دکتر وحیدی عنوان کرد؛

ابلاغ بخشنامه ساماندهی مدرسین حق التدریس در جهت بررسی صلاحیت علمی و عمومی/هیچ عضو هیات علمی نباید کسر تدریس داشته باشد

تصویر مطلب ابلاغ بخشنامه ساماندهی مدرسین حق التدریس در جهت بررسی صلاحیت علمی و عمومی/هیچ عضو هیات علمی نباید کسر تدریس داشته باشد
  • سه شنبه 27 تیر 1396
  • 4660
جلسه بحث و بررسی سیاست های آموزشی سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور روسای شورای آموزشی استان ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر وحیدی مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با اشاره به راه اندازی سامانه امور هیات علمی گفت: راه اندازی این سامانه موجب تسریع در ثبت درخواست نقل وانتقال ها و رسیدگی به آنها شده است.

وی همچنین با اشاره به اتمام زمان ثبت درخواست ماموریت و نقل و انتقال اعضای هیات علمی گفت: تمامی واحدها باید تا ابتدای شهریورماه درخواست ها را بررسی و اعلام کنند.

وحیدی با بیان اینکه ملاک عمل در بحث ماموریت و نقل و انتقال اعضای هیات علمی، بخشنامه صادر شده است، گفت: شاخص سنجش ماموریت و نقل و انتقال اعضای هیات علمی عدم تکمیل موظفی اعضای هیات علمی در یک واحد دانشگاهی و موارد خاص است.

فعالیت شورای جذب و بورس از هفته آینده

مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه ازاد اسلامی افزود: امسال بررسی درخواست های نقل و انتقال درون استانی به استان ها تفویض اختیار شده است. همچنین از هفته آینده شورای جذب و بورس اعضای هیات علمی در خصوص تصمیم گیری ماموریت و نقل و انتقال اعضای فعال خواهد شد.

وی از تدوین بخشنامه ای در خصوص ممنوعیت استفاده از اساتید حق التدریس در برخی از رشته ها گفت: بر اساس این بخشنامه که بزودی ابلاغ خواهد شد در برخی از رشته ها از جمله تاریخ، باستان شناسی، جغرافیا، فلسفه، شیمی، الهیات، مهندسی نساجی، مهندسی کشاورزی و ... استفاده از اساتید حق التدریس ممنوع اعلام شده است.

تدوین بخشنامه ساماندهی اساتید حق التدریس در جهت بررسی صلاحیت های علمی و عمومی

وحیدی همچنین از تنظیم بخشنامه ساماندهی مصاحبه های علمی و عمومی اساتید حق التدریس خبر داد و گفت: بر اساس این بخشنامه پس از کسب کد شناسه تدریس اساتید از طریق کارگزینی به حراست و گزینش جهت تکمیل فرم های مربوطه و از طریق معاون اموزشی مرکز به استان ارجاع داده می شوند.

وی با بیان اینکه اساتید حق التدریس باید مصاحبه علمی و عملی شوند، افزود: بر این اساس مصاحبه علمی در واحدهای جامع و بسیار بزرگ توسط خود واحدها و در سایر واحدها در دبیرخانه هیات اجرایی مرکز استان انجام خواهد شد.

مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: هیچ عضو هیات علمی نباید کسر تدریس داشته باشد.

وی همچنین از تدوین طرح تعاون خبر داد و گفت: براساس این طرح، اساتیدی که موظفی آنان در واحد تکمیل نمی شود می توانند کسری ساعات را در واحدهای همجوار تکمیل کند.