آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی طبق سنوات گذشته برگزار می شود

تصویر مطلب آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی طبق سنوات گذشته برگزار می شود
  • سه شنبه 16 آذر 1395
  • 5320
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی تا تصویب آیین نامه اجرایی توسط دولت، طبق سنوات گذشته برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشکاه آزاد اسلامی، هادی قوامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب قانون سنجش و پذیرش در 18 فروردین 95 توسط مجلس شورای اسلامی، گفت: در متن این قانون آمده که اجرای آن منوط به تدوین آیین نامه اجرایی و تصویب آن در هیئت وزیران ظرف مدت سه ماه باشد که این مهلت بر اساس ماده 7 در تیرماه به پایان رسیده است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به اینکه آیین نامه اجرایی در هیئت وزیران تصویب نشده، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند طبق سنوات گذشته آزمون تحصیلات تکمیلی خود را برای پذیرش دانشجو در سال 96 برگزار کند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به طور مستقل توان پذیرش دانشجو را داشته و بر این اساس می تواند طبق سالیان گذشته آزمون را مستقل برگزار کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به عنوان عضو قوه مقننه از دولت درخواست می کنیم که به این بلاتکلیفی پاسخ دهد، تصریح کرد: پس از آنکه آیین نامه تصویب و اجرایی شود، دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس قانون جدید عمل می کند.