رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام خبر داد:

سهم 32 درصدی دانشگاه آزاداسلامی واحد ایلام در امر آموزش استان/ تاسیس مرکز رفاهی برای زائرین عتبات عالیات

تصویر مطلب سهم 32 درصدی دانشگاه آزاداسلامی واحد ایلام در امر آموزش استان/ تاسیس مرکز رفاهی برای زائرین عتبات عالیات
  • شنبه 10 مرداد 1394
  • 1555
رییس دانشگاه ازاد اسلامی واحد ایلام از سهم 32 درصدی دانشگاه آزاداسلامی واحد ایلام در امر آموزش و تحصیل دانشجویان این استان خبر داد.

دکتر شهریار عباسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، در گفت و گو با خبرنگار مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه استان ایلام یکی از استان های مرزی کشور بشمار میرود و پتانسیل های خوبی را دارا است، گفت: واحد ایلام فعالیت های بسیاری را در حوزه های فرهنگی، پژوهشی، دانش بنیان، توسعه تحصیلات تکمیلی و ... انجام داده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی در این واحد گفت: با توجه به تاکید ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و نگاه فرهنگی دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و دانشجویی فعالیت های بسیاری در حوزه فرهنگی انجام شده که از جمله آن می توان به فعالیت تشکل های دانشجویی، اجرای طرح های فرهنگی ماندگار(ساخت مسجد و آمفی تاتر)، اهدای جایزه شهید رضایی نژاد برای نخبگان استان و برگزاری همایش دانشگاه آزاد اسلامی از منظر مقام معظم رهبری در سال جاری اشاره کرد.

صرفه جویی 800 میلیونی در واحد ایلام

عباسی به صرفه جویی 800 میلیونی در واحد ایلام اشاره کرد و افزود: با مدیریت اضافه کارها و مدیریت هزینه های جاری واحد نسبت به سال قبل توانستیم حدود 800 میلیون تومان صرفه جویی داشته باشیم.

وی به تصویب 7 رشته کارشناسی ارشد در واحد ایلام اشاره کرد و افزود: استان ایلام حدود 50 هزار دانشجو دارد که سهم دانشگاه آزاداسلامی از این تعداد 32 درصد است، که امیدواریم این میزان در آینده نزدیک به 50 درصد برسد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام ادامه داد: تألیف و ترجمه کتاب، راه‌اندازی آزمایشگاه و کارگاه ها که برخی از آن‌ها ازجمله آزمایشگاه شیمی در غرب کشور کم‌نظیر است، چاپ و تألیف بیش از 450 مقاله ISI و ISC و... ، برگزاری بیش از 45 همایش ملی، منطقه‌ای و استانی و ...برخی از فعالیت‌های این واحد دانشگاهی است.

عباسی با بیان انیکه استان ایلام در حوزه صنعتی یکی از استان های محروم کشور محسوب می شود، گفت: در راستای کسب درآمد خارج از شهریه فعالیت های ازقبیل برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، فعال کردن پتانسیل های موجود در دانشگاه همانند تربیت بدنی، راه اندازی مرکز رشد واحد ایلام و ... انجام شده است.

وی افزود: بنا به تاکید آیت الله هاشمی رفسنجانی درخصوص راه اندازی مرکز رفاهی برای زائرین عتبات عالیات خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در مهران، تلاش می کنیم تا به لطف خداوند و همت مسئولین دانشگاه مجتمع رفاهی را تاسیس کنیم که این امر نقش مهمی در درآمد زایی این واحد نیز خواهد داشت.

رییس دانشگاه‌ آزاداسلامی واحد ایلام همچنین در خصوص طرح تجمیع 2 گفت: طرح تجمیع 2علاوه بر چابک‌سازی دانشگاه سبب افزایش اختیارات استان و تمرکز زدایی می‌شود. همچنین سرعت‌بخشی به روند علمی، پژوهشی ، آموزشی ، فرهنگی و ... در دانشگاه با چابک‌سازی دوچندان می‌شود و تولید علم و تبدیل آن به ثروت نیز در دانشگاه با تمرکززدایی افزایش خواهد یافت.