نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی:

رای دیوان عدالت اداری در برگزاری مستقل آزمون کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی لازم الاجراست

تصویر مطلب رای دیوان عدالت اداری در برگزاری مستقل آزمون کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی لازم الاجراست
  • یکشنبه 21 آذر 1395
  • 3637
جعفرزاده ایمن آبادی گفت: آیین نامه اداری این موضوع هنوز نوشته نشده اما رای دیوان عدالت رای درستی بوده و برگزاری آزمون مستقل کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی و سراسری لازم الاجراست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به نقل از ایسکانیوز دکتر جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ادغام آزمون تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان سنجش آموزش کشور، مشکلات زیادی را برای داوطلبان تحصیلات تکمیلی که تاکنون امکان انتخاب دو محل براساس نتایج نهایی برای ادامه تحصیل داشتند، ایجاد می کرد و لازم بود این موضوع توسط مرجع ذیصلاح تفسیر قضایی شود.

وی افزود: بر همین اساس این موضوع در دیوان عدالت اداری مطرح و پس از تشکیل جلسه در شعبه چهارم دیوان عدالت اداری که باحضور نمایندگان حقوقی و کارشناسان وزارت علوم و سازمان سنجش تشکیل شد، نهایتاً دیوان عدالت اداری با هدف حقوق داوطلبان دانشگاه، دستور موقت به عدم اجرای مصوبه شورای سنجش و پذیرش در خصوص ادغام آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش و انتشار دفترچه دانشگاه آزاد اسلامی به طور مستقل برای پذیرش سال 1396 را صادر کرد که برای همگان لازم الاجراست.

دکتر جعفر زاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در ادامه گفت: آیین نامه اداری این موضوع هنوز نوشته نشده اما رای دیوان عدالت رای درستی بوده و برگزاری آزمون مستقل کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی و سراسری لازم الاجراست.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه باید تابع رای دیوان عدالت بود و نمی توان از آن استنکاف کرد، تاکید کرد: در صورت اجرا نکردن این دستور، انفصال خدمت انجام شده و باید در نظر داشته باشیم که بالاترین مرجعی که می تواند در این موضوع اختلافی قضاوت کند، دستگاه قضا است.