دکتر جعفرنیا دابانلو:

کارآفرینی و محصول محور بودن هدف اصلی مرکز تحقیقات مهندسی واحد علوم و تحقیقات است

تصویر مطلب کارآفرینی و محصول محور بودن هدف اصلی مرکز تحقیقات مهندسی واحد علوم و تحقیقات است
  • دوشنبه 4 اسفند 1399
  • 62
سرپرست مرکز تحقیقات مهندسی در پزشکی و بیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، کارآفرینی، مسأله و محصول محور بودن را هدف اصلی این مرکز عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد علوم و تحقیقات، دکتر نادر جعفرنیا دابانلو سرپرست مرکز تحقیقات مهندسی در پزشکی و بیولوژی واحد علوم و تحقیقات، گفت: امروزه تولید علم و دانش فنی سرلوحه فعالیت مراکز آموزشی و تحقیقاتی در کشورهای پیشرفته است؛ این امر باعث توسعه و رشد صنعت می‌شود.

وی افزود: مراکز تحقیقاتی دانشگاهی از جمله مراکزی هستند که با مهارت آموزی و تولید دانش فنی می توانند علاوه بر آماده‌سازی دانشجویان برای فعالیت در صنعت، به پیشرفت این حوزه در کشور کمک شایانی کنند. بر این اساس کارآفرینی، مسأله و محصول محور بودن هدف اصلی مرکز تحقیقات مهندسی در پزشکی و بیولوژی واحد علوم و تحقیقات است.

دکتر جعفرنیا دابانلو ادامه داد: یکی از برنامه‌های این مرکز در راستای کارآفرینی و کسب شغل مناسب برای دانشجویان، برگزاری کارگاه‌های مهارتی با همکاری نهادهای علمی و پژوهشی نظیر «موسسه آموزشی پژوهشی تجهیز توانمند سها» است.

وی اظهار داشت: تا کنون بیش از 60 کد شناسه برای کارگاه های مهارتی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی توسط موسسه سها اخذ شده که در این مرکز طی برنامه ریزی انجام شده در حال اجرا هستند. به عنوان نمونه می توان از برگزاری کارگاه های سونوگرافی در دو سطح مقدماتی و پیشرفته، تکنسین لابراتوار دندانسازی، دوره جامع Cad/Cam در دندانسازی و لیزر در پزشکی نام برد.

وی با بیان اینکه علاوه بر دانشجویان و دانش‌آموختگان واحد علوم و تحقیقات، دانشجویان، دانش‌آموختگان و علاقمندان سایر دانشگاه‌ها و پژوهشگران نیز می‌توانند از این کارگاه‌های مهارتی بهره لازم را کسب کنند، تصریح کرد: محتوای ارائه شده در این کارگاه‌های مهارتی موجب کسب تجربه و آماد‌گی دانشجویان برای فعالیت در صنعت و بازار کار می‌شود.

دکتر جعفرینا دابانلو ادامه داد: تولید سامانه تحت موبایل «حمایت و پشتیبانی از زنان باردار» نیز از دیگر برنامه‌های مرکز تحقیقات مهندسی در پزشکی و بیولوژی واحد علوم و تحقیقات است.

وی افزود: نرم افزار پشتیبانی و حمایت از زنان باردار که با همکاری شرکت سرا پژوه آتیه و مالکیت معنوی و مادی مرکز و شرکت سرا پژوه آتیه تولید خواهد شد، سامانه حمایت از مادران باردار در طول دوره بارداری و تا دو سال پس از آن است که از طریق موبایل بصورت آنلاین، خدمات لازم و مربوط به مادران (ازجمله ارتباط با پزشک، اطلاعاتی نظیر فعالیت‌های ورزشی ضروری دوران بارداری، میزان ویتامین‌های لازم، وضعیت جنین، زمان مراجعه حضوری به پزشک و...) را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

به گفته سرپرست مرکز تحقیقات مهندسی در پزشکی و بیولوژی واحد علوم و تحقیقات، نسخه پایلوت این نرم افزار سال آینده و پس از آن نسخه قابل فروش آماده خواهد شد.

انتهای پیام/