹/۳/۲۴ الی ۹۹/۳/۲۹ برگزار نخواهد شد و به هفته بعد از اتمام امتحانات و از تاریخ ۹۹/۴/۲۱ الی۴/۲۶/ ۹۹ و در روزها و ساعات متناظر خود براساس کارت ورود به جلسه منتقل می شود.

برگزاری امتحانات تمامی دانشجویان واحدهای دانشگاهی که در سامانه طرح تعاون آزمون، واحدهای استان مرکزی را به عنوان محل امتحان انتخاب نموده اند، طبق زمان‌های اعلام شده از طرف واحد دانشگاهی محل تحصیل به قوت خود باقی است و می توانند با دستورالعمل های مربوطه آزمون خود را در محل واحد مورد نظر برگزار کنند.

دانشجویان واحد استان مرکزی که ساکن شهرهای غیر از شهرهای محل تحصیل خود هستند، می توانند برای شرکت در امتحانات، با مراجعه به سامانه طرح تعاون آزمون (AZMOON99.IAU.AC.IR) ثبت‌نام و برابر دستورالعمل با حضور در واحد دانشگاهی محل سکونت امتحان دهند. بدیهی است این عزیزان نیز در هفته آینده امتحان نخواند داشت.

امتحان دانشجویان اتباع که از کشور خارج شده اند و امکان بازگشت را ندارند، در تیرماه و در صورت عدم امکان بازگشت به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی اراک به آدرس http://iau-arak.ac.ir مراجعه شود.

هرمزگان

تمامی امتحانات دروس عمومی و معارف در مقطع کاردانی و کارشناسی از روز شنبه 24 خردادماه مطابق زمان اعلام شده در کارت ورود به جلسه برگزار می شود.

امتحانات مقطع کاردانی و کارشناسی به جز دروس عمومی و معارف اسلامی از 24 خردادماه با دو هفته تعویق برگزار می شود که دستورالعمل آن متعاقبا در سایت دانشگاه قرار خواهد گرفت.

امتحانات مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز از روز شنبه 24 خردادماه به صورت غیرحضوری مطابق زمان اعلام شده در کارت ورود به جلسه برگزار می شود که باید به موارد زیر توجه فرمایند.

کلیه دانشجویان دکتری و برخی دانشجوبان کارشناسی ارشد که جمعیت آنها دربرخی دروس زیر 10 نفر شرکت کننده می باشد (که نام دروس و رشته های به تفکیک در سایت دانشگاه، اعلام شده است ) باید مانند دانشجویان دکتری به صورت شفاهی به شیوه برخط در سامانه آموزشی واحد الکترونیک که در کلاس ها مجازی شرکت می کردند در آزمون شرکت کنند.

امتحانات دروس تخصصی رشته های علوم پزشکی از یکم تا ۱۵ مردادماه برگزار می شود که متعاقبا جزئیات آن اعلام خواهد شد.

برگزاری امتحانات تمامی دانشجویانی که از طریق طرح تعاون، دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و بندرعباس را به عنوان حوزه امتحانی خود انتخاب کرده اند، در زمان های اعلام شده به قوت خود باقی است.(ویژه دانشجویان غیر بومی سایر استان های کشور)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس به آدرس http://iauba.ac.ir مراجعه شود.

همدان

تمامی امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای همدان، ملایر، تویسرکان، اسدآباد، نهاوند،بهار، کبودراهنگ، رزن، قروه درجزین و سامن و آموزشکده های سما همدان و ملایر غیرحضوری برگزار می شود.

اطلاعات مرتبط با نرم افزار امتحانات و جزئیات مورد نیاز دانشجویان در واحدها و مراکزی که به صورت غیر حضوری برگزار می شود، به زودی از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی همدان به نشانی IAUH.AC.IR بارگذاری می شود.

برنامه ریزی جدید آموزشی انجام شده و در پرتال دانشجویان و اساتید به نشانی http://login.iauh.ac.ir/login.aspx در دسترس قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان به آدرس https://www.iauh.ac.ir/ مراجعه شود.

یزد

کلیه امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از مورخه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار می شود.

کلیه امتحانات دانشجویان مقطع دکترا به صورت مجازی و شفاهی و از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد به آدرس www.iauyazd.ac.ir در همان مسیر تدریس کلاس های مجازی طول ترم و پس از اخذ کارت ورود به جلسه توسط دانشجویان از سوی استاد مربوطه برگزار می شود.

کلیه آزمون های مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی از طریق سامانه امتحانات مجازی پایان ترم در سایت دانشگاه آزاد اسلامی یزد پس از اخذ کارت ورود به جلسه توسط دانشجویان و با ورود به سامانه و انتخاب درس مورد امتحان در زمان مقرر در کارت ورود به جلسه امتحانی به صورت مجازی برگزار می گردد.

برای اطلاعات کسب اطلاعات بیشتر به سایت واحد یزد به آدرس http://www.iauyazd.ac.ir مراجعه شود.

واحد علوم و تحقیقات تهران

با توجه به دستور استانداری تهران و با در نظر گرفتن وضعیت بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامتی و آرامش دانشجویان، کلیه امتحانات پایان ترم واحد علوم ‌و تحقیقات به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

شیوه برگزاری امتحانات غیرحضوری متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به آدرس http://srbiau.ac.ir/fa مراجعه شود.

واحد نجف‌آباد

امتحانات کلیه مقاطع تحصیلی واحد نجف آباد غیرحضوری برگزار می شود.

با عنایت به افزایش آمار شیوع بیماری کرونا و قرار گرفتن استان در وضعیت هشدار، مطابق آخرین پیگیری ها و هماهنگی های به عمل آمده با مراجع تصمیم‌گیری و اخذ موافقت آنها، مقرر شد کلیه امتحانات مقاطع مختلف تحصیلی واحد نجف‌آباد به صورت غیرحضوری برگزار شود.

برگزاری امتحانات غیرحضوری از طریق سامانه اختصاصی آزمون مجازی واحد نجف آباد و براساس استانداردهای موجود، در همان تاریخ و ساعت مقرر در برنامه امتحانی دانشجویان انجام خواهد شد که دستورالعمل و راهنمایی لازم در این خصوص متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

جهت اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به آدرس http://Www.Khuisf.ac.ir مراجعه شود.

انتهای پیام/