واحدهای دانشگاه‌آزاداسلامی در سوگ یار دیرین امام و رهبری

تصویر مطلب واحدهای دانشگاه‌آزاداسلامی در سوگ یار دیرین امام و رهبری
  • دوشنبه 27 دی 1395
  • 1457
مجالس بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیانگذار و رئیس هیأت موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مساجد واحدهای دانشگاهی، مساجد جامع، مصلاها، حسینیه‌ها و .... شهرهای کشور به میزبانی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و مشارکت دیگر نهادها و ارگان‌ها برگزار و یا در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی، به مناسبت گرامیداشت ارتحال ملکوتی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی مراسم با شکوهی در مصلای میاندوآب برگزار شد.

در این مجلس ترحیم هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد میاندوآب همراه با سایر اقشار مردم، مسئولان و نهادهای دولتی در غم جانسوز ابر مرد سیاست و یار دیرین امام و رهبری در سوگ و ماتم نشستند.

امام جمعه میاندوآب با تبیین جایگاه والای آیت الله رفسنجانی در نظام مقدس جمهوری اسلامی، از وی به عنوان برجسته‌ترین شخص نظام در کنار رهبری در اعتلای اتحاد و همدلی یاد کردند.

رئیس دانشکده علوم انسانی واحد بوشهر: آیت الله هاشمی سیاستمداری اعتدال گرا بود

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از‌‌ ساعات اولیه انتشار خبر درگذشت ناگهانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با برگزاری جلسه فوری و تشکیل ستاد به‌منظور بزرگداشت ارتحال ایشان، با چاپ بنر، تراکت، پوستر و نصب و توزیع آن در شهر، حضور فعالی در برپایی این مراسم در شهر و استان داشت. این واحد دانشگاهی پس از تعطیلات دو روزه دانشگاه، مراسم بزرگداشتی با حضور کارکنان و قرائت زیارت پر فیض عاشورا، ارتحال یار دیرین امام (ره) را، گرامی داشت.

دکتر رضا دشتی رئیس دانشکده علوم انسانی واحد بوشهر که پس از قرائت زیارت عاشورا در بین کارکنان و استادان واحد بوشهر چند کلامی صحبت کرد، گفت: آیت الله هاشمی سیاستمداری اعتدال گرا بود و به واقع این بزرگ مرد تاریخ معاصر ایران و جهان، شرح جدا ناپذیری از انقلاب اسلامی ایران از آغاز تا به امروز بود.

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحدهای کرمانشاه و رودبار

مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور آیت‌الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار، دکتر نوذر قنبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به همراه معاونان، دانشگاهیان و عموم مردم در مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودبار آحاد مختلف مردم، مسئولان ادارات، روحانیون، استادان، کارکنان و دانشجویان در مصلای بزرگ حضرت امام(ره) رودبار برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام اسلامی‌نژاد رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با بر شمردن ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طول مبارزات قبل از انقلاب و دوران مسئولیت‌های خطیر ایشان در طول انقلاب پرداخت.

مدیر کل فرهنگی اجتماعی واحد رشت: مصیبت فقدان آیت الله هاشمی به عنوان یکی از ستون‌های اصلی انقلاب همچنان در کشور باقی خواهد ماند

به‌مناسبت گرامیداشت رحلت جانگداز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مجلس بزرگداشتی با حضور جمعی از مدیران، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در محل نمازخانه این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مدیر کل فرهنگی اجتماعی واحد رشت در این مراسم گفت: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حق بزرگی بر گردن آحاد جامعه انقلابی ایران اسلامی دارد و در این راستا دانشگاهیان در تعریف این شخصیت برجسته بین‌المللی باید تلاش کنند.

مدیر کل فرهنگی اجتماعی واحد رشت خاطرنشان کرد: پیام رهبر معظم انقلاب در ارتحال یار دیرین ایشان گویای این مدعی است که مصیبت فقدان ایشان به عنوان یکی از ستون‌های اصلی انقلاب همچنان در کشور باقی خواهد ماند.

برگزاری مراسم ختم قرآن در واحد بین المللی جلفا

مراسم بزرگداشت یاد و نام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی با عنوان ختم قرآن هدیه به روح بلند آن فقید بزرگوار در واحد بین المللی جلفا برگزار شد.

همزمان با سومین روز ارتحال جانسوز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی مراسم ختم قرآن هدیه به روح بلند آن فقید بزرگوار با حضور رئیس، هیات رئیسه، کارکنان و جمعی از استادان و دانشجویان این واحد دانشگاهی در نمازخانه دانشگاه واحد بین المللی جلفا برگزار شد.

در این مراسم که با همکاری روابط عمومی، بسیج دانشجویی و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه برگزار شد حاضران با قرائت فاتحه و جزء خوانی یاد و نام هاشمی رفسنجانی پدر معنوی دانشگاه آزاد اسلامی را گرامی داشته و در فراق آن عزیز ازدست رفته به سوگ نشستند.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری: آیت الله هاشمی یک عالم جلیل القدر و ربانی بود

مردم عزادار و قدر‌شناس شهرستان گناباد در مراسمی که به همت فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی گناباد در محل مسجد و مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد در غم ارتحال ملکوتی آیت الله هاشمی (ره) به سوگ نشستند.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری در این مراسم ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم باشکوه از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک عالم جلیل القدر و ربانی، یار دیرین امام و رهبری و مفسر قرآن، نام برد و به روح پر فتوح وی درود فرستاد.

وی هاشمی را فردی اگاه به مسایل زمان و مدیری توانمند در لحظه‌های حساس و پرفراز و نشیب دوران انقلاب و بازوی توانمند رهبری دانست و گفت: هاشمی متعلق به نظام است و دشمنان بدانند ملت ایران اجازه نخواهند داد با تظاهر به دوستی با هاشمی به اهداف هاشمی که‌‌ همان اعتدال و وحدت بود ضربه بزنند.

امام جمعه بابک: آیت الله هاشمی شخصیتی کم نظیر در دنیا بود

مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام (ره) و رهبری معظم، با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی شهربابک و دیگر ادارات دولتی و با حضور همه مسئولان شهرستان و حضور بی‌نظیر مردم شهرستان شهربابک، در مسجد ولی عصر (عج) شهربابک برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه شهرستان آیت الله هاشمی را شخصیتی کم نظیر در دنیا خواند و از خداوند برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان به ویژه خانواده مرحوم آیت الله هاشمی صبر جزیل را خواستار شد.

حجت الاسلام شیخ حسین حق‌شناس: آیت الله هاشمی شخصی مطیع امر امام (ره) و مشاوری امین برای رهبری بود

به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهرم، مراسم گرامیداشت ارتحال، آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام شیخ حسین حق‌شناس یکی از مفاخر و روحانیون برجسته تنگستان و موسس دارالقرآن ابراهیم خلیل الله شهر اهرم در این مراسم، با برشمردن ابعاد شخصیتی آیت الله هاشمی رفنسجانی اظهار کرد: هاشمی یار دیرین امام، انقلاب و رهبری مبارزات خود را قبل از انقلاب با رژیم منحوس ستمشاهی آغاز و در این راه هرگز ترسی نداشت و برای زنده نگه داشتن اسلام از هیچ تلاش و کوششی دریغ نداشت و حتی از جان خود در این راه مایه گذاشته بود.

حق‌شناس با بیان گوشه‌ای از زندگی و خدمات هاشمی رفسنجانی در کشور تصریح کرد: آیت الله هاشمی شخصی مطیع امر امام (ره) و مشاوری امین برای رهبری، و دلسوز واقعی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند.

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحدهای تربت جام و صوفیان

مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری و بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با چهارمین روز درگذشت ایشان، با حضور پرشور اقشار مردم در مهدیه تربت جام برگزار شد.

در این مراسم معنوی که با حضور دکتر داوودی رئیس و جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام و آموزشکده سما، امامان جمعه و روحانیون شیعه و سنی، مسئولان اداره‌ها و سازمان‌ها، فرماندهان نظامی و انتظامی و فرهیختگان شهرستان برگزار شد، حجت‌الاسلام دامن‌پاک از استادان حوزه و دانشگاه با بیان بخشی از مبارزات و خدمات ارزشمند حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طی سال‌های قبل و بعد از انقلاب، یاد و خاطره این مجاهد نستوه را گرامی داشت.

مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور امام جمعه صوفیان، مسئولان و کارکنان اداره‌ها، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان به همراه مردم ولایت مدار در مسجد جامع صوفیان برگزار شد. دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان با در دست داشتن بنر تسلیت بصورت جمعی در این مراسم حضور یافتند و با قرائت فاتحه و قرآن کریم در غم مرد تاریخ‌ساز انقلاب و یار دیرین امام و رهبری و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی در سوگ و ماتم نشستند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری: آیت‌الله هاشمی یکی از مهم‌ترین ارکان انقلاب بودند

مراسم نکو داشت مقام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره) با حضورامام جمعه، اقشار مختلف مردم، روحانیون، کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان در صحن مطهر امام زاده حیدر بهبهان برگزار شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، ولایت‌پذیری مسؤلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم را مهم‌ترین رمز وحدت و ناامیدی دشمنان دانست و افزود: «مرحوم آیت‌الله هاشمی یکی از مهم‌ترین ارکان این انقلاب بودند که همیشه خود را وقف اسلام و آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی و امام و رهبری کردند

آیت‌الله شفیعی اطاعت ایشان از امام (ره) و مقام معظم رهبری را زبانزد خاص و عام دانست و گفت: به‌طوری که هیچ‌گاه حتی در موارد تفاوت مسایل اجتهادی باعث جدایی یا کدورت بین مرحوم هاشمی و مقام معظم رهبری نشد.

امام جمعه بناب: آیت‌الله هاشمی تمام شکنجه‌های زندان‌های رژیم پهلوی را به خاطر پیشبرد اهداف انقلاب تحمل کرد

مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و با همکاری دفتر امام جمعه و فرمانداری در مصلای اعظم بناب برگزار شد.

در این مراسم، اعضای هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد بناب به عنوان میزبان مراسم حضور داشتند و خیل عظیم مردم شهرستان بناب، برای عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری، در این مکان حضور به هم رساندند.

در این مراسم، حجت‌الاسلام عبدالحمید باقری بنابی امام جمعه بناب ، با اشاره به ایمان راسخ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت‌الله هاشمی تمام شکنجه‌های زندان‌های رژیم پهلوی را به خاطر پیشبرد اهداف انقلاب تحمل کرد و همیشه در مسیر انقلاب ماند. دشمنان آقای هاشمی نیز، به ایمان او و شخصیت والای او اعتراف می‌کنند.

مراسم ترحیم و گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولان ادارات، اقشار مختلف مردمی، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد در مسجد جامع حاجی‌آباد برگزار شد.

مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، باحضور امام جمعه، فرماندار شهرستان، روحانیت معزز و مسئولان ادارات و اقشار مختلف مردم و استاید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسکو در مسجد جامع بازار اسکو برگزاد شد.

این مراسم به همت مسئولین شهرستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسکو برگذار شد.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره یار و یاور دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی، شنبه شب مورخ ۲۵ دی بعد از نماز مغرب و عشا در مسجدالرضای اشکذر برگزار می‌شود.

این مراسم به خاطر پاسداشت مقام شامخ آیت الله هاشمی رفسنجانی از طرف امام جمعه، فرماندار شهرستان اشکذر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با حضور چشمگیر مسئولان و مردم ولایت مدار و شهیدپرور این شهرستان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام قاضی عسگر: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی مهر تاییدی بر ولایتمداری ایشان بود

مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، دکتر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمسی امام جمعه اهل تسنن، دکتر شریف نیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مردم در مسجد خاتم الانبیاء (ص) کیش برگزار شد.

در این مراسم قاضی عسگر به بیان ویژگی‌های شخصیتی و آثار و برکات این بزرگ مرد پرداخت و بیان کرد: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر ایشان مهر تاییدی بر ولایتمداری و پایبندی این دانشمند به نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام (ره) بود.

امام جماعت مسجد مستوفی استادسرا رشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از لحظه انقلاب جزء برنامه ریزان و گردانندگان اصلی بودند

مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور جمع کثیری از مردم، مسئولان شهرستان و هیات رئیسه و کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی لنگرود در مسجد جامع شهرستان لنگرود برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ غلامحسین عطایی امام جماعت مسجد مستوفی استادسرا رشت در مراسم گرامیداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از لحظه انقلاب جزء برنامه ریزان و گردانندگان اصلی بودند.

عطایی با بیان اینکه مرگ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سنگین است اظهار کرد: ایشان تا لحظه مرگ مدافع حریم ولایت، رهبری و فدایی ملت و مردم بود .

واحدهای داریون ، مرودشت و میمند در سوگ آیت الله هاشمی رفسنجانی

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره مجاهد نستوه آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور هیأت رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان در سالن آمفی تئا‌تردانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر مرتضی حق‌شناس، سرپرست واحد داریون، عروج ملکوتی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یار دیرین امام راحل و مقام معظم رهبری و بنیان گذار و رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفت.

مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی مجاهد نستوه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره)، انقلاب و رهبری، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مسئولان، دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم شهرستان مرودشت در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی نژاد رئیس حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) شهرستان مرودشت، در سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ارتحال آیت اله هاشمی رفسنجانی، به تجارب ارزنده و نقش کلیدی این عالم مجاهد و شاگرد امام ( ره) و همسنگر مقام معظم رهبری در روزهای سخت در روند مبارزات با رژیم ستمشاهی در شکل‌گیری انقلاب و تحمل سختی های فراوان اعم از زندان و شکنجه پرداخت.

مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سوی ستاد مردمی بزرگداشت ارتحال یار دیرین امام و رهبری، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و دانشگاه آزاد اسلامی میمند، در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) شهر میمند با حضور اقشار مختلف مردم، امام جمعه و روحانیون معزز شهر میمند، فرماندار محترم شهرستان فیروزآباد، مسئولان بخش و شهر میمند و رئیس دانشگاه، کارمندان و دانشجویان واحد میمند برگزار شد.

در این مراسم بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم توسط قاری، قرائت فاتحه به روح آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، استوار میمندی فرماندار فیروزآباد، از فضایل و محسنات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و مصائب و سختی‌های بیشماری که ایشان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی متحمل شدند، سخن گفت.

مراسم گرامیداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس هیات موسس و امنا و بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار فردا یکشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع گرمسار برگزار می شود.

این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی، عضو مجمع روحانیون مبارز تهران و با حضور امت حزب الله برگزار خواهد شد.

در غم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی واحدهای مهریز، ابرکوه و بوئین زهرا سیاه پوش شدند

به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی مراسم بزرگداشتی با حضور جمعی از هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز برگزار شد.

دکتر سید ضیاء مظلوم رئیس این دانشگاه، عروج ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجاهد فقید و یار دیرین حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار و رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی را به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، ملت فهیم و شریف ایران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت گفت.

این مراسم با برگزاری زیارت عاشورا از سوی حجت‌ الاسلام سید عباس طباطبایی و سخنران حجت الااسلام سید حسین حسینی پایان یافت.

از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه مراسم ختم رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی در مسجد جامع ابرکوه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور امام جمعه، معاون فرماندار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه، روسای و کارکنان ادارات و دستگاههای دولتی و قشرهای مختلف مختلف مردم، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه همراه بود؛ پس از قرائت قرآن و مداحی، سخنرانان به تبیین ابعاد شخصیتی یار دیرین امام و رهبری پرداختند.

مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سوی ستاد مردمی بزرگداشت ارتحال یار دیرین امام و رهبری و دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا، در مسجد جامع بوئین زهرا با حضور اقشار مختلف مردم، امام جمعه، فرماندار، مسئولان شهری و رئیس دانشگاه و روحانیون معزز شهر بوئین زهرا، کارمندان، اساتید و دانشجویان واحد بوئین زهرا برگزار شد.

در این مراسم بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم از سوی قاری، به قرائت فاتحه و نوحه سرایی پرداخته شد. ایستگاه صلواتی هم به همت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا با حضور قشرهای مختلف دانشگاه برگزار شد.

در پایان این مراسم حاضران با ذکر صلوات و قرائت فاتحه به روح پرفتوح هاشمی رفسنجانی برای وی غفران الهی را خواستار شدند.

امام جمعه فارسان: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از ارکان انقلاب اسلامی است

مراسم باشکوه گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان فارسان برگزار شد.

در این مراسم که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فارسان و دفتر امام جمعه و فرمانداری برگزار شد، جمالی زاده امام جمعه فارسان به ویژگی های شخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: وی یار دیرین امام و همراه مقام معظم رهبری در همه مراحل تاریخی قبل و بعد از انقلاب اسلامی بوده و خدمات ارزنده ای را به عنوان یکی از ارکان انقلاب اسلامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

برگزاری مراسم بزرگداشت ایت الله هاشمی رفسنجانی در واحدهای سیاهکل و پردیس

مراسم بزرگداشت ارتحال هاشمی رفسنجانی در سیاهکل با حضور عموم مردم و دانشگاهیان شهرستان در مسجد جامع شهرستان سیاهکل برگزار شد.

این مراسم با حضور حجت الاسلام محمدرضا شفیعی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان گیلان و امام جمعه سیاهکل، فرماندار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیاهکل به همراه کارکنان و عموم مردم قدرشناس سیاهکل برگزار شد.

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور هیات رئیسه،کارکنان،اعضای هیات علمی و دانشجویان واحد پردیس در مسجد پیامبر اعظم واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

بر اساس دعوت رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت رحلت جانسوز فقیه دانشمند، مجاهد نستوه، یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی، آیت الله هاشمی رفسنجانی مجلس بزرگداشتی در مسجد پیامبر اعظم واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

در این مراسم هیات رئیسه، کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس به پاس قدردانی از زحمات بی دریغ و ممارست های خستگی ناپذیر این اندیشمند بزرگ اسلام، هاشمی رفسنجانی و ابراز همدردی با بیت معزز وی حضور یافتند.