دبیر هیات امنای استان اردبیل:

دانشگاه آزاد اسلامی، مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است

تصویر مطلب دانشگاه آزاد اسلامی، مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است
  • سه شنبه 10 مرداد 1396
  • 441
دبیر هیات امنای استان اردبیل از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مصداق بارز اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اردبیل، دکتر علی شامل در نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در واحد اردبیل اظهار کرد: سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری است و ذره ای از بودجه دولتی استفاده نمی کند و تمام هزینه های خود را از درآمد خویش برآورده می کند.

وی افزود: بعد از فرمایشات معظم له و نامگذاری سال، این حساسیت بیشتر شده و تاسیس و توسعه شرکت های دانش بنیان و تولید ثروت از علم جزو اولویت های برنامه ریزی این دانشگاه قرار گرفته است.

رییس واحد اردبیل در جمع معاونان، مدیران و روسای ادارات این دانشگاه بیان کرد: در حال حاضر و در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، اصلاح ساختار و فرآیندهای مالی دانشگاه در حال اقدام است که امیدوارم با انجام این فرآیند، شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی عملی باشیم.

وی موفقیت و پیشرفت را در سایه همدلی و یکدلی همکاران و مسئولان دانست و افزود: با خیرخواهی واقعی می توانیم به موفقیت و سمت و سویی که برای آینده دانشگاه ترسیم شده دست یابیم.

شامل اظهار کرد: پروژه های عمرانی واحد با حداقل قیمت ممکن و لحاظ استانداردهای روز تمام شده و با قراردادی که با دانشگاه علوم پزشکی در خصوص واگذاری بیمارستان دانشگاه منعقد شده، منبع درآمدی برای واحد ایجاد شده است.

وی گفت: سالانه نزدیک 3 میلیارد تومن درآمد از این بابت به واحد تزریق می شود و ما مجبور نیستیم از بابت هزینه دانشجویان علوم پزشکی مبلغی به بیمارستان های دولتی پرداخت کنیم.

کار نقش کلیدی در اقتصاد دارد

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل هم در این جلسه گفت: خداوند تکلیفی را بر گردن تک تک ما انسان ها قرار داده که بتوانیم در زمین جانشین خوبی باشیم.

حجت الاسلام حمید واحدی زاده اظهار کرد: ما به عنوان جانشین خدا وظیفه آبادی زمین را بر عهده داریم و هر فرد باید وظیفه خود را به نحو احسن ایفا کند.

وی با بیان این که بر اساس آموزه های دینی، کار نقش کلیدی در اقتصاد دارد، تصریح کرد: نجات دهنده انسان عمل صالح است و چه از بعد نظری و چه عملی کار بزرگترین عمل صالح است.

وی ادامه داد: اگر با این دیدگاه به کار نگاه کنیم و آن را فعالانه دنبال کنیم، بی حاصلی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: کار به معنای دنیا پرستی نیست که به فرموده حضرت امام اگر فرد در حال کار برای روزی حال بمیرد شهید است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بیان کرد: جامعه اسلامی باید آنقدر قوی باشد که وقتی دشمنان به این جامعه نگاه می کند فکر تجاوز به آن را نداشته باشد.

وی با اشاره به این که اقتصاد نقش اساسی در تثبیت هویت سیاسی و اقتدار نظامی دارد اضافه کرد: قوی بودن هم از بعد نظامی مطرح است و هم از بعد اقتصادی و اتفاقا بعد اقتصادی نقش اساسی می تواند در این مقوله داشته باشد.

واحدی زاده گفت: در هر مقام و پستی که هستیم به نو اندیشی و نوپردازی بپردازیم و این رمز موفقیت و تامین کننده نظر مقام معظم رهبری است که برای تحقق آن نیاز به فرهنگ سازی است.

وی توزیع عادلانه ثروت، عدالت در توزیع کار خدماتی، خوداتکایی، قناعت و مصرف بهینه را از نکات مثبت و مورد تاکید شعار اقتصاد مقاومتی و انحصاری بودن ثروت ملی و عمومی، ویژه خواری، اسراف و تبذیر را از موارد منفی و مورد نهی دانست.