در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت؛

ویژه برنامه های گرامیداشت دهه مبارک فجر

تصویر مطلب ویژه برنامه های گرامیداشت دهه مبارک فجر
  • یکشنبه 17 بهمن 1395
  • 2237
واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت ایام‌الله دهه فجر با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی از جمله نواختن زنگ انقلاب در دانشگاه‌ها و مدارس سما، مسابقات ورزشی، برپایی نمایشگاه، غبارروبی مزار شهدای گمنام، جشن انقلاب و ... این ایام را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما کرج با همکاری آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج در یک اقدام فرهنگی ایام دهه مبارک فجر را گرامی داشتند.

به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، مدارس سما واحد کرج با آذین­بندی، برپایی نمایشگاه و همچنین برگزاری مراسم در داخل مدرسه، در یک اقدام فرهنگی سالن اصلی اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج را با استفاده از بنر، پوستر و سایر ابزارهای لازم با درج اسم مدارس سمای کرج آذین ­بندی کرده و با هدای گل از سوی دانش ­آموزان به عوامل آن اداره دهه مبارک فجر را گرامی داشتند.

تشریح ویژه ‌برنامه‌های ایام‌ مبارک دهه مبارک فجر در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بجنورد درخصوص ویژه برنامه های دهه مبارک فجر در این دانشگاه گفت: تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) در روز 12 بهمن و گلباران تمثال امام راحل(ره)، آذین‌بندی، فضاسازی و نصب پوسترهای دهه مبارک فجر در دانشگاه، گلباران مزار شهدای گمنام دانشگاه، دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان از جمله این برنامه‌های این دهه است.

دکتر ملیحه اختری خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقه عکاسی با عنوان «دهه فجر و ارزش های انقلاب اسلامی» و مسابقه تلگرامی بهترین خاطره و از جمله در وصف انقلاب اسلامی و همچنین برگزاری نشست علمی و جلسه هم‌اندیشی کانون اسلامی- سیاسی اساتید معرفت با موضوع «دستاوردهای انقلاب اسلامی و افق‌های روشن آینده» برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی در رشته های فوتسال، والیبال، بسکتبال و.... و حضور باشکوه دانشگاهیان در راهپیمایی 22بهمن از دیگر برنامه های پیش بینی شده این دهه است.

برپایی نمایشگاه انقلاب اسلامی در واحد ایوان

به مناسبت ایام دهه مبارک فجر و با تلاش بسیج دانشجویی واحد ایوان، نمایشگاه انقلاب اسلامی با حضور دکتر آرش نادمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایوان، حجت‌الاسلام طالبی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران شهرستان، حجت‌الاسلام احمدیان مسئول تربیت و آموزش ناحیه بسیج ایوان و کارکنان و دانشجویان این دانشگاه افتتاح شد.

در این نمایشگاه آثاری شامل عکس، پوستر و مطبوعات سال 57 با موضوع انقلاب اسلامی، راهپیمایی پرشور مردم و اخبار ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران به نمایش گذاشته شده است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران ایوان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد فرایند 5 مرحله ای انقلاب اسلامی گفت : اگر بخواهیم انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور باشد باید از ارزشهای انقلاب محافظت کنیم.

حجت‌الاسلام طالبی هدف نهایی انقلاب اسلامی را تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) دانست و ابراز کرد: برای تداوم انقلاب و زمینه سازی ظهور باید جهادگونه عمل کنیم و وحدت خودمان را حفظ کنیم.

این نمایشگاه به مدت یک هفته برای بازدید کنندگان دایر است.

برگزاری جلسه معرفت‌افزایی ویژه دهه مبارک فجر در واحد اسکو

جلسه معرفت‌افزایی ویژه دهه مبارک فجر با سخنرانی رئیس نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام خدیوی در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسکو برگزار شد.

رئیس نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی در جلسه سخنرانی که در راستای معرفت افزایی در باب دهه مبارک فجر و آشنایی با سیره حضرت امام خمینی(ره) و به همت دفتر فرهنگ اسلامی و روابط عمومی واحد اسکو با شرکت استادان و کارکنان واحد اسکو برگزار شد، با توجه به نقش و جایگاه استادان در ترویج فرهنگ و اشاعه مقدسات اسلامی در جامعه، مسأله ارتقای معرفت دینی و شناخت از واقعیات رخ داده در جامعه از سوی دانشگاهیان را دغدغه اصلی رهبری عنوان کرد.

حجت الاسلام خدیوی برگزاری چنین جلساتی به شیوه علمی نو و بدیع و بهره گیری از تجربه ها و استفاده از بازخورد ها و نظرات دلسوزان دانشگاهی را امری ضروری در این زمینه دانست و به بررسی اتفاقات رخ داده در این دهه و رهبری حضرت امام(ره) پرداخت.

برگزاری یادواره برادران شهید در واحد الیگودرز

برنامه های دهه مبارک فجر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز با برگزاری یادواره برادران شهید با همکاری بسیج در محل سالن همایش محمد رسول الله (ص) آغاز شد.

در این یادواره حجت الاسلام ارزنده امام جمعه الیگودرز از شهدا به عنوان هادیان جامعه یاد کرد و گفت: شهدا دین خود را به انقلاب ادا کرده اند و اکنون نوبت ما است که با حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت و رهبری ادامه دهند راه آنها باشیم.

شهرستان الیگودرز 604 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که 25 شهید آن برادر هستند.

در گرامیداشت دهه فجر اردوی یکروز استادان و کارکنان این واحد دانشگاهی نیز به منظور تجدید بیعت با آرمانهای انقلاب اسلامی به خمین زادگاه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

حجت الاسلام محمودی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی الیگودرز هدف از برگزاری این اردوها را آشنایی بیشتر استادان و کارکنان این واحد دانشگاهی با ساده زیستی و اندیشه های والای امام (ره) عنوان کرد. در پایان این اردو مسابقه ای با عنوان امام(ره) برگزار و به برندگان جوایزی اهدا شد.

راه‌اندازی نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد

به مناسبت ایام الله دهه فجر سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان واحد سوسنگرد با حضور مسئولان شهرستان در محل تالار فکری و پرورشی شهرستان افتتاح شد.

این نمایشگاه به مدت یک هفته برای بازدید عموم دایر است.

مسابقه بزرگ نقاشی انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

206 نفر از دانش آموزان مقاطع ابتدایی شهرستان بافق در مسابقه فرهنگی – هنری با موضوع انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان حضور یافتند.

در این مسابقه فرهنگی– هنری که به مناسبت گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با همکاری اداره آموزش و پرورش در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، 206 نفر از دانش آموزان منتخب دختر مدارس ابتدایی شهرستان بافق در دو رشته خطاطی و نقاشی با موضوع انقلاب شرکت کردند.

این دانش آموزان که از 14 مدرسه ابتدایی شهرستان بافق بودند اقدام به نوشتن خط و کشیدن نقاشی با موضوع انقلاب کردند که پس از انجام داوری؛ نفرات برتر مشخص و به آنان هدایایی اهدا شد.

دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان با خانواده‌های شاهد و ایثارگر

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان به مناسبت دهه فجر با خانواده‌های شاهد و ایثارگر شهرستان رودان دیدار و سرکشی کردند.

اعضای هیات رئیسه واحد رودان به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگر شهرستان وجمعی از کارکنان با سه خانواده شهید و جانباز دیدار واز این خانوادها تجلیل کردند.

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد رودان در جمع این خانواده‌ها با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران، مرهون رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و حاصل خون شهدا است.

مجیب صالحی بالاشهری اظهار کرد: باید تکریم خانواده‌های شهدا در اولویت باشد و امروز همه باید قدردان خانواده‌های شهدا باشیم وخدمت کردن به خانواده شهدا کمتر از شهادت نیست. شهدا از جان و مال خود گذشتند تا ما در آسایش و آرامش باشیم.

دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با خانواده‌ شهید

اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه به مناسبت ایام ‌الله دهه مبارک فجر و با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، با خانواده شهیده انسیه بهکار دیدار کردند.

سرپرست واحد میانه در این دیدار اظهار کرد: وظیفه ما قدردانی از شهدا و خانواده‌های آنان است که برای عزت و سربلندی ایران اسلامی بهترین سرمایه خود را تقدیم انقلاب و اسلام کردند.

دکتر علی سلیمی شاملو با بیان اینکه خانواده‌های شهدا چشم و چراغ تابناک کشور هستند که پاکترین بندگان الهی در دامانشان پرورش و تربیت شده اند، گفت: قشر دانشگاهی کشور ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای عزیز و والامقام، خانواده‌های آنان را هرگز از یاد نخواهند برد.