دکتر نوریان در دیدار با اعضای هیات رئیسه ، مدیران و مسئولان دانشگاه:

دانشگاه آزاد اسلامی باید از نظر کیفیت، تولید علم و در نوردیدن مرزهای دانش به جایگاه شایسته خود برسد

تصویر مطلب دانشگاه آزاد اسلامی باید از نظر کیفیت، تولید علم و در نوردیدن مرزهای دانش به جایگاه شایسته خود برسد
  • دوشنبه 4 اردیبهشت 1396
  • 2557
دیدار دکتر علی‌محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اعضای هیات‌ رئیسه، مدیران کل و مسئولان این دانشگاه بعداز ظهر امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر نوریان در ابتدای این جلسه با تبریک عید سعید مبعث و با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی معمار دانشگاه آزاد اسلامی ، به نقل روایتی از حضرت علی (ع) با این مضمون که "اگر این مقام، قدرت و ثروت پایدار بود به دست تو نمی رسید پس انسان واقعی باش"، اشاره کرد و گفت: بنده بیش از 38 سال است که توفیق خدمت در سنگرهای مختلف نظام را دارم و همواره به این روایت شریف باور و اعتقاد داشته ام به طوریکه هر زمان کار و مسئولیتی به بنده محول می‌شد به عنوان یک موهبت الهی به آن نگاه کرده و از خداوند می خواستم تا کمک کند که در حد توان دانش و بینش خود بتوانم وظایف سنگینی که بر عهده من است را به انجام برسانم.

دکتر میرزاده سالهای سختی را در دانشگاه آزاد اسلامی تلاش کرد

دکتر نوریان با بیان اینکه بر خود لازم می‌دانم که از زحمات دکتر میرزاده تشکر کنم، گفت: دکتر میرزاده سالهای سختی را در دانشگاه آزاد اسلامی تلاش کرد و پیشرفت های خوبی را در این دانشگاه به وجود آورد که از این بابت از زحمات و تلاش‌های ایشان تشکر و قدردانی می کنم.

وی یادآور شد: حضور دکتر ولایتی به عنوان یک محقق و دانشمند برجسته ، فرصت مغتنمی در دانشگاه آزاد اسلامی است که امیدوارم با حمایت ها و هدایت های ایشان به اهداف بلند خود دست یابیم.

نوریان ادامه داد: حمایت مستقیم مقام معظم رهبری فرصت و موهبتی است که دانشگاه باید قدر آن را بداند.

وی خاطرنشان کرد: اینجانب همانند سایرین از حکم خود به صورت قطعی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اطلاعی نداشتم، ولی چون یک تکلیف ملی و اجتماعی و علمی بر عهده اینجانب گذاشته شده ، تمام تلاش خود را در این راه انجام می دهم.

دکتر نوریان در ادامه افزود: در مدت دو سالی که در دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی مشغول خدمت بودم بیشترین گزارش ها را خوانده و بیشترین جزوات را مطالعه کردم و با تمام وجود تلاش خود را در راه اعتلای دانشگاه به کار بسته و امروز می‌توانم بگویم که بیشترین اطلاعات را نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی پیدا کرده ام.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به سوابق خود در زمینه های اجرایی و علمی گفت: بنده از اوایل انقلاب و سال ۵۸ سابقه اجرایی در جمهوری اسلامی ایران را دارم که قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور هواشناسی و هوانوردی، مشاور رئیس جمهور در امور هواشناسی و تغییرات اقلیمی، قائم مقام معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، قائم مقام وزیر راه و ترابری، معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواشناسی کشور، معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، عضو و رئیس هیات مدیره هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور از جمله آنها بوده است.

وی افزود: در زمینه سوابق کار علمی نیز عضویت هیئت علمی دانشگاه شریف و تربیت مدرس،پژوهشگاه هواشناسی و دانشگاه شمال را داشته ام و در سطح بین المللی در سازمان هواشناسی جهانی (WMO)سالها معاون اول سازمان هواشناسی جهانی (WMO)، عضو شورای اجرایی سازمان هواشناسی جهانی WMO) ) و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان هواشناسی جهانی (WMO) از جمله فعالیت های بنده است.همچنین 16 سال سابقه و مسئولیت های مختلف بین المللی داشته ام.

دکتر نوریان خاطر نشان کرد: ایجاد مرکز مطالعات مدیریت و بهره وری وابسته به دانشگاه تربیت مدرس نیز که پنج و نیم سال ریاست آن را بر عهده داشتم از جمله فعالیت های بنده است. این مرکز طوری طراحی شده بود که پیوند بین استاد و دانشگاه و مقامات اجرایی و سیاسی کشور را به وجود آورد. مدون کردن تجربیات مقامات از جمله وظایف و فعالیت های این مرکز بود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه تمام این موارد و سوابق کاری بنده به برکت خون شهدا و حمایت های جمهوری اسلامی ایران بدست آمد، گفت: شهدا، جانبازان و ایثارگران یک پشتوانه قوی برای نظام هستند و بنده همواره سعی کرده ام که با مدیریت در مناصب مختلف به این عزیزان خدمت کرده و تلاشم همواره در همین زمینه بوده است.

ما همه سربازان این نظام هستیم

دکتر نوریان افزود: ما همه سربازان این نظام هستیم و باید تابع تصمیمات آن باشیم و به خاطر اینکه راه اصلی را گم نکنیم باید چراغ های مسیر را مورد توجه قرار دهیم. البته چراغ های اصلی همان ائمه اطهار (ع) هستند که امروز در غیاب آنها علمای ربانی و مقام معظم رهبری چراغ های راه، هستند تا از مسیر اصلی منحرف نشویم.

وی خطاب به هیات رئیسه ، مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: اگر خداوند توفیق بدهد می‌خواهیم با کمک شما دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان است را به سمت توسعه کیفی و پیش رو شدن در علم و تکنولوژی و ساختن انسان های تزکیه شده ببریم.همانگونه که مقام معظم رهبری بر کیفیت، ارتقای علم و موثر بودن در کشور، منطقه و جهان اسلام و توجه به فرهنگ دینی تاکید کرده اند ما نیز باید بتوانیم در دانشگاه آزاد اسلامی در این مسیر حرکت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به خاطرات خود از دوران جنگ و دفاع مقدس پرداخت و افزود:خداوند را شاکرم که در تعدادی از عملیات ها در جبهه حضور داشتم و پس از آن نیز اولین و تنها ایرانی بودم که در مرز ایران از آزاده های عزیز استقبال کردم.

دانشگاه آزاد اسلامی ثمره انقلاب و بزرگترین نهاد علمی بعد از انقلاب است

دکتر نوریان با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ثمره انقلاب و بزرگترین نهاد علمی بعد از انقلاب است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی کار بزرگی بود که با هدیه یک میلیون تومانی امام خمینی (ره)، حمایت های مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی پایه‌گذاری شد و در پیشرفت این دانشگاه افراد زیادی از جمله دکتر جاسبی ، دکتر دانشجو و دکتر میرزاده موثر بوده اند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خطاب به اعضای هیات رئیسه، مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی گفت، باید بتوانیم دست به دست هم دهیم تا با توجه به شرایط روز و اهمیت و توجه مقام معظم رهبری به این دانشگاه، کاری کنیم که این دانشگاه که از لحاظ امکانات کمی، تعداد دانشجو، آزمایشگاه و کارگاه در جایگاه خوبی است از نظر کیفیت، تولید علم و در نوردیدن مرزهای دانش نیز به جایگاه درخور و شایسته خود برسد و انتخاب اول جوانان ایرانی باشد.