در اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران

عراقچی: توانمندی‌های علمی، باعث درخشش در عرصه‌های بین‌المللی می‌شود/ موسی‌خانی: برگزار مسابقات ربوکاپ در جوانان غرور ایجاد می‌کند

تصویر مطلب عراقچی: توانمندی‌های علمی، باعث درخشش در عرصه‌های بین‌المللی می‌شود/ موسی‌خانی: برگزار مسابقات ربوکاپ در جوانان غرور ایجاد می‌کند
  • دوشنبه 21 فروردین 1396
  • 412
مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2017، با حضور معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این مراسم که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران در سالن خلیج فارس برگزار شد، دکتر عراقچی ضمن تبریک سال نو، گفت: «با توجه به اینکه در ابتدای سال جدید در این محفل علمی حضور یافتم، امیدوارم جوانان این کشور با نشاط فراوان در تمام ایام سال در همه عرصه‌های کشور حرکت رو به پیشرفتی داشته باشند».

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه تصریح کرد: «قدرت ملی هر کشور از عناصر مختلفی تشکیل شده است و توانمندی علمی باعث می‌شود آن کشور در عرصه‌های بین‌المللی بدرخشد و این همان امر مهمی است که مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری قرار دارد و از سال‌های قبل حرکت علمی رو به رشدی را شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: «خوشبختانه شاهد موفقیت در حوزه نانو تکنولوژی همپای هوش مصنوعی و دانش رباتیک در عرصه بین‌المللی هستیم».

عراقچی در پایان افزود: «اینکه در مسابقات بین‌المللی ربوکاپ ایران، کشورمان در میان ۱۴ کشور شرکت کننده، مقام کسب می‌کند، نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران در عرصه علم و دانش پیشرفت قابل توجهی داشته است».

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی هم ضمن قدردانی از برگزاری مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران، گفت: «برگزاری این قبیل مسابقات به منظور ارائه آخرین دستاوردهایی است که پژوهشگران جوان کشور موفق شدند محصولات‌شان را به عرصه نمایش بگذارند و در حقیقت این اتفاق یک رخداد ارزش آفرین است که در جوانان غرور ایجاد می‌کند».

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی افزود: «تیم‌های شرکت کننده قطعا دارای اعتماد به نفسی هستند که این توانمندی را در خود احساس می‌کنند و می‌توانند در عرصه بین‌المللی بروز دهند».

وی در پایان یاد و خاطره آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی را به عنوان بنیانگذار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی، گرامی داشت.

شایان ذکر است؛ دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران 2017، از 16 تا 18 فروردین ماه 1396 به همت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.