ویژه برنامه های واحدهای دانشگاه‌آزاداسلامی به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)

تصویر مطلب ویژه برنامه های واحدهای دانشگاه‌آزاداسلامی به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)
  • دوشنبه 27 دی 1395
  • 1179
مجالس بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، بنیانگذار و رئیس هیأت موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مساجد واحدهای دانشگاهی، مساجد جامع، مصلاها، حسینیه‌ها و .... شهرهای کشور به میزبانی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و مشارکت دیگر نهادها و ارگان‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی، مجلس بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بنیانگذار و رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و یار دیرین امام و رهبری با حضور امام جمعه شهر بیضا، بخشدار، روسا و مدیران نهاد‌های انقلابی، مقامات لشکری و اقشار مردم، استادان، کارکنان و دانشجویان و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا در مسجد جامع شهر بیضا برگزار شد.

دانشگاهیان واحد بیضا با سیاهپوش کردن فضای دانشگاه و نصب پلاکارد‌ها و بنر‌های تسلیت در میدان‌های اصلی شهر با حضور حداکثری خود در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) در حرم مطهر شاهچراغ (ع) نیز شرکت کردند.

برگزاری مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) در حسینیه مصلای شهرستان بروجن

مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) رئیس فقید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در حسینیه مصلای شهرستان بروجن از طرف دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن برگزار شد.

استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در این مراسم در کنار دیگر اقشار جامعه با قرائت فاتحه برای آن مرحوم طلب مغفرت و علو درجات کردند.

دکتر عبداله قاسمی پیربلوطی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، دکتر محمدخسروی رئیس دبیرخانه هیات امنای استان و دیگر مسئولان دانشگاهی در این مراسم حضور داشتند.

دکتر احمد بهرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن در ابتدای این مراسم با قرائت پیامی ضایعه اسفناک رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی را محضر مقام معظم رهبری، بیت آن مرحوم و مردم انقلابی و دغدار ایران بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت گفت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام راحل

هیأت رئیسه، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده در مراسم گرامیداشت ارتحال حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی (ره) حضور یافتند.

در مراسمی که به همین مناسبت همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در محل مسجد جامع شهرستان آباده برگزار شد اعضای هیأت رئیسه، استادان، کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده به همراه خانواده حضور پیدا کردند.

در این مراسم که با حضور امام جمعه، فرماندار، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج و جمع کثیری از اقشار مردم شهرستان حضور داشتند پس از اقامه نماز جماعت به بیان فعالیت­های سیاسی، مذهبی، اجتماعی و... آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) به عنوان یکی از شاخصه‌های مهم در روند شکل گیری انقلاب اسلامی چه پیش از قیام ۲۲ بهمن ۵۷ و چه بعد از آن پرداخت و از وی به عنوان یار دیرین امام راحل، رهبری و انقلاب یاد و نقش مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیشبرد اهداف اقتصادی و رفاهی مردم به عنوان سردار سازندگی نیز بیان شد.

امام جمعه خمین: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مجاهد خستگی ناپذیر قبل و بعد از انقلاب و از یاران دیرین امام و رهبری معظم انقلاب بودند

مراسم ترحیم و بزرگداشتی به مناسبت رحلت جانسوز فقیه مجاهد، مجاهد نستوه و شجاع، مصلح میانه رو و دوراندیش و مردمدار، اسطوره پایداری بر کلمه حق، یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (قدس الله نفسه الزکیه) با حضور پرشکوه هزاران نفر از همه گروه‌ها و اقشار مردم شهیدپرور، بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد جامع خمین برگزار شد.

در این مراسم که به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین و همکاری و همراهی امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، هیأت‌رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین و آموزشکده سما خمین برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه خمین با تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) و بیان مواردی درباره شخصیت این بانوی بزرگوار، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مجاهد خستگی ناپذیر قبل و بعد از انقلاب و از یاران دیرین امام و رهبری معظم انقلاب عنوان کرد که برای تحقق اسلام و پیروزی انقلاب مجاهدت کرد و در دوران ستم‌شاهی زندان‌ها و شکنجه‌ها به جان خرید تا به رسالت اصلی‌اش عمل کند.

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد

مراسم ترحیم و بزرگداشتی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد در نمازخانه شهید علم الهدی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مراسم سوگواری و ختم قرآن به مناسبت ارتحال موسس و رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد و با حضور هیات رئیسه، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بم: انجام پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی با موضوع زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی

مراسم بزرگداشت فقدان عالم مجاهد آیت الله هاشمی رفسنجانی همراه با قرائت زیارت عاشورا درنمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی بم برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بم در مراسم گرامیداشت فقدان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از دست دادن شخصیتی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی حادثه‌ای بسیار ناگوار و مرگ وی شوکی بر بدنه جامعه بود.

دکتر حمید سرحدی، آیت الله هاشمی رفسنجانی را شخصیت سیاسی تراز اول کشور و ستون انقلاب دانست و اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از معتمدان اصلی نظام بودند که در زمان امام راحل تحقق آمال و آرمان‌های انقلاب از سوی وی صورت گرفت.

سرحدی خواستار توجه ویژه به ابعاد وجودی آیت الله هاشمی رفسنجانی شد . وی از دانشجویان و استادان خواست تا تحقیق و پژوهش و پایان نامه خود را در این راستا انجام دهند.

فرماندار ارسنجان : آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری بودند

مراسم ارتحال یار دیرین امام و رهبری از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان با همکاری فرمانداری نهاد‌ها و تشکل‌های مردمی در مصلای جمعه شهر ارسنجان برگزار شد.

در این مراسم کاظمی فرماندار شهر ارسنجان با بر شمردن خصوصیات اخلاقی یاور دیرین امام و رهبری گفت: ‌آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همیشه و در همه مسائل به انقلاب اسلامی خدمت و همیشه یاور انقلاب بود و در تمام بحران‌ها از انقلاب اسلامی دفاع کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ۵۹ سال همرزم و همکار مقام معظم رهبری بود

مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی، دفتر امام جمعه و فرمانداری شهرستان ایوان و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم، دانشگاهیان، مسولین و کارکنان ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در مصلای شهرستان ایوان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان در این مراسم که با تلاوت آیات نور بخش قرآن کریم و مداحی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت همراه بود، با توجه به مسئولیتهای خطیر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول دوران انقلاب اسلامی بیان کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ۵۹ سال همرزم و همکار مقام معظم رهبری بود. این روحانی مبارز در رده‌های مختلف انقلاب نقش آفرینی کرده و در خدمت انقلاب بوده است.

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحدهای اقلید، سیرجان، و بروجن

به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین حضرت امام خمینی (ره)، همسنگر مقام معظم رهبری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی، هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید در مراسم گرامیداشت ایشان شرکت کردند.

در این مراسم باشکوه که با حضور پرشور امام جمعه، فرماندار، ادارات، نهاد‌ها، ارگانهای نظامی وانتظامی ودیگر اقشار مردم شهرستان اقلید در محل حسینیه بازار اقلید برگزار شد، نوای گرم و سوزناک قاریان و مداحان ممتاز شهرستان حال و هوای خاصی را به مجلس بخشید.

مراسم ترحیم و گرامیداشت یاد و خاطره بزرگ‌مرد مبارز و مجاهد سال های انقلاب و یار وفادار و دیرین امام راحل (ره) آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار صدیق انقلاب در مسجد امیرالمومنین شهرستان سیرجان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی امام جمعه شهرستان، دکتر منصور مکی آبادی فرماندار ویژه سیرجان، دکتر ابوالفضل جعفرقلیخانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان، مسئولان ارشد شهرستان، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان و عموم مردم سیرجان حضور داشتند.

همچنین مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، بنیانگذار و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردم از طرف دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن و ستاد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بروجن نیز برگزار شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان یکپارچه غرق در ماتم و غم و اندوه شد

در پی ارتحال جانسوز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار و یاور دیرین امام و رهبری و خادم بزرگ انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان یکپارچه غرق در ماتم و غم و اندوه شد.به همین مناسبت محوطه دانشگاه و ساختمان‌های مرکزی، فنی، سالن ورزشی و سردر این واحد دانشگاهی با پارچه و بنرهای تسلیت و پرچم‌های سیاه تزیین شد و استادان و کارکنان و دانشجویان واحد ملکان با شرکت در مراسم‌های ارتحال در دانشگاه و مساجد جامع شهرهای ملکان، لیلان و مبارک شهر در سوگ این عالم بزرگ جهان تشییع و شخصیت نظام مقدس جمهوری اسلامی عزاداری کردند.

دانشگاهیان دانشگاه‌آزاداسلامی واحد دره شهر به سوگ و ماتم بزرگ مرد سیاست نشستند

مراسم بزرگداشت رحلت رئیس تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع شهرستان دره‌شهر برگزار شد.

مجلس ترحیم و بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور گسترده دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دره‌شهر، مسئولان، نهادهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر دره شهر برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و با قرائت فاتحه، حاضران در این مراسم در سوگ و ماتم این بزرگ مرد عرصه سیاست و تاریخ ایران نشستند.

برگزاری مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع شهرستان بندرانزلی

به مناسبت ارتحال آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، عالم نستوه و مجاهد، شخصیت برجسته سال‌های پس از انقلاب، یار دیرین بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم بزرگداشتی از سوی دفترامام جمعه، فرمانداری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در مسجد جامع شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

این مراسم با حضور مسئولان شهرستان، روسای ادارات، نیروهای نظامی و انتظامی و جمع کثیری از مردم قدر‌شناس بندرانزلی و نیز کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی برگزار شد و حاضران یاد و خاطره این عالم مجاهد و انقلابی را گرامی داشتند.

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد الیگودرز : مهم‌ترین ویژگی شخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی حب و عشق به رهبر معظم انقلاب بود

در راستای گرامیداشت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیئت موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مراسمی با حضور رئیس، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز در محل مسجد این واحد دانشگاهی برگزار شد.

حجت‌الاسلام احمد محمودی معاون دانشجویی و فرهنگی واحد الیگودرز در این مراسم با توجه به خدمات ارزنده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای انقلاب و نظام، «مهم‌ترین ویژگی شخصیتی ایشان را حب و عشق به رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: هرکس در راه ولایت و رهبری گام بردارد و هدفش خدمت به مردم باشد همیشه ماندگار خواهد بود.

امام جمعه اوز : دغدغه آیت الله هاشمی رفسنجانی علم و دانش بود

با هماهنگی امام جمعه، بخشداری، شورای اسلامی، شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز در چهارمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار امام (ره) و مقام معظم رهبری، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، مجلس بزرگداشت و ختم در مسجد شیخ اوز برگزار شد.

امام جمعه اوز با بیان خدمات برجسته این عالم ربانی در پیش و بعد از انقلاب اسلامی به راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: ما اگر به عملکرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طول زندگی با برکتشان نگاه کنیم متوجه می‌شویم همواره دغدغه علم و دانش داشته‌اند و بی‌دلیل نیست که نتیجه تفکرش را امروز در بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری خاورمیانه مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی با راه اندازی دانشگاه آزاداسلامی بدنبال تولید و توسعه بیشتر علم بودند زیرا اعتقاد داشتند هرچه بیشتر در گسترش علم تلاش شود جامعه سریع‌تر به توسعه همه جانبه و پیشرفت دست می‌یابد.

امام جمعه استهبان : ولایت مداری آیت‌الله هاشمی برهیچ کس پوشیده نیست

مراسم ترحیم و بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضورامام جمعه، فرماندار، مسئولان و روسای دانشگاه‌ها، ادارات،‌ ارگان‌ها و دیگر اقشارمردم ولایت مدار و انقلابی در شهرستان استهبان برگزار شد.

امام جمعه استهبان ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به معرفی شخصیت آن روحانی فقید پرداخت. حجت‌‌الاسلام مصطفی خاوری با توجه به ویژگیهای اخلاقی و منحصر بفرد آن مقام شامخ گفت: ولایت مداری آیت‌الله هاشمی برهیچ کس پوشیده نیست.وی از جمله شخصیت‌های بزرگ علمی و سیاسی واز مفسران برجسته قرآن کریم بودند که خدمات ارزنده وآثارماندگار وی در این زمینه قابل تحسین است.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی : آیت الله هاشمی رفسنجانی پدر معنوی دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فرزند فکری او بود

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی در مراسم گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی پدر معنوی دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فرزند فکری او بود.

حجت‌الاسلام علی اصغری با بیان اینکه مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا آخرین لحظات زندگی با برکت خود پیگیر امور دانشگاه آزاد اسلامی بود، تصریح کرد: امروز ایران اسلامی استوانه بزرگ انقلاب و دانشگاه آزاد اسلامی پدر معنوی خود را از دست داد.

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی واحد دماوند: آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حفظ نظام و انقلاب، از خود گذشتگی و ایثار فراوان داشت

همزمان با ارتحال ملکوتی مجاهد نستوه، یار دیرین و خستگی ناپذیر امام (ره) و رهبری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره این بزرگ مرد تاریخ با حضور مسئولان شهری و هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در محل نمازخانه مجتمع شماره یک برگزار شد.

صفری به ۴ ویژگی آیت الله هاشمی رفسنجانی از دید حجت‌الاسلام ناطق نوری پرداخت و گفت: ایت الله هاشمی رفسنجانی اهل ریا و دورویی نبود، صراحت لهجه داشت و با استقامت و صبور بود و برای حفظ نظام و انقلاب، از خود گذشتگی و ایثار فراوان داشت.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد اردستان: آیت الله هاشمی رفسنجانی بازوی توانمند رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود

به مناسبت عروج ملکوتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مراسمی باحضور هیات رئیسه، کارکنان، دانش آموزان مرکز سما و حجت‌الاسلام حسن دهشیری امام جمعه شهر اردستان در مسجد شهید طباطبایی نژاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت قرآن مجید، فاتحه و مدیحه سرایی، جلیل عمادی رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد اردستان گفت: امروز در مراسم سوگواری شخصیتی حضورداریم که انصافا بازوی توانمند رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، معظم له برای ارتقای مقدسات اسلام و میهن اسلامی یک عمر تلاش کرد ولحظه‌ای نیاسود.

مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحد نایین برگزار شد

از سوی ستاد برگزاری مراسم ارتحال رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شهر نایین و دانشگاه آزاداسلامی واحد نایین، مراسم ویژه گرامیداشت و رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور مسئولان محلی، روسا وکارکنان ادارات ونهاد‌ها واقشار مختلف مردم قدر‌شناس نایین، در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سید علی (ع)برگزار شد.

رئیس، معاون، کارکنان وسایر دانشگاهیان سوگوار دانشگاه آزاد اسلامی واحد نایین نیز دراین مراسم حضور داشتند.

امام جمعه دلند: هاشمی زنده است چون نهضت زنده است

به‌مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری مراسم بزرگداشتی با همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر و ستاد ارتحال این شهرستان و با حضور ائمه جمعه آزادشهر، رامیان، دلند، نگین‌شهر و رئیس و معاونان واحد آزادشهر، فرماندار و مسئولان و معتمدین شهری و عده کثیری از مردم شریف این شهرستان در مسجد جامع آزادشهر برگزار شد.

امام جمعه دلند در مراسم بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع آزادشهر گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی کامل و بزرگ در کسوت علم بود که پیرو وجود نازنین امام صادق (ع) یک عمر مجاهدت کرد و حضرت امام (ره) نیز در باره ترور نافرجام وی فرمودند: مردان بزرگ همیشه در تاریخ زنده‌اند و هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.