همایش ملی آمایش علم و فناوری با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود

تصویر مطلب همایش ملی آمایش علم و فناوری با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود
  • شنبه 7 مرداد 1396
  • 697
همایش ملی آمایش علم و فناوری با هدف ایجاد زمینه لازم برای گفت‌وگو و مبادله دانش و تجربیات درباره علم و فناوری دوم آذرماه 1396 در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی در قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری آنا، همایش ملی آمایش علم و فناوری به دنبال گردآوری و ارائه نتایج مطالعات و دانش نظری و عملی مناسب برای آمایش علم و فناوری در ایران است.

هدف از برگزاری این همایش آن است که با گردآوردن اساتید، صاحب‌نظران و پژوهشگران حوزه آمایش علم و فناوری در کنار هم، زمینه لازم را برای گفت‌وگو و مبادله دانش و تجربیات موجود در این باره فراهم سازد. از سوی دیگر تلاش می‌شود با رقم زدن این رویداد علمی و پژوهشی، با ارائه مباحث و دیدگاه‌های مختلف درباره چیستی، چرایی و چگونگی آمایش علم و فناوری و بررسی ابعاد، آثار و پیامدهای آن، امکان شناخت بهتر و بیشتر برای نهادها، سازمان‌ها و ذی‌نفعان این حوزه فراهم شود تا با شناخت بهتر و بیشتری در تدوین و اجرای سند آمایش علم و فناوری اقدام شود.

نظر به این که تدوین و تهیه سند آمایش علم و فناوری با هدف دستیابی به رشد و پیشرفت منطقه‌ای در راستای رشد و پیشرفت کشور، در دستور کار استان‌ها قرار دارد، برگزاری این همایش و گردآوری و جمع‌بندی نظرات مختلف درباره آمایش علم و فناوری، می‌تواند در فرآیند تهیه و تدوین اسناد آمایش علم و فناوری و در راهبردپردازی، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در سطوح ملی و منتطقه‌ای موثر باشد و به تلاش‌ها برای آینده‌نگاری و رسیدن به آینده مطلوب، نیرو و شتاب بیشتری ببخشد.

رهیافت آینده‌نگاری به آمایش علم و فناوری، آموزش عالی و ارتقاء ظرفیت‌های منطقه‌ای توسعه علم و فناوری، مدل‌های مدیریت پژوهشی و مکان‌یابی استقرار و پراکنش مراکز پژوهشی مبتنی بر مزیت‌های منطقه‌ای، پیوند آمایش و آینده‌نگاری علم و فناوری، سیاست‌گذاری علم و فناوری مبتنی بر فرصت‌ها و قابلیت‌های منطقه‌ای، تجربیات ملی و بین‌المللی آمایش علم و فناوری، ابعاد، بسترها، زمینه‌ها و پیامدهای اجتماعی و فرهنگی توسعه منطقه‌ای علم و فناوری، خلاقیت و نوآوری در آمایش علم و فناوری، نظریه‌ها و روش‌های نوین آمایشی در حوزه علم و فناوری و ابعاد و بستر‌های اقتصادی آمایش علم و فناوری از محورهای این همایش هستند.

برگزار‌کننده این همایش، پژوهشکده آینده‌پژوهی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در قزوین است. علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش و ارسال مقاله می‌توانند به آدرس اینترنتی http://www.sp-st.ir مراجعه کنند. مهلت ارسال مقالات تا 30 مهر 1396 است.