برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در واحدهای دانشگاه‌آزاد اسلامی

تصویر مطلب برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در واحدهای دانشگاه‌آزاد اسلامی
  • شنبه 30 بهمن 1395
  • 1571
مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره) در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور مهندس یاسر هاشمی رئیس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در امامزاده اسماعیل جهرم برگزار شد.

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم که حجت‌الاسلام سید علی آیت‌اللهی فرزند امام جمعه فقید جهرم نیز حضور داشت، با قدردانی از برگزاری مراسم چهلم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، درباره مجاهدت‌ها و تلاش‌های خستگی ناپذیر ایشان سخن گفت.

دکتر کریم زارع رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاداسلامی، دکتر حمزه سارویی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، دکتر سید کورش سرورزاده رئیس واحد جهرم و روسای واحدهای همجوار و دانشگاهیان دانشگاه آزاداسلامی و سایر مراکز آموزش عالی شهرستان در این مراسم حضور داشتند.

رونمایی از ساختمان اداری دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره)

مراسم ایام فاطمیه و چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد. در این مراسم از ساختمان اداری دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) رونمایی شد.

مدیرکل اداره فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با تسلیت ایام فاطمیه و چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در زمان سلطه که هویت ایرانی بر باد رفته بود و غربی‌ها در کشور نفوذ پیدا کرده بودند حضرت امام خمینی (ره) و یارانش همچون مقام معظم رهبری، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله بهشتی و آیت الله باهنر توانستند با مشقات فراوان سلطه را در هم بشکنند و انقلاب بزرگ اسلامی را به پیروزی برسانند.

مدیرکل اداره فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پیشرفت و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در کشور و حتی جهان گفت: در زمانی که خانواده ها دغدغه ادامه تحصیل فرزندان خود را داشتند؛ پیشنهاد تأسیس این مجموعه بزرگ آموزشی از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی داده شد و اکنون به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های حضوری جهان معرفی شده است.

دکتر علی جنتی: تابه حال به جز تشییع پیکر پاک حضرت امام خمینی (ره) چنین جمعیتی را ندیده بودیم

مراسم اربعین رحلت جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور جمع کثیری از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، مدیران و مسئولین ادارات و ارگانها و کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این مراسم دکتر علی جنتی ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و چهلمین روز درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان شخصیت کم نظیر و عظیم‌ الشان در تاریخ معاصر ایران بود؛ فردی اسلام شناس و عارف و سیاست مداری هوشمند که از سال های 40 و قبل از آن مباحث فقه را فراگرفت و از اساتیدی مانند امام خمینی (ره ) بهره برد و یاور امام و رهبری بود و برای پیروزی انقلاب رشادت های فراوانی انجام داد.

دکتر جنتی درادامه سخنانش تصریح کرد: ایشان مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی بود که این دانشگاه باعث به کار گیری نیروی جوان کشور و مشکل گشای کسانی شد که سال ها پشت کنکور می ماندند و امکان ادامه تحصیل نداشتند . دانشگاه آزاد اسلامی بدون اتکاء به دولت و با هزینه بخش خصوصی راه اندازی شد و درحال حاظر این نهال به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وزیر سابق ارشاد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص آیت الله هاشمی که فرموده بودند " هاشمی زنده است چون نهضت زنده است " و قدردانی از حضور گسترده ملت انقلابی و همیشه در صحنه در مراسم تشییع آن مرحوم عالیقدر، خاطر نشان کرد: تابه حال به جز تشییع پیکر پاک حضرت امام خمینی (ره) چنین جمعیتی را ندیده بودیم.

حجت‌الاسلام‌ اکرمی: دانشگاه آزاد اسلامی باقیات الصالحات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدرضا اکرمی در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با ذکر خاطراتی از دوران طلبگی خود با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و با بیان اینکه آشنایی با وی ملموس و محسوس بود نه منقولی و شنیدنی افزود: من از سال 43 ایشان را می‌شناسم و از نزدیک با وی در عرصه‌های مختلف مثل مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، در سالگرد ارتحال امام آن روز ویژه که رهبری عزیز ما انتخاب شدند، در مساله جنگ تحمیلی و سایر موارد با آیت‌الله مأنوس بودم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باقیات الصالحاتی است که از آیت‌الله هاشمی باقی ماند و این خود نشانگر چهره علمی و فقهی وی بوده که باید به آن توجه بیشتری شود.

اکرمی با اشاره به کار بزرگ آیت‌الله رفسنجانی در تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان تأکید کرد: نمونه ای از کارهای علمی ایشان همین تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی است. این دانشگاه باقیات الصالحات است و امروز می‌بینیم که در کشور نمونه است. میلیون‌ها دختر و پسری که در طول این سی‌وچند سالی که از عمر دانشگاه آزاداسلامی می‌گذرد در این دانشگاه بزرگ درس خواندند و فارغ‌التحصیل شدند.

حیات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مملو از خدمت‌گزاری به ملت، وفاداری به نظام و عشق به رهبری بود

مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری، فرماندار بویراحمد، مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان ،جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، با توجه به نقش بی‌بدیل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی ایران، گفت: حیات پربرکت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سراسر مملو از خدمتگزاری به ملت، وفاداری به نظام و عشق به رهبری بود.

در ادامه مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: ایت الله هاشمی رفسنجانی فقط مدیر و سیاست‌مدار نبود بلکه او فردی اندیشمند و روشنفکر بود . پیشنهاد می‌دهم دانشگاه آزاد اسلامی اندیشه‌های آن مرد بزرگ را مورد بازخوانی و بررسی قرار دهد.

حجت‌الاسلام سید علی فتح میرمحمدی یادآور شد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حوزه سازندگی و بسیاری از زیرساخت‌ها و داشته‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش مهمی داشت.

مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در واحد بجنورد برگزار شد

مراسم اربعین ارتحال رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برگزار شد.

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز و رئیس پیشین بسیج مستضعفین در این مراسم با یادآوری زندگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: افراد موافق و مخالف در همه انقلاب‌ها در یکسو و یک جهت نیستند و با توجه به نیازها و موقعیت‌های مختلف تغییر می‌کنند اما انسان‌های برجسته و اصیل در انقلاب‌های مختلف چهره شاخص، ماندگار و محبوب مردم خواهند شد. زیرا بدون در نظر گرفتن اهداف شخصی خود فقط به پیروزی آن انقلاب اندیشیده و برای پایداری آن تلاش وافری می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی با استناد به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: در طول تاریخ بزرگمردانی در عرصه دفاع از مملکت و مکتب اسلامی وجود داشته‌اند که برای حفظ ارزش‌های الهی از جان و مال و آبرو مایه گذاشته‌اند که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از مصادیق بارز آن به شمار می‌آید.

نام‌گذاری مجتمع دانشگاهی واحد هشتگرد به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد همزمان با اربعین ارتحال رئیس فقید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نام‌گذاری شد.

همزمان با چهلمین روز درگذشت بنیان‌گذار و رئیس فقید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاداسلامی و به‌منظور گرامی‌داشت مجاهدت و تلاش‌های این اسوه صبر و تلاش و سازندگی ایران اسلامی، بزرگترین مجتمع دانشگاهی غرب استان البرز با هفت و نیم هکتار وسعت و 7 هزار دانشجو به‌ نام «حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره)» نامگذاری شد.

مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در واحد شهر قدس

به مناسبت چهلمین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام ورهبری و مجاهد خستگی ناپذیر به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس مراسم بزرگداشتی در مسجد پیامبر اعظم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر حسین حسن پور درویشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس، سرهنگ الهیاری فرمانده سپاه ناحیه شهرستان و مهندس محمدی فرماندار شهرستان قدس، مهندس اینانلو معاون سیاسی فرمانداری، مهندس کرم آبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس همچنین جمعی از مسئولان شهر، استادان، کارکنان، دانشجویان و اعضای هیات علمی در مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

آیین گرامیداشت اربعین ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره) در واحد کرمانشاه

آیین گرامیداشت اربعین ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره) رئیس فقید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دانشگاهیان استان کرمانشاه در مسجد الغدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام ابوالفضل الله‌وردی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان در این مراسم با بیان آیاتی از قرآن کریم درباره جهاد و ترسیم شخصیت جهادی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره) در سال‌های قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را امتیازی ویژه برای ایشان عنوان کرد و با تشریح این پیام، ویژگی‌های جهادی، مبارزاتی، سیاسی و علمی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را بازگو کرد.

برگزاری اربعین ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحد خوی

مراسم گرامیداشت چهلمین روز در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد خوی و آموزشکده سما و مرکز قره ضیاالدین برگزار شد.

دکتر علیرضا لطفی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در این مراسم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی خدمات بسیاری برای نظام انجام داد و با هوشیاری خود همواره دشمنان انقلاب را ناامید و سر افکنده کرد.

آیت‌الله هاشمی آرمان‌های بلندی در تکوین و تثبیت نظام جمهوری اسلامی داشت

مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی با حضور دکتر حمزه سارویی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، معاونان و جمع کثیری از کارکنان در دانشگاه‌آزاد اسلامی استان فارس برگزار شد.

دکتر حمید محمودیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این مراسم با عرض تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: امروز از آن روز 40 روز می‌گذرد و هنوز خیلی‌ها رفتن آن عزیز را باور نکردند، آیت الله هاشمی یار امام و رهبری بود و برای نظام، تکوین نظام و تثبیت نظام جمهوری اسلامی زحمات زیادی کشید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی اظهار کرد: وی انسان بزرگی بود و همت و آرمان‌های بلندی در تکوین و تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران داشت.

گرامیداشت اربعین ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در واحد ساری

مراسم گرامیداشت اربعین ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد حضرت ولیعصر (عج) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد.

برگزاری مراسم چهلمین روز ارتحال حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در واحد کهنوج

مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار و رئیس فقید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در واحد کهنوج برگزار شد.

در این مراسم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج حضور پرشور مردم، مسئولان و دانشگاهیان در مراسم تشییع، ترحیم و اربعین ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را نشان از جایگاه این فقید بزرگ در میان مردم دانست.

علی اصغر پوربهزادی درباره ابعاد شخصیتی آیت‌الله هاشمی گفت: رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شناخته‌شده‌ترین شخصیت بین‌المللی جمهوری اسلامی بود که دارای وسعت تفکر، اندیشه بلند و افق آینده‌نگر بود و هیچ شخصیتی در تاریخ معاصر جمهوری اسلامی جایگاه وی را پر نخواهد کرد .

فرماندار کهنوج نیز با تسلیت چهلمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از موثرترین افراد در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بود و حضور وی در زمان جنگ تحمیلی، منصب ریاست و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان از منشا خدمات خیر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت کهنوج نیز با تسلیت چهلمین روز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از اشخاصی که طعم زندان و شکنجه‌های ساواک و رژیم ستم‌شاهی پهلوی را چشید، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که با نیت خدایی و خالص تمام این رنج‌ها را برای پیروزی انقلاب به جان خرید.

حجت‌الاسلام سالاری، آیت الله هاشمی رفسنجانی را شخصیتی شجاع دانست و با بیان اینکه شجاعت و زیرکی از ویژگی‌های بارز این مجاهد فقید است، افزود : آیت‌الله هاشمی یار و همراه امام (ره) و رهبری بودند و از دستاوردهای دوران سازندگی ایشان برای استان کرمان به‌ویژه کهنوج و شهرستان‌های همجوار دو نعمت آب‌رسانی و برق‌رسانی به دوردست‌ترین روستاها در این منطقه بود.