دکتر طه هاشمی خبر داد:

افزایش 10 برابری بودجه فرهنگی در دانشگاه آزاداسلامی

تصویر مطلب افزایش 10 برابری بودجه فرهنگی در دانشگاه آزاداسلامی
  • دوشنبه 24 فروردین 1394
  • 1968
دکتر طه هاشمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد سلامی در جریان سفر استانی دکتر میرزاده به استان بوشهر در اولین جلسه شورای راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: در راستای رفع کاستی های گذشته شورای راهبردی که متشکل از افراد نخبه و سرشناس در حوزه های هنر، اسلام شناسی، جوانان و... بودند را تشکیل دادیم.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طه هاشمی در خصوص عملکرد شوراهای راهبردی فرهنگی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نیاز هر منطقه به فرهنگ آن منطقه نیز بستگی دارد و البته اصراری هم نداریم که برنامه های ما در مرکز به صورت یکسان در همه جا عمل شود.

وی با اشاره به تشکیل اولین شورای راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شورای راهبردی که متشکل از افراد نخبه و سرشناس در حوزه های هنر، اسلام شناسی، جوانان و... بودند را تشکیل دادیم تا جبران عقب افتادگی های سابق را کرده باشیم.

وی افزود: پس از تشکیل شورای راهبردی فرهنگی، 8 محور را از دین و اخلاق گرفته تا تفریحات و سرگرمی برای جوانان تعریف کردیم تا بر اساس آن برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی را انجام داده باشیم.

هاشمی در ادامه با اشاره به افزایش 10 برابری بودجه فرهنگی در دانشگاه آزاداسلامی گفت: به دلیل اینکه سال آینده، سال آخر برنامه 5 ساله است، سرفصل هایی را برای واحد ها تبیین و ابلاغ کردیم تا بر اساس آن شوراهای راهبردی فرهنگی استان‌ها برنامه 5 ساله را بسته به مناطق و اقلیم خود برنامه ریزی کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بحث دیگر که به آن پرداختیم، مشاهیر و مفاخر کشور است که بر اساس آن به همه واحدها اعلام کردیم که همه مفاخر خود را در منطقه و در سده اخیر شناسایی و در 4 سطح محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی معرفی کنند.

وی ادامه داد: نکته بعدی که به آن پرداختیم، سند فرهنگی دانشگاه است که در اجلاس 69 مطرح و رئوس کلی آن مصوب شد که با کمک واحدها باید آن را آماده کنیم.

هاشمی در ادامه با اشاره به تاکیدات رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای استفاده بهینه از کارمندان موجود گفت: بر همین اساس و برای استفاده بهتر از نیروهایی که در دفاتر فرهنگی مشغول به خدمت هستند، کانون های فرهنگی برای کارمندان، اساتید و... تشکیل دادیم.

او در ادامه گفت: طرح های ماندگار را در سه بخش تقسیم کردیم که واحدها باید آن را طراحی و اجرا کنند و البته این طرح‌ها به نوعی یکی از شاخصه های مدیران واحدها و مراکز هم محسوب می شود که به صورت جدی در مرکز پیگیر آن ها خواهیم بود.

هاشمی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی گفت: در سال گذشته در 16 واحد همایش سبک زندگی ائمه و بزرگان کشور و داستان های قرآنی را برگزار کردیم. که اگر بتوانیم با این اندوخته موضوعات جدیدی که وارد زندگی ما شده است را ارائه دهیم می توانیم بگوییم در این زمینه موفق بوده ایم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه جلسه شورای راهبردی فرهنگی واحد بوشهر گفت: بحث بعدی که سعی کرده ایم به آن بپردازیم، موضوع اخلاق حرفه ای است که به گفته پیامبر عظیم الشأن اسلام، همه اعمال پیامبران یک طرف باشد اخلاق یک طرف دیگر با آن برابری خواهد کرد.

وی افزود: باید این سوال را از خود پرسید که تا به حال به کدام دانشجو گفته ایم که مسائل و موارد اخلاقی رشته او چیست؟ که اتفاقاً در نظر گرفتن این نکته مدنظر اسلام است.

طه هاشمی در پایان گفت: تصمیم ما این است که دانشجویی که از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل می شود نه تنها در حوزه آموزش سرآمد باشد بلکه در حوزه انسانی هم سرآمد در جامعه باشد. من همیشه می گویم می توانیم نماد دین را رعایت اخلاق و هویت حوزه تمدنی پرچم قرار دهیم.