با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی:

برگزاری دهمین دوره المپیاد کشوری ربات‌های آموزشی و دومین دوره مسابقات استیم کاپ آزاد ایران

تصویر مطلب برگزاری دهمین دوره المپیاد کشوری ربات‌های آموزشی و دومین دوره مسابقات استیم کاپ آزاد ایران
  • دوشنبه 9 مرداد 1396
  • 537
با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی دهمین دوره المپیاد کشوری ربات‌های آموزشی و دومین دوره مسابقات استیم کاپ آزاد ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد تهران مرکزی، دهمین دوره المپیاد کشوری ربات‌های آموزشی و دومین دوره مسابقات استیم کاپ آزاد ایران که عرصه رقابت نوآوری‌ها و دست ساخته‌های دانش‌آموزان منتخب مدارس استان تهران، شهرستان‌ها و کشورهای همجوار است، توسط شرکت هوشمندافزار (پیشروبات) با همکاری معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان و اداره کل ورزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزار شد.

در این دوره از مسابقات 603 دانش‌آموز در قالب 468 تیم از مقاطع مختلف تحصیلی ( 224 تیم در مقطع متوسطه و استیم کاپ آزاد و 244 تیم در مقطع دبستان) در لیگهای مختلف نظیر ربات‌های انسان‌نما، ربات‌های خلاقانه، ربات های غول آسا، ربات‌های مریخ نورد، ربات‌های امدادگر، ربات‌های انباردار، ربات‌های کارخانه‌ای، اتومبیل‌های بدون راننده و ربات‌های پله نورد شرکت کردند.

در این المپیاد طی مراسمی از تمامی شرکت کنندگان در بخش کیدزلب که دارای سنین بین 5 تا 8 سال بودند، با اهدای مدال‌های ویژه از طرف سازمان جهانی STEAMCUP به پاس تلاش این عزیزان و جهت تشویق کودکان از سنین پایین برای یادگیری رباتیک و با هدف فراگیری مفاهیم علوم، فناوری، مهندسی، هنر و ریاضیات (STEAM) قدردانی به عمل آمد.

دهمین دوره المپیاد کشوری ربات‌های آموزشی و دومین دوره مسابقات استیم کاپ آزاد ایران با هدف برگزاری پیشروبات در جهت ارتقای سطح علمی و ارزشیابی کمی و کیفی مدارس تحت پوشش خود و همچنین ایجاد انگیزه در بین دانش‌آموزان و شکوفایی استعدادهای ایشان، اقدام به برگزاری سالانه مسابقات رباتیک دانش‌‌آموزی می‌کند.

گفتنی است دکتر مهدی طالع ماسوله عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و رئیس آزمایشگاه تعامل انسان و ربات، مهندس محمد حسین فرجو دبیر سابق و مشاور شورای اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان از سخنرانان این برنامه بودند.