افتتاح 3 طرح آموزشی، پژوهشی و ورزشی در سما تهران + جزئیات

تصویر مطلب افتتاح 3 طرح آموزشی، پژوهشی و ورزشی در سما تهران + جزئیات
  • دوشنبه 18 اردیبهشت 1396
  • 1414
سه طرح گلخانه دبیرستان پسرانه سما 2 دوره دوم، کارگاه پرورش قارچ دبیرستان پسرانه سما 4 دوره اول و سالن ورزشی آموزشکده سما کن از سوی معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما، دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما، دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان تهران، مدیر مدارس و مدیر فرهنگی سازمان سما و سایر مسئولان سما با حضور در مراکز آموزشی و فرهنگی سما تهران، اقدام به افتتاح این سه طرح آموزشی، پژوهشی و ورزشی کردند.

گلخانه دبیرستان پسرانه سما 2 با بیش از 50 نوع از گیاهای دارویی و زینتی از سوی قاسم یزدان پناه افتتاح شد. این گلخانه به مساحت بیش از 60 متر با هدف پرورش گیاهان دارویی، آپارتمانی و آشنا کردن دانش آموزان با انواع گیاهان به همت ناصر مرادی مدیر این واحد آموزشی و کبری محمدنژاد کارشناس آموزش سازمان سما به بهره برداری رسید.

ناصر مرادی مدیر این واحد آموزشی با بیان اینکه آموزش محیط زیست از دوران دانش آموزی باید شروع شود، گفت:«این گلخانه را در راستای توجه و اهتمام به محیط زیست و با نگاه به کارآفرینی و پژوهش های گیاهی در مدرسه به بهره برداری رسانده ایم.»

دانش آموز علیرضا شاهی که از زمان افتتاح این گلخانه مشغول به فعالیت است با معرفی انواع گیاهان موجود و بیان فواید آنان، در پاسخ به این سوال که نظر سایر دانش‌آموزان نسبت به افتتاح گلخانه در مدرسه چگونه است، اظهار کرد: «از زمانی که این گلخانه شروع به کار کرده است، دانش آموزان با ابراز علاقه‌مندی، سعی در تشریک مساعی دارند و حس کنجکاوی بسیاری از آنان تحریک شده است.»

این دانش آموز با بیان اینکه آشنایی با انواع گل‌ها برای دانش آموزان بسیار جذاب بوده است، ادامه داد: «یکی از اهداف پیشروی این طرح نگاه اقتصادی در آینده است و این واحد آموزشی قصد دارد محصولات تولیدی را به فروش برساند.»

کارگاه پرورش قارچ دبیرستان پسرانه سما 4 دروه اول نیز از دیگر مکان‌هایی بود که از سوی قاسم یزدان پناه افتتاح شد. این کارگاه در زمینی با مساحت 12 مترمربع و با ظرفیت تولید بیش از 300 کیلوگرم قارچ در این واحد آموزشی به بهره‌برداری رسید است. افتتاح این کارگاه در راستای آشنا کردن دانش‌آموزان با نحوه و چگونگی تولید قارچ و ایجاد زمینه اشتغالزایی انجام شد.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما با حضور در آموزشکده سما کن هم علاوه بر بازدید، سالن ورزشی این واحد آموزشی را نیز افتتاح کرد، این سالن ورزشی چندمنظوره با وسعت 100 مترمربع در محل این آموزشکده افتتاح شد.

سلیمی رئیس آموزشکده سما کن با بیان اینکه خلأ یک سالن ورزشی استاندارد و مناسب در آموزشکده احساس می‌شد، گفت: «بعد از دریافت مجوزهای لازم اقدام به راه‌اندازی سالن ورزشی چندمنظوره برای دانشجویان کردیم و امروز سایر مراکز سما و دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌توانند از این سالن استفاده کنند.»