طنین زنگ انقلاب در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی/تصاویر

تصویر مطلب طنین زنگ انقلاب در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی/تصاویر
  • چهارشنبه 13 بهمن 1395
  • 847
به مناسبت فرا رسیدن دوازدهم بهمن ماه، سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی وآغاز ایام الله دهه پرشکوه فجر هیات رئیسه و کارکنان دانشگاه آزاداسلامی ویژه برنامه هایی دراین خصوص ترتیب دادند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همزمان با فرا رسیدن سالروز ورود رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) به میهن و پایان دوره حکومت ستم شاهی هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به نوعی این مراسم را پاس داشته و برای گرامیداشت این هفته به یادماندنی در واحدها اقدام به برگزاری برنامه هایی داشته اند که در ذیل گزیده ای از آن را مشاهده می کنید:

دکتر سید طه هاشمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای به رؤسای واحدهای مرکز استان (دبیران هیأت‌ امنای استان ها) واحدهای جامع مستقل، واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی 17 برنامه از جمله طرح موضوع در شورای دانشجویی و فرهنگی استان جهت همکاری و تشکیل کمیته دهۀ فجر در استان و واحدها و... را برای اجرا در واحدهای دانشگاهی به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ابلاغ کرد.

مزار شهدای گمنام در واحد اردبیل با حضور دانشگاهیان، نظامیان و مسئولان استانی عطر افشانی و گلباران شد.

ویژه‌ برنامه‌ گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با برگزاری مسابقات ورزش همگانی آغاز شد.

مسابقات ورزش‌های همگانی در بخش آقایان در دو رشته پرتاب دارت و طناب‌کشی با حضور تنی چند از کارکنان و اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در مسابقه پرتاب دارت که با حضور 40 ورزشکار برگزار شد آقایان حسن رستم زاده از حوزه روابط عمومی، مهدی یدالهی از حوزه اداری و حسین یزدان پور از حوزه اداری به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند.

در مسابقه طناب‌کشی نیز که در قالب 4 تیم 7 نفره از حوزه‌های پژوهش و فناوری، انتظامات، اداری و عمران برگزار شد درنهایت تیم انتظامات توانست مقام نخست را از آن خود نماید. تیم پژوهش و فناوری و اداری به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

علی دوستی مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان هدف از برگزاری مسابقات را افزایش شورونشاط درمیان کارکنان دانست و گفت: توجه به ورزش همگانی موجب افزایش سلامت جسمی و روحی کارکنان است.

پرچم جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان با حضور مسئولان شهرستان سراوان به مناسبت آغازدهه مبارک فجر و باز گشت پیروزمندانه امام خمینی (ره)به میهن اسلامی به اهتزاز در آمد.

همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر، زنگ انقلاب با حضور سرپرست و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی، با حضور دانش آموزان دبیرستان و دبستان دخترانه سما به صدا درآمد. همچنین در این روز نمایشگاه آثار هنری و نمایشگاه کتاب به همت دانش آموزان این دبیرستان افتتاح شد.

در ادامه برنامه های نخستین روز از دهه فجر انقلاب, رژه مشترک دریایی پایگاه دریابانی و سایر ارگان های دریایی بندرانزلی با حضور دکتر علیرضا اقدامی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی و اعضای هیأت رئیسه این واحد دانشگاهی و مسئولین شهرستان به اجرا درآمد. در ادامه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی با حضور بر سر مزار شهدای گمنام این شهرستان؛ یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی, شهدای هشت سال دفاع مقدس و دهه فجر انقلاب را گرامی داشتند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز به مناسبت ایام الله دهه فجر پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«انقلاب ما انفجار نور بود.» حضرت امام خمینی (ره)

انقلاب اسلامی ایران مظهر تجلی نور در ظلمت و نماد دستیابی به معانی عمیق قرآنی در قلوب ملت همیشه در صحنه ایران است. طلیعه رهایی انسانیت از خودکامگی و استبداد ستم شاهی به رهبری فرزانه ای است که اندیشه ای جز عزت اسلام در سر نداشت.

ایام مبارک و غرور آفرین دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی یاد آور راهبری های انقلابی و حیاتبخش بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و فداکاری های عظیم ملت بزرگ ایران است.

دهه مبارک فجر، تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان صفحه‏ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد خدا خواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش و جان جهانیان طنین‏ انداز کرد.

دوازدهمین روز بهمن هر سال، شوق‌انگیزترین صفحه کتاب انقلاب، یعنی روز ورود زعیـم آگاه، حضرت امام‌ خمینی(ره) به ایران ورق می خورد .انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.

ملت ما در عرصه های علمی پس از انقلاب اسلامی پیروز و سرفراز شد و در کنار این سرفرازی و پیروزی نام بلند ایران در بسیاری از عرصه های علمی در میان کشورها یپیشرفته قرار گرفت. وظیفه ما در عصر حاضر انتقال مفاهیم رویدادهای انقلاب اسلامی و چگونگی شکل‌گیری آن به نسل سوم انقلاب اسلامی است.

رئیس کمیته دانشجویی ودانشگاهیان ستاد دهه فجرشهرستان با اشاره به وظیفه سنگین ما دانشگاهیان در قبال دانشجویان و قشر جوان، افزود: بی‌شک یکی از وظایف اصلی مسؤولان دانشگاه باید تبیین مفاهیم انقلاب اسلامی به دانشجوها باشد که این مهم از اهداف و رسالت اصلی دانشگاه در مباحث فرهنگی است.

این ایام عزیز و فرخنده، فرصتی است بس غنیمت ، که بدانیم مرهون شهدای گرانقدر و والا مقامی هستیم که درخت تناور این انقلاب با خون آنان سیراب گردیده است.

اینجانب ایام الله دهه مبارک فجر را تبریک و تهنیت گفته و از پیشگاه حضرت احدیت سعادتمندی و توفیقات روزافزون را در خدمتگزاری به این ملت شریف و غیور خواستارم.

دکتر حسین زینلی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز

دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با تبریک فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دانشگاهیان سراسر کشور افزود: بی گمان حضور، همفکری و همکاری دانشگاهیان و نقش آفرینی آنان می‌تواند در برگزاری هر چه باشکوهتر این دهه، تاثیرگذار و ثمربخش باشد.

لک با اشاره به اهمیت گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تشکیل ستادهای دهه فجر واحدها، فضاسازی و تبلیغات مناسب در محوطه دانشگاه ها، پخش سرودهای انقلابی، برگزاری نمایشگاه های دستاوردهای فرهنگی واحدها، کانون ها و انجمن های علمی و نمایشگاه های عکس انقلاب، برگزاری مسابقات خاطره و بازگویی وقایع انقلاب اسلامی، کتابخوانی، برگزاری مراسم سخنرانی با دعوت از سخنرانان متعهد و انقلابی، تجلیل از کارکنان و فعالین فرهنگی و نمونه واحدها، برگزاری مراسم معنوی زیارت عاشورا در جوار مزار و یادمان های شهدای گمنام واحدها، دیدار با خانواده های معزز شهدای کارمند و دانشجو، ترغیب و تشویق کانون ها، انجمن ها و بسیج دانشجویی، برگزاری مسابقات ورزشی ... جهت حضور فعال در اجرای برنامه های دهه فجر و حضور فعال در راهپیمایی 22 بهمن ماه، برخی از برنامه های واحدهای دانشگاهی استان در ایام الله دهه فجر امسال است.

گرامیداشت دوازدهم بهمن ماه در واحد اقلید

به مناسبت فرا رسیدن دوازدهم بهمن ما سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی ره به میهن اسلامی وآغاز ایام ا... دهه پرشکوه فجر هیات رئیسه وکارکنان دانشگاه آزاداسلامی واحد اقلید در ویژه برنامه ای درخصوص شرکت کردند .

این مراسم با حضورطالبی امام جمعه شهرستان اقلید ، مسولان ادارات وارگانهای دولتی وغیر دولتی ، نهادهای نظامی وانتظامی ودیگر اقشار مردم شهید پرور شهرستان اقلید در جوار بارگاه امامزاده عبدالرحمان وشهدای انقلاب اسلامی وجنگ تحمیلی برگزار شد . برگزاری زیارت روح بخش عاشورا ، سخنرانی امام جمعه وفرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، گلباران مکان شهادت شهدای انقلاب اسلامی ، افتتاح موزه سنتی اقلید و نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان امام خمینی اقلید از اهم برنامه این مراسم بود .

بسیج کارمندی واحد دزفول به مناسبت آغاز دهه فجر بیانه ای صادر کرد.

متن بیانیه بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب ما انفجار نور بود. حضرت امام خمینی(ره)

انقلاب اسلامی ایران مظهر تجلی نور در ظلمت و نماد دستیابی به معانی عمیق قرآنی در قلوب ملت همیشه در صحنه ایران است. طلیعه رهایی انسانیت از خودکامگی و استبداد ستم شاهی به رهبری فرزانه ای است که اندیشه ای جز عزت اسلام در سر نداشت.

ایام مبارک و غرور آفرین دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی یاد آور راهبری های انقلابی و حیاتبخش رهبر کبیر و فقید انقلاب اسلامی و فداکاری های عظیم ملت بزرگ ایران است.

دهه مبارک فجر، تجلی شکوه‏مند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان صفحه‏ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد خدا خواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش و جان جهانیان طنین‏ انداز کرد.

دوازدهمین روز بهمن هر سال، شوق‌انگیزترین صفحه کتاب انقلاب، یعنی روز ورود زعیـم آگاه، حضرت امام‌ خمینی(ره) به ایران ورق می خورد .انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.

ملت ما در عرصه های علمی پس از انقلاب اسلامی پیروز و سرفراز شد و در کنار این سرفرازی و پیروزی نام بلند ایران در بسیاری از عرصه های علمی در میان کشورها یپیشرفته قرار گرفت.

این ایام عزیز و فرخنده، فرصتی است بس غنیمت که بدانیم مرهون شهدای گرانقدر و عزیزی هستیم که درخت تناور این انقلاب با خون آنان سیراب گردیده است.

ما بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول ایام الله دهه مبارک فجر را تبریک و تهنیت گفته و از پیشگاه حضرت احدیت سعادتمندی و توفیقات روزافزون دانشگاهیان عزیز را در خدمتگزاری به این ملت شریف و غیور خواستاریم.

بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

"غلامعلی پوررضایی فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول"، در حاشیه این مراسم گفت: در راستای برگزاری هر چه با شکوه‌تر برنامه های دهه مبارک فجر در دانشگاه، جلسه ای با حضور اعضای شورای بسیج کارمندی تشکیل گردیده که برنامه های این ایام بدین شرح می باشند:

12 بهمن ماه: سخنرانی حجت الاسلام توفیقی در مسجد موعود/ غبارروبی یادمان شهدای گمنام دانشگاه/ قرائت بیانیه بسیج کارمندی/

14 بهمن ماه: برگزاری اردوی کوه نوردی به دژ محمد علی خان( ممدلی خان) ویژه برادران

17 و 18 بهمن ماه: برگزاری مسابقات ورزشی ویژه خواهران و برادران( تنیس روی میز، پرتاب دارت)

19 و 20 بهمن ماه: اهداء خون در سازمان انتقال خون شهرستان دزفول( ویژه خواهران و برادران) / سخنرانی در مسجد موعود

21 بهمن ماه: برگزاری گلگشت ویژه خواهران در ارتفاعات دزفول( قلعه شاداب)

در ادامه گفتگوی فرمانده بسیج کارمندی دانشگاه با مرکز خبر روابط عمومی، پوررضایی" از تمامی اساتید، دانشجویان، کارکنان و جامعه دانشگاهی کشور به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی دزفول دعوت نمود، امسال نیز با حضور پرشور، جدی و آگاهانه خود در یوم الله 22 بهمن، روز تجدید عهد با آرمانهای انقلاب و عمل به دستورات و منویات مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای( مد ظله)، بار دیگر حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی اعلام نمایند و با حضور حماسی خود دشمنان این نظام را مأیوس و نقشه‌های آنان را نقش بر آب کنند.